Női kézi NB I: nyolccal nyert az ETO; az MTK legyőzte a DVSC-t

2016.01.03. 19:59
Nycke Groot átmentette vb-formáját az újév elejére is (Fotó: Győri Audi ETO KC)
A női kézilabda NB I 12. fordulójában a Győri Audi ETO KC a papírformának megfelelően legyőzte hazai pályán a Fehérvár KC-t: a zöld-fehérek a hatgólos Nycke Groot vezetésével 32–24-re nyertek. A sorozatban harmadik meccsén két pontot gyűjtő MTK ezúttal a már Tone Tisejl irányította DVSC-n kerekedett felül, a fővárosiak 27–22-re győztek otthon.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–DVSC-TVP 27–22
(11–10)
Népfürdő utca, 300 néző. V: Dobrovits, Tájok
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – FALUVÉGI 3 (1), Gera, DAKOS 6, KOVÁCS G. 4, Barna 2, Szádvári. Csere: HORVÁTH D. 3, BALOG B. 4 (4), Tóth M. 1, Bacikova 1, TERMÁNY 3, Valovics. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, Klikovac 1, Karmik 4, Garbuz 2 (1), Kudor 4 (2), Szilágyi Á. 3. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics 2, Sirián, Siska, Slakta 1, Kelemen 3. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 5–3. 15. p.: 6–6. 20. p.: 8–8. 45. p.: 18–12. 49. p.: 18–16. 56. p.: 25–18.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Golovin Vlagyimir:
– Tanultunk a szeptemberi mérkőzésből.
Tone Tiselj: – Ez volt az első meccsünk együtt, sajnos, így alakult. Egy hónapig keményen edzettünk, de ebből ma nem látszott semmi. Sok információt kaptak a lányok, és úgy látszik, ezt nem tudták befogadni.

GYŐRI AUDI ETO KC–FEHÉRVÁR KC 32–24 (15–10)
Győr, 3265 néző. V: Bócz, Wiedemann
GYŐRI ETO: Grimsbö – Knedlíková 2, Planéta 2, GROOT 6 (1), LÖKE 5, Amorim 4, Korsós 3 (2). Csere: Broch 2, Bódi 3, Hársfalvi, Sulland 4 (2), Orbán Adrienn 1, Lakatos. Edző: Ambros Martín
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki, Hajduch 1, Isitate 2, Mayer Sz. 3, BANDELIER 7, Tanabe. Csere: Sipeki (kapus), HERR A. 7 (3), Tápai 2 (1), Emberovics, Kazai 1, Májer K. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 6–5. 18. p.: 10–5. 24. p.: 12–7. 36. p.: 17–14. 42. p.: 21–15. 48. p.: 23–19. 54. p.: 26–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 5/4
Ambros Martín:
– Az elmúlt napok kemény edzései a korai időszakban is szükséges formába hozást szolgálták, így elégedett vagyok a mai teljesítménnyel és a megszerzett két ponttal.
Bakó Botond: – Erős ötven percig nagyon jó mérkőzést játszottunk, a végére viszont elfogytunk és buta fegyelmezetlenségekből könnyű gólokat kaptunk.

BUDAÖRS–DUNAÚJVÁROSI KKA 22–36 (11–20)
Budaörs, 400 néző. V: Balogh B., Tóth V.
BUDAÖRS: Györkös – Kiskartali, Karalyos 3, Bárdi, Szabadfi 2, Ivanics 1, Földes K. 2. Csere: Cziráky (kapus), Zsigmond 1, FÖLDES V. 4 (2), HATALA 5, Szabó A., Kamuti , Németh N. 3, Szamoránsky A.1. Edző: Mihály Attila
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Vincze 3, Bulath 3, Szalai B. 4, Takács D. 1, Kovács Anna 3 (3), AZARI 5. Csere: Triffa (kapus), Nick, Triscsuk 5 (2), Kamper 1, KLUJBER 7 (1), Hajtai 3, Gindeli, Kovács Krisztina, Molnár B. 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–3. 14. p.: 3–9. 21. p.: 7–14. 26. p.: 8–19. 40. p.: 15–23. 48. p.: 17–30. 53. p.: 18–34.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/6
Mihály Attila:
– Sajnos ugyanazokat a hibákat követjük el, mint ősszel. A télen nem sikerült kijavítani a hibákat. Dolgozunk tovább, ennyi.
Zdravko Zovko: – Az első bajnoki meccs mindig veszélyes, az első félidő nem volt rossz, jól védekezett a csapat, viszont támadásban voltak hibák. A csapat nem volt százszázalékos, de ha azt sikerül kihozni belőlük, akkor sokkal többre vagyunk képesek.

IPRESS CENTER-VÁC–ÉRD 20–27 (9–14)
Vác, 620 néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: Bíró B. – Jovetic 2, HÁMORI 2, Liscsevics 1, Vukcsevics, Basic 1, Pelczéder. Csere: Soós 2, Tóth E. 2 (1), Farkas V. 1, SZONDI 3, Gróz 4 (4), Helembai 2. Edző: Uros Bregar
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 6 (2), M. GONZÁLEZ 4, Kisfaludy 1, SIGNATÉ 5, KLIVINYI 5, Fekete B. 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Gulyás V. 2, Barján 2, Havronyina, Szabó L., Bernát, Takács K. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–1. 15. p.: 3–5. 24. p.: 5–12. 37. p.: 11–18. 47. p.: 17–22. 54. p.: 17–25
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2
Uros Bregar:
– Az elején megvolt az esélyünk az előnyszerzésre, de kimaradtak a helyzeteink. A folytatásban jobb védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel megérdemelten kerekedett fölénk a jobban játszó ellenfél.
Szabó Edina: – A nagy küzdelmet hozó találkozón a kezdeti bizonytalanság után feljavultunk, és fegyelmezett, jól szervezett védőmunkával szereztünk nagyon fontos két pontot.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–SIÓFOK KC 20–29 (11–14)
Békéscsaba, 800
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Kovács Anett 3, WALFISCH 4, Szabó V. 1, Glusica, Gávai 2, Szögi 3 (2). Csere: Futaki (kapus), Zöldi-Tóth 2, Nikolajenko 3, Dajka 1, Mihálffy 1, Mézes. Megbízott edző: Szabó Károly
SIÓFOK: Szalamaha – Such 3, Petersen 3, Aguilar, EL-GAUI 4, ORBÁN ANNAMÁRIA 6 (1), ERDŐSI 4. Csere: Pastrovics (kapus), Piedade, Németh Cs., Hrbková 2, Deáki 1 (1), L. González 2, Nyikityina 4 (2). Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 12. perc: 5–5. 18. p.: 5–9. 25. p.: 10–10. 29. p.: 10–14. 36. p.: 14–16. 48. p.: 17–22. 55. p.: 18–25
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Szabó Károly:
– A második félidőben a védekezésünk felpuhult, az ellenfél átlövőit nem fogtuk kellő keménységgel. A mi jobbkezes lövőink sajnos nem voltak elég hatékonyak.
Christian Dalmose: – Nem kézilabdáztunk jól, de az a legfontosabb, hogy megszereztük a két pontot. A szezon második fele nehéz lesz, ezért igyekeztem forgatni a csapatot.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 11 1 379–271 +108 23
2. Győri Audi ETO KC 12 11 1 388–249 +139 22
3. Siófok KC 12 9 3 337–294 +43 18
4. Érd 12 8 4 314–271 +43 16
5. Dunaújvárosi KKA 12 7 2 3 347–302 +45 16
6. Ipress Center-Vác 12 6 6 308–304 +4 12
7. MTK Budapest 12 5 1 6 263–334 –71 11