Női kézi NB I: nyolcgólos Fradi-siker Siófokon

2013.01.26. 19:46
A női kézilabda NB I szombati mérkőzésén a Ferencváros 43–35-re nyert a Siófok ellen idegenben, a Vác pontot veszített Dunaújvárosban, míg a Kiskunhalas simán győzte le otthon a Békéscsabát.

A Békéscsabával a két hete kinevezett Bakó Botond sem tudott csodát tenni, a viharsarkak simán kikaptak kiskunhalason.

A Dunaújváros ellenben az FTC és az Érd elleni döntetlent követően már a harmadik dobogóvárományos ellen szerzett pontot hazai pályán: Ferling Bernadett az utolsó másodpercben szerezte meg egy szabaddobás után nyolc méterről, átlövésből az ikszet jelentő találatot.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 35–43 (17–23)
Siófok, 400 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: Kiss É. – Varga N. 5, Németh Cs. 1, SERIC 5, Szalai B. 3, BOGDANOVICS 8 (3), ERDŐSI 8 (1). Csere: Futaki (kapus), LÉRÁNT 4, Varga R. 1, Polics, Szabadfi. Szakmai igazgató: Kiss Szilárd
FTC: Abramovics – Kovacsicz 3, TOMORI 5, SZAMORÁNSKY P. 6, Szucsánszki 4, PENA 8 (2), Vérten 2. Csere: Ferenczi, Pastrovics (kapusok), CIFRA 5, Such 3, Szarka A. 3, Szekerczés 2, Dajka 1, Deáki 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–4. 9. p: 3–9. 17. p: 8–15. 22. p: 14–18. 27. p: 16–21. 34. p: 19–26. 39. p: 21–31. 45. p: 26–36. 52. p: 31–38. 56. p: 34–41.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill 2/2
Kiss Szilárd: – A támadójátékkal elégedett vagyok, ugyanakkor a kapusteljesítmény és a védekezés hagyott kívánnivalót maga után.

KISKUNHALASI NKSE–BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ENKSE 35–25 (16–8)
Kiskunhalas, 400 néző. V: Herczeg, Südi
KISKUNHALAS: Pethő – STERBIK 7, SZAMORÁNSKY A. 5, TAKÁCS B. 5, Drávai, Barna 3, Fehér 4 (1). Cs: Lengyel, Scholtz (kapusok), Földes 1, Tápai A., Fauszt 3, VALOVICS 4, Selmeci, Varga D. 3 (2), Csákovics. Edző: Vlagyimir Golovin
BÉKÉSCSABA: Veress – Szögi 1, Kelemen, Glusica 2, Hajduch, Tóth K., NYIKOLAJENKO 10 (3). Cs: Sipeki (kapus), Hanczvikkel 1, Gávai 2, CSÁKI 7, Dombi, WALFISCH 2. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 19. p.: 10–4. 26. p.: 15–5. 35. p.: 18–12. 43. p.: 27–15. 55. p.: 35–21
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Vlagyimir Golovin: – Teli önbizalommal játszottunk, ez sokat javított a teljesítményünkön.
Bakó Botond: – Van mit tenni, van honnan felkapaszkodni.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–VÁCI NKSE 31–31 (15–16)
Dunaújváros, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAÚJVÁROS: Pisák – BÓDI 8 (5), Sánta, Takács F. 4, Takács D. 3, FERLING 8, Berta N. Cs: CSAPÓ (kapus), Gáspár, Gera 4, Rádl 2, Kemény 1, Kővári 1. Edző: Mátéfi Eszter
VÁC: Triffa – Niksic 1, MAYER 7, Fülöp 1, Farkas 3, TÁPAI 8, Szádvári 2. Cs: Juhász E. (kapus), BARJÁN 4, Klivinyi 4 (4), Kamper 1, Puhalák, Nagy P. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 17. p.: 8–9. 45. p.: 23–23. 51. p.: 25–26. 57. p.: 30–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/4
Mátéfi Eszter: – Sikerült ismét bravúros pontot szereznünk, ezúttal a bajnokság harmadik helyezettjétől. Hatalmasat küzdöttek a lányok, minden dicséretet megérdemelnek.
Gulyás István: – Végig kezünkben tartottuk a nagyon küzdelmes mérkőzést, azt kaptuk, amit vártunk. Sajnálom, hogy az utolsó lövést nem tudtuk kivédekezni.

1. Győri Audi ETO KC 15 15 497–304 +193 30