Női kézi NB I: magabiztos ETO- és FTC-siker, siófoki vereség

2012.09.01. 20:01
Az FTC a második félidőben magasabb sebességbe kapcsolt a Vác ellen (Fotó: <a href="http://www.blikk.hu/">blikk.hu</a>)
A női kézilabda NB I első fordulójában a címvédő Győri ETO és az elmúlt idény ezüstérmese, a Ferencváros is magabiztos győzelemmel mutatkozott be: a kisalföldiek 40–23-ra nyertek Dunaújvárosban, míg a fővárosiak az Elek Gyula Arénában múlták felül jó második félidei teljesítményükkel 35–26-ra a Vácot. Az elmúlt szezonban jól szereplő Siófok némi meglepetésre kikapott egy góllal Kiskunhalason.

A Fehérvár otthon nyert a Békéscsaba ellen, míg az újonc BSE a teljesen átalakult – a Győri ETO második csapatává lett – Veszprém otthonában kapott ki négy góllal.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDI ETO KC 23–40 (12–18)
Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Bacs, Bán
DUNAÚJVÁROS: Knezovic – Takács L. 1, Vadász, Takács D. 2, Gáspár 1, FERLING 7 (4), Berta N. 4. Csere: Pisák (kapus), Takács F. 3 (1), GERA 5, Kővári, Orbán L., Újhelyi. Edző: Mátéfi Eszter
GYŐRI ETO: Herr – ORBÁN A. 7, Rédei-Soós 1, KOVACSICS 5, Hornyák Á. 2, Görbicz 8 (6), Szepesi 4. Csere: LUNDE HARALDSEN (kapus), AMORIM 7, Löke 1, Radicsevics 3, Tervel 1, Sirián 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–3. 14. p.: 6–8. 26. p.: 10–15. 42. p.: 17–27. 50. p.: 18–34
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
Mátéfi Eszter: – Gratulálok a Győrnek, csapatom végig derekasan küzdött, egyetlen percre sem adta fel a mérkőzést. Dolgozunk tovább.
Ambros Martín: – Végig remekül küzdött az együttesem, csakúgy, mint a házigazdák. Védekezésünk végig jó volt, támadásban a szünet után tudtunk eredményesebbek lenni. Még csak az út elején járunk.
FEHÉRVÁR KC–BB BANK BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 31–23 (14–9)
Székesfehérvár, 400 néző.Vezette: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: SZIKORA – AZARI 3, Emberovics 2, TILINGER 7 (1), HORVÁTH B. 7, TRISCSUK 8 (4), VASZARI 2 (1). Csere: Nikcsevics 1, Rádl, Zsigmond V., Siti E. 1, Lelkes, Németh K. Edző: Pal Oldrup Jensen
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Csáki 1, Hajduch 1, Szögi, TÓTH K. 4, GLUSICA 7, Gávai. Csere: Veress (kapus), NYIKOLAJENKO 8 (5), Tóth S., Hanczvikkel, Kelemen 2, Dombi. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–2. 12. p: 6–5. 18. p.: 8–7. 27. p.: 13–9. 33. p: 16–11. 39. p.: 20–13. 47. p. 24–18. 52. p.: 29–19. 57. p: 30–21
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5
Pal Oldrup Jensen: – Kifejezetten jól védekeztünk, a második félidőben még keményebben dolgoztunk, mint az elsőben, akkor a támadójátékuk is feljavult, és a lerohanásaink is sikerültek.
Ökrös Csaba: – A második félidőben szétesett a csapat, a gyors indítás gólokkal akkora különbség lett a hazaiak javára, hogy nem lett tétje a találkozónak.
KISKUNHALAS NKSE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 31–30 (15–10)
Kiskunhalas, 400 néző.Vezette: Medve, Nagy
KISKUNHALAS: PETHŐ – Földes K. 5, Drávai 5 (1), Takács 5 (1), Szamoránsky A. 1, BARNA 7, Varga G. Csere: Lengyel (kapus), Selmeczi, Valovics, FEHÉR 4, Borkowska 4. Edző: Vlagyimir Golovin
SIÓFOK: Kiss É. – BÓDI 8 (3), SZALAI 5, Bogdanovics 5, ÁBRAHÁM 5, Mörtel 3, ERDŐSI 4. Csere: Futaki (kapus), Németh, Nagy É. Edző: Imre Vilmos
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Vlagyimir Golovin: – Remélem, a kemény munkában nem csalódtak a lányok. Óriásiak voltak a végén.
Imre Vilmos: – Nincsenek véletlenek…
VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC–BSE 26–22 (16–11)
Veszprém, 500 néző.Vezette: Tomecskó, Unyatinszki
VESZPRÉM: VÍG – Hosszú 1, PALKÓ 4, PLANÉTA 6 (2), Horváth D. 2, TÓTH G. 5 (1), Schatzl 1. Csere: Pásztor (kapus), Tóth E. 2, Bárány 2, Pelczéder 2, Kurucz, Kokas, Takács B. 1. Edző: Róth Kálmán
BSE: Megyesi – Tamás 3, BAROSS 5, PUNDÁK 1, BORBÁS 5 (1), Fekete 2 (1), Rózsa 1. Csere: Schneck (kapus), Petrovszki 3, Barczi, Czuka 1, Pácz 1. Edző: Papp György
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–5. 12. p.: 8–5. 19. p.: 14–7. 27. p.: 15–10. 33. p.: 18–11. 43. p.: 25–11. 51. p.: 26–16
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Róth Kálmán: – Idegességünk miatt nagy előnyt adtunk ki a kezünkből. Nagyon örülünk első bajnoki győzelmünknek.
Papp György: – A második félidő hajrájában megmutattuk, hogy velünk is számolni kell. A veszprémiek nagy fizikai fölényben voltak.
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VÁCI NKSE 35–26 (17–15)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 1000 néző.Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
FERENCVÁROS: Pastrovics – KOVACSICZ 6, TOMORI 8, Szucsánszki 2, Cifra 2, Zácsik 4, VÉRTEN 4. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Szamoránsky P. 3, Szarka, Pena 6 (6), Such. Vezetőedző: Elek Gábor
VÁC: Triffa – Niksic 3, Barján 1, Fülöp, Nagy P., KLIVINYI 5 (1), Szádvári 4. Csere: Bíró, Juhász E. (kapusok), Mayer 2, KAMPER 6, TÁPAI SZ. 5 (1), Mészáros R., Farkas V., Ertl, Virág. Vezetőedző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 12. p.: 7–4. 20. p.: 12–8. 27. p.: 15–14. 35. p.: 20–19. 49. p.: 28–22
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Gulyás István: – Az első félidőben kishitűen játszottunk, míg a másodikban belementünk egy olyan rohanásba, amelyet semmiképp sem nyerhettünk meg.
A Ferencváros vezetőedzője, Elek Gábor a klubvezetőség döntésének értelmében nem nyilatkozhatott a Nemzeti Sportnak.

1. Győri Audi ETO KC 1 1 40–23 +17 2