Női kézi NB I: nyert a Fradi – íme, a negyeddöntő párosítása

2016.04.05. 19:27
A Ferencváros 34–28-ra nyert a Fehérvár KC vendégeként a női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó mérkőzésén. Ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása, a nyolc csapat oda-vissza vágós rendszerben játszik az elődöntőbe jutásért.

A Fehérvár a Fradi legyőzésével elmozdulhatott volna a nyolcadik helyről, így a Győr helyett a Dunaújvárossal vívta volna a negyeddöntőt. A népligetiek azonban nem sok esélyt adtak a hazaiaknak, akikre így az ETO vár, a Ferencváros pedig a Váccal találkozik a negyeddöntőben.

A ferencvárosiak számára rossz hír, hogy spanyol légiósuk, Nerea Pena megsérült a mérkőzésen. Egyelőre nem tudni, mennyit kell kihagynia.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, A 17. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

FEHÉRVÁR KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–34 (13–19)
Székesfehérvár, 800
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FEHÉRVÁR: Herr O. – Hajduch 2, Gjorgijevszka 2, TILINGER 7 (2), Mayer 2, Bandelier 2, Tanabe. Csere: SIPEKI (kapus), Májer, Hudra, TÁPAI SZ. 10 (3), Kazai 2, Csáki 1. Edző: Deli Rita
FTC: Szikora – Schatzl 3, ZÁCSIK 6, Mészáros R., Szekeres, SZUCSÁNSZKI 7 (3), Kovacsicz 2. Csere: Tomasevics (kapus), Pena 3 (2), HORNYÁK D. 5, Szamoránsky P. 1, LUKÁCS V. 7, Cifra, Szarka. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–4. 10. p.: 4–7. 18. p.: 5–10. 26. p.: 10–17. 36. p.: 14–21. 47. p.: 21–27. 50. p.: 22–29. 54. p.: 24–31. 57. p.: 26–31
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Deli Rita:
– Úgy érzem, nem vallottunk szégyent a jó erőkből álló Ferencváros ellen. Sőt a mérkőzés nagy részében ott loholtunk ellenfelünk nyakán, éppen ezért emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Sok dologban lehetett volna javítanunk, annak viszont örülök, hogy a fiatal Hudra Enikő bizonyította: a jövőben biztos pont lehet a csapatban. A folytatásban a Győr ellen reálisan nézve nem várhatunk csodát, az 5–8. helyért vívandó küzdelemben viszont a lehető legjobb eredményt szeretnénk elérni.
Elek Gábor: – Az első negyedóra után eldöntöttük a mérkőzést, ezt követően a támadásaink hasonló színvonalúak voltak, de védekezésben többször is hibáztunk. Nerea Pena sérülése a lehető legrosszabbkor jött nekünk.

A LEBONYOLÍTÁS

A női bajnokság lebonyolítása megváltozott. A 12 csapatos, oda-vissza vágós alapszakaszt követően az 1–8. helyezett oda-vissza vágós alapon negyeddöntőt vív egymással, az 1. a 8-kal (A), a 2. a 7-kel (B), a 3. a 6-kal (C) a 4. pozíciót elérő klub pedig az 5-kel (D) találkozik.

A párharcok győztesei szintén oda-vissza vágós elődöntőben folytatják (A–D és B–C ágon), a győztesek ugyanilyen rendszerben vívják a döntőt, a vesztesek pedig a 3. helyért folytathatják.

A negyeddöntő vesztesei az 5–8. helyért játszhatnak (A–D és B–C ágon, oda-vissza vágó), a párharcok nyertesei az 5., a vesztesek a 7. helyért küzdhetnek.

Az alsóházban az alapszakasz 9–12. helyezettjei az egymás elleni eredményeik továbbvitelével 6 fordulós, körmérkőzéses, oda-vissza vágós alapon fejezik be a bajnokságot.