Női kézi NB I: Korsós sérülése beárnyékolja a Győr sikerét

2016.02.02. 20:07
Újabb térdsérülés a Győri ETO-nál, Korsós Dorina is kidőlt a sorból (Fotó: Facebook/Győri Audi ETO KC)
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 31–14-re megverte a sereghajtó Budaörsöt a női kézilabda NB I 17. fordulójának nyitó mérkőzésén. A házigazdák sikerét beárnyékolja, hogy balszélsőjük, Korsós Dorina térdsérülést szenvedett.

A Győr sikere (kis túlzással) már a meccs előtt sem volt kérdéses, hiszen az újdonsült magyar szövetségi kapitány, Ambros Martín csapata a bajnokság utolsó helyén álló Budaörsöt fogadta. A fővárosiak első góljára több mint tíz percet kellett várni, de ekkor a hazaiak már 6–0-ra vezettek.

Az első félidő további részében a vendégek tartották a lépést az ETO-val, amely érezhetően nem maximális fordulatszámon játszott, de így is hétgólos előnyből (14–7) várhatta a második játékrészt.

A szünet után a Győr eggyel magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és fokozatosan húzott el ellenfelétől. A budaörsi játékosok a második játékrészben elfáradtak, sok hibával játszottak, a hazaiak több könnyű gólt is szereztek.

A győriek magabiztosan, 17 góllal nyerték meg a meccset, de a fölényes sikert beárnyékolja Korsós Dorina térdsérülése. Az ETO balszélsője a második félidő közepén rosszul fogott talajt, az eset után a szakmai stáb tagjainak ölében hagyta el a pályát – majd nem sokkal később a saját lábán bicegett be az öltözőbe.

A győriek vezetőedzője, Ambros Martín a mérkőzést követően az M4 Sportnak adott értékelésében elmondta, a 20 esztendős játékos sérülése első ránézésre súlyosnak tűnik, de az orvosi vizsgálatok eredményére még várni kell.

GYŐR:
Grimsbö – Orbán A. 3, Sulland 4 (3), Kovacsics, Löke 3, E. Amorim 2, Hársfalvi 2. Csere: Wéninger, Kiss É. (kapusok), BROCH 4, Lakatos 1, Planéta 1, KNEDLIKOVA 7, Alstad 3 (1), Groot, Korsós 1. Edző: Ambros Martín
BUDAÖRS: Andrási – Földes K. 2 (2), Ivanics, Bárdi 1, Szabadfi 1, Zsigmond, Kiskartali 2. Csere: Györkös (kapus), Karalyos 3, Földes V. 1, Szamoránsky A. 1, Hatala 2, Szabó A., Karsai, Wahid 1 (1), Gavallér. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 10. p.: 6–0. 14. p.: 9–4. 22. p.: 13–6. 33. p.: 15–9. 40. p.: 20–9. 47. p.: 25–10. 53. p.: 27–12
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Annak mindenképpen örülök, hogy a csapat ezt a mérkőzést is komolyan vette. Sajnos örömünk az újabb sérülés miatt nem lehet felhőtlen.
Mihály Attila: – Nehéz szérián vagyunk túl, tíz nap alatt négy mérkőzést játszottunk. Az első félidőben még voltak jó momentumaink, de a második játékrészre rányomta bélyegét a két csapat közötti valós különbség.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 552–352 +200 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 16 15 1 513–356 +157 31
3. Érd 16 11 5 446–369 +77 22
4. Dunaújvárosi KKA 16 10 2 4 456–404 +52 22
5. Siófok KC 15 10 1 4 411–383 +28 21
6. Fehérvár KC 16 7 1 8 381–372 +9 15
7. DVSC-TVP 16 7 9 405–406 –1 14
8. MTK Budapest 16 5 2 9 355–448 –93 12