Női kézi NB I: kikapott az Érd a Fehérvár otthonában

2013.10.05. 18:46
Az Érd női kézilabdacsapata a Ferencváros elleni hazai kudarc után második vereségét is elszenvedte a bajnokságban: Szabó Edina csapata három góllal, 31–28-ra kikapott a Fehérvár KC vendégeként.

Alaposan beragadt a kezdés után az FKC, csupán a 6. percben talált be először, és addigra már háromgólos előnyt kovácsoltak a vendégek. Aztán Tilinger Tamara sorozatban háromszor bevette Janurik Kinga kapuját, és innentől már sokkal szorosabb volt az állás. Az első negyedóra végére sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak, majd Mayer Szabina beállása után az első három labdaérintéséből gól született, és már rögtön az FKC-nál volt az előny.

A fordulás után folyamatossá vált két-három gólos vezetésük, persze ehhez kellett az is, hogy valaki mindig volt a csapatban, aki újítani tudott. Kiss Éva válogatott formában védett, míg Mayer hátára vette a pályát, és ha úgy adódott, akkor a szélről talált be. Egyszer tudott még egyenlíteni az Érd, a 47. percben, de ez is tiszavirág-életűnek bizonyult, mivel zárt védekezésükkel felőrölték támadásaikat a Jensen-tanítványok. Győzelmük értéket növel, hogy mindezt Nuria Benzal nélkül érték el, mivel a spanyol válogatott irányító nem volt teljesen rendben kisebb autóbalesete után, és nem kockáztatták játékát.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

FEHÉRVÁR KC–ÉRD 31–28 (15–13)
Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Horváth P., Marton
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 5, Siti E. 3, Horváth B. 1, Emberovics, Vaszari 1, TILINGER 6. Csere: Trimmel (kapus), Herr A. 3, Kazai 3, MAYER 9, Hajduch. Edző: Pal Oldrup Jensen
ÉRD: Janurik – Koren 3, KOVÁCS ANNA 7, Szekeres 1, Kisfaludy, Klivinyi 4, Balog Beáta 5 (2). Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), VUKCSEVICS 5, Wolf 2 (1), Schatzl 1, Kovács G., Oláh. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1-3, 12. p.: 4-6, 18. p.: 8-8, 24. p.: 11-10, 28. p.: 13-12, 33. p.: 16-14, 39. p.: 19-17, 45. p.: 21-19, 51. p.: 23-21, 57. p.: 28-24.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: – ill. 4/3
Pal Oldrup Jensen:
– A mai találkozón a lányok igazi csapatként működtek, hozzáteszem, nem is tehettek másképp, ha meg akarták nyerni ezt a meccset. Nagyon boldoggá tett, hogy ezt láttam!
Szabó Edina: – Nagyon nagyot küzdöttünk, de a mérkőzés fordulópontjain mindig hibáztunk, és a védekezésünk továbbra sem az igazi.

7. FORDULÓ

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–MTK-BUDAPEST SE 38–23 (16–12)
Siófok, 300 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
SIÓFOK: PASTROVICS – Lukács V. 5, Szamoránsky A. 4, Németh Cs., Deáki 2, BOGDANOVICS 8 (1), Szalai B. Csere: Futaki (kapus), LÉRÁNT 8 (2), ERDŐSI 6, Dajka 2, Drávai 1, Polics 1, Schneider 1. Edző: Golovin Vlagyimir
MTK-BSE: Kókai – Barczi 3, Petrovszki 2 (2), Pácz 3, KOPECZ 5 (1), Fekete B. 3, Rózsa 2 (1)
Csere: Baross 3, Borbás 1, Schneck D. 1, Buzsáki, Fundák. Edző: Borsodi Péter
Az eredmény alakulása: 5. perc: 0–4. 15. p.: 6–7. 22. p.: 9–9. 26. p.: 12–12. 32. p.: 18–13. 42. p.: 25–15. 53. p.: 34–19.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4
Golovin Vlagyimir:
– Túlizgultuk a mérkőzés elejét, de az első félidő végére szerzett előny megnyugtatta a csapatot. Előzetesen nem gondoltam volna, hogy tizenöt góllal nyerünk, de természetesen örülök a biztos sikernek.
Borsodi Péter: – Nagyon sok technikai hibát követtünk el, ilyen teljesítménnyel nem lehet mérkőzést nyerni. Szégyelljük magunkat!

1. Győri Audi ETO KC 7 6 1 226–141 +85 12
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 6 1 229–163 +66 12
3. Dunaújvárosi Kohász KA 7 5 2 185–163 +22 10
4. Fehérvár KC 7 5 2 194–177 +17 10
5. Ipress Center Váci NKSE 7 5 2 165–161 +4 10
6. DVSC-TVP 7 5 2 187–184 +3 10
7. Érd 6 4 2 168–141 +27 8
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 7 3 4 191–193 –2 6