Női kézi NB I: négygólos óvári siker Fehérváron

2020.09.20. 20:14
A Mosonmagyaróvár 31–27-re nyert az Alba Fehérvár otthonában a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Az első félidő sokáig a Fehérvárnak állt, azonban a szünet előtt fordított a Mosonmagyaróvár, amely a hajrára érve ötgólos előnyt épített ki, ez pedig elég volt ahhoz, hogy megszerezze a győzelmet.

Az öt mérkőzés után négy győzelemmel álló Óvárban a válogatott összetartásra is meghívót kapó jobbszélső, Katona Flóra hét gólt szerzett.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 27–31 (15–16)
Székesfehérvár,
420 néző. V: Horváth P., Marton B.
FEHÉRVÁR: Dányi – Szabó-Májer 1, Afentaler 3, Bardi 1, Boldizsár, TRISCSUK 6 (1), SZARKA A. 4. Csere: Tóth N., Pijevic (kapusok), Temes 6 (4), Töpfner 3, Vashchuk, Utasi 1, Varga E. 2, Háfra L., Gerháth K. Edző: Deli Rita
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – KATONA 7 (2), KOVÁCS P. 4, Tóth Eszter 2 (1), Horváth B. 1, Szarková 2, HAJTAI 4. Csere: Szemerey (kapus), Gyimesi, Tilinger 2 (1), Hudák, Domokos D., Stranigg 3, LANCZ 4, Sirián 2, Kellermann. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 8–4. 18. p.: 10–8. 25. p.: 13–13. 29. p.: 14–15. 34. p.: 18–17. 40. p.: 20–21. 46. p.: 21–24. 52. p.: 24–29. 58. p.: 25–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
Deli Rita:
– Kár, hogy nem harminc percből áll a mérkőzés. Felkészültünk a Mosonmagyaróvár játékából, rettentően sokat dolgoztunk, sajnos ezt nem tudtuk átültetni a második félidőre. Az egész mérkőzés kulcsa volt, hogy az átlövések szűrése nem sikerült, sem a kapuban, sem a védekezésben. Pontokban nem mutatkozik meg az eddig befektetett munka. Fájó kikapni, de remélem, hogy javítani tudunk.
Gyurka János: – Szerettünk volna nyitott védekezéssel kezdeni, de ez nem volt hatékony, így áttértünk hatos falra. A 45. perc környékén váltunk stabillá, jól működött a védekezésünk, és ki kell emelnem Herczeg Lilit, aki a védéseivel segített. Sokat kellett dolgoznunk, rendkívüli alázattal kézilabdáztak a játékosaink. Sokat kellett cserélnem, hogy ezt a tempót tudjuk tartani.

1. Siófok 5 5 181–114 +67 10
2. Mosonmagyaróvár 5 4 1 142–145 –3 8
3. Győr 3 3 111–59 +52 6
4. FTC 3 3 98–56 +42 6
5. Debrecen 5 3 2 143–124 +19 6
6. Vác 5 3 2 135–135 0 6
7. Dunaújváros 4 2 2 100–113 –13 4
8. MTK 3 1 2 89–92 –3 2