Női kézi NB I: magabiztos győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár

S. B.S. B.
2023.09.28. 19:41
Magabiztosan nyert a Mosonmagyaróvár (Fotó: Facebook/Mosonmagyaróvári Kézilabda Klub)
A Mosonmagyaróvár 31–26-ra nyert otthon a Vác ellen a női kézilabda NB I egyetlen csütörtöki mérkőzésén.

A Vác nagyon szépen tartotta magát a mérkőzés első húsz percében, egészen 10–10-ig fej fej mellett haladt a Mosonmagyaróvárral. Ezt követően azonban 4–0-ra megnyerték a hazaiak a következő öt percet és ezt a különbséget a félidőig meg is tudták tartani.

A második játékrészben nagyon kiegyensúlyozottan játszottak a felek, az Óvár előnye folyamatosan három és öt gól között ingázott és végül 31–26-ra be is húzta a találkozót.

Udvardi Laura hét, Pásztor Noémi hat góllal vette ki a részét a sikerből.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Motherson Mosonmagyaróvári KC–Praktiker-Vác 31–26
(16–12)
Mosonmagyaróvár, 800néző.V:Altmár, Horváth M.
MKC:Szemerey – UDVARDI 7,ALBEK 4,Tóth G. 2,PÁSZTOR N. 6,Tóth Eszter 3 (1),Schatzl Natalie 3. Csere:Hadfi (kapus), Ivancok 1,Faragó L., Tóth Nikolett 1,Varga Emília 1 (1),STRANIGG ZS. 3,Bardi. Edző:Gyurka János
VÁC:Csizmadia F. – Such 2,Ferenczy F. 2,Kuczora 5 (5),TYISKOV-HELEMBAI 3,Marincsák 4,Csire 3. Csere:Bukovszky, Győri A. (kapusok), Kovács Anikó 2,CSÍKOS 4,Bánfai K., Ballai A., Kovalcsik J. 1. Edző:Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc:3–3. 9. p.:6–3. 17. p.: 9–10. 21. p.:12–10. 23. p.:14–10. 27. p.:16–12. 34. p.:19–14. 41. p.:21–18. 51. p.:26–20. 55. p.:28–21. 57. p.:28–24. Kiállítások:4, ill., 8 perc. Hétméteresek:3/2, ill., 5/5
Gyurka János:– A Vác fegyelmezett volt, igazi rangadót játszott a két együttes. Az ilyen mérkőzéseket nem a szép játékkal, hanem akarattal, küzdéssel lehet megnyerni. Jól felkészült csapatok találkoztak egymással. Részünkről sok volt az eladott labda, a technikai hiba, ezeket csökkentetni kell, pontosabban kell kézilabdázni. Arra készültünk, hogy a Vác húzójátékosaira épülő taktikáját meg tudjuk akasztani, és ez sikerült is, hiszen voltak labdaszerzések, irányítottuk a játékot. Az első félidőben jó kapusteljesítmények is segítettek minket. Nem volt tökéletes a játék, de örömteli, hogy a szélsőinket sokat foglalkoztattuk, ebben előre tudtunk lépni. Örülök, hogy a küzdeni tudásunk rendben van. Stranigg Zsófia jó játékkal tért vissza, reméljük, hogy hamarosan Lancz Barbora is csatlakozhat, őt is nagyon várjuk. Igazi csapatként játszottak a lányok.
Herbert Gábor:– A Mosonmagyaróvár megérdemelt győzelmet aratott. Nem adtuk könnyen magunkat, örülök, hogy megnehezítettük az ellenfél dolgát. Elégedett vagyok, de kis hiányérzetem is van, néhány egyéni extra teljesítmény ugyanis elmaradt a részünkről. A ki nem kényszerített hibák nem fértek bele, csapatszinten azonban jók voltunk. Az előző, kétmeccses kisiklást ezzel a teljesítménnyel feledtetni tudtuk.