Női kézi NB I: nyert a Vác, Érden dől el a harmadik hely

2013.04.27. 14:17
Klivinyi Kinga (jobbra) hat góllal búcsúzott a váci közönségtől (Fotó: Grnák László, archív)
A Vác hazai pályán 24–20-ra nyert az Érd ellen, ezzel 1–1-re alakította a női kézilabda NB I harmadik helyéért zajló párharcát. A bronzérem sorsa így a harmadik mérkőzésen dől el, amelyet Érden rendeznek majd.

Érdi góllal és kihagyott váci hétméteressel kezdődött a mérkőzés, ám ezután a hazaiak elkapták a fonalat, és Barján Bianka, valamint a jól védő Triffa Ágnes vezérletével 9–5-re elhúztak. Az első félidő záró tíz percében már korántsem ment nekik ennyire a játék, az érdiek védekezése feljavult, így a szünetre 10–10-es állással vonultak a felek.

A második félidő hasonló forgatókönyvet hozott, az elején ugyanis megint ellépett négy góllal a Vác, hogy aztán ismét leadja előnyét. Ezúttal azonban képes volt újítani, és 24–20-as győzelmével kiharcolta, hogy a harmadik mérkőzés döntsön a harmadik helyről.

A mezőny legeredményesebb játékosa Barján Bianka és Klivinyi Kinga lett 6-6 góllal. A találkozó után a Sport Klub kamerája előtt mindketten megerősítették, hogy ez volt az utolsó hazai mérkőzésük váci színekben. Barján csak annyit árult el, hogy Magyarországon folytatja, Klivinyi viszont nem cáfolta, hogy Érdre igazol.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
VÁCI NKSE–ÉTV-ÉRDI VSE 24-20 (10-10)

Vác, 500 néző. V: Medve, Nagy I.
VÁC: TRIFFA – NIKSICS 4, BARJÁN 6, Farkas V. 2, Fülöp, KLIVINYI 6 (1), Szádvári 4. Cs: Mészáros R. 2, Hámori, Kamper, Virág, Szondi. Edző: Ottó Katalin
ÉRD: Janurik – KOVÁCS ANNA 4, Koren 2, Kisfaludy 1, SZEKERES 1, FRANIC 5, Balog B. 3 (2). Cs: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Wolf 1 (1), Bognár B. 2, Vukcsevics, Török, Vincze 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1-2. 11. p.: 5-2. 18. p.: 9-5. 24. p.: 9-9. 39. p.: 15-11. 44. p.: 16-15. 50. p.: 18-18. 56. p.: 22-20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Ottó Katalin: – Köszönöm szépen a lányoknak ezt az életre szóló élményt.
Szabó Edina: – Minden dicséret a győztesnek, mi pedig készülünk a harmadik mérkőzésre.