Női kézi NB I: „Kemény volt…” – 20 gólos siker Győrben

2015.09.19. 20:06
Hornyák Dóra (középen) egyre jobban játékba lendül (Fotó:<a href="http://www.fradi.hu/hu/szakosztalyok/csapatsportok/noi-kezilabda/hirek/ftc-vac-27-21/20150919/c/11561"> fradi.hu</a>)
Az MTK Budapest legyőzte a vendég Fehérvárt a női kézilabda NB I szombati játéknapján, míg a Győri Audi ETO KC fölényes, 20 gólos sikert aratott. A bajnok FTC Hornyák Dóra vezetésével múlta felül a Vácot.

Az Érd simán győzött az újonc Budaörs vendégeként, míg a Győr ugyancsak könnyedén verte a Békéscsabát.

„Az első félidő első felében látottak megmutatták számomra, hogy nagyon kemény három hónap van mögöttünk, a felkészülés, Szuperkupa, szezonkezdet, BL-kvalifikáció. Látom a csapaton a fáradtságot, a koncentráció hiányát. Most picit levegőt kell vennünk, hogy a hamarosan következő újabb kemény időszakra fel tudjunk pörögni” – mondta Ambros Martín, az ETO vezetőedzője a Békéscsaba ellen 20 góllal megnyert találkozó után a gyorietokc.hu-nak.

A Ferencváros 27–21-re legyőzte a vendég Vácot. A Fradi végig kézben tartotta a találkozót. Elek Gábor tanítványai már a félidőben 13–9-re vezettek. Hornyák Dóra hét találattal a mezőny legeredményesebbje volt, mellette Nerea Pena öt góllal vette ki a részét a zöld-fehérek sikeréből.

„Már nem volt olyan rossz, mint korábban, de még mindig lehetne jobb" – mosolygott Hornyák Dóra, aki még sosem jött le úgy a pályáról, hogy teljesen elégedett lett volna magával, bár megígérte, egyszer lesz olyan is.

Elek a győzelmet Hacker Gábornak ajánlotta. Májusban beszámoltunk róla, hogya Ferencváros korábbi és a Dunakeszi Kinizsi jelenlegi futsalkapusa a Fradi női kézilabdacsapat bajnoki címének ünneplése közben éjszaka váratlanul összeesett, majd a helyszínen újraélesztették, és mentővel kórházba szállították. Ezt követően több hétig kómában feküdt a Honvéd Kórházban, az egész futsaltársadalom megrendülve figyelte az eseményeket. A történetnek jó vége lett, egy hónap elteltével Hacker Gábor felébredt, és ezúttal már a meccsre is kilátogatott.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
GYÕRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA 39–19
(18–10)
Győr, 1200 néző. V: Haraszti, Nachtmann
GYŐR: Kiss É., Bódi 3, SULLAND 7 (3), Kovacsics 5 (2), BROCH 4 (1), Tomori 1, Korsós 2 (1). Csere: Wéninger (kapus), Groot 1, LÖKE 6, Knedlíková 4, Hársfalvi 2, Amorim 2, Planéta 2. Edző: Ambros Martín
BÉKÉSCSABA: Dömény–Veress, Kovács Anett 1, WALFISCH 8, Szögi 1, Szabó V. 2, Grusica 4, Bottó. Csere: Futaki, Kölcze (kapusok), Tóth S., Dajka 3, Török G., Deák V., Mézes, Mihálffy. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–5. 19. p.: 7–8. 23. p.: 11–8. 38. p.: 21–15. 46. p.: 27–17. 52. p.: 32–18
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. –
Ambros Martín:
– Alapvetően elégedett lehetek a látottakkal. Az első félidő közepéig meglátszott az elmúlt három hónap kemény munkája és az utóbbi hetek tétmérkőzései. Most van lehetőségünk lélegzetvételre, hogy utána újra maximális koncentrációval folytathassuk.
Avar György: – Húsz percig mindenképpen, de talán egy félideig is méltó partnerei voltunk a Győrnek. A második félidőben azután megmutatkozott a hazaiak nagyobb tudása.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA IPRESS CENTER-VÁC 27–21 (13–9)
Elek Gyula Aréna,
400 néző. V: Medve R., Nagy L.
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 3, HORNYÁK D. 7, Mészáros R., Szekeres 2, Szucsánszki 4, Schatzl 1. Csere: Szikora (kapus), PENA 5, Szamoránsky P. 2, Szekerczés 1 (1), Lukács V. 1, Szarka, Cifra 1, Háfra Edző: Elek Gábor
VÁC: Bíró B. – Ertl 1, Soós 4, Sz. Vukcsevics 1, Basic 1, Liscsevics 4, Pelczéder 1. Csere: Balog J. (kapus), Gregorc, GRÓZ 5 (5), Jovetic 2, Helembai, Farkas V. 1, Tóth E. 1, Hámori. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 16. p.: 5–5. 40. p.: 18–13. 49. p.: 24–14
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Elek Gábor:
– Ezt a győzelmet Hacker Gábornak ajánljuk. Örülök, hogy újra itt volt közöttünk.
Uros Bregar: – Tisztelem a magyar kézilabda hagyományait, különösen a Ferencvárosét, de nem értem, miért kellett ennyit segíteni neki. Tény, megérdemelte a győzelmet, de nem volt ekkora különbség a két csapat között.

MTK BUDAPEST–FEHÉRVÁR KC 21–19 (14–9)
Népfürdő utca,
275 néző. V: Horváth P., Marton
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – Hosszu 2, Kovács G. 3 (1), GORILSZKA 5, Valovics 2, Barna 2, Tóth M. Csere: Putz (kapus), Balog B. 2 (2), Dakos 1, Blaubacher, Gera, FALUVÉGI 2, Horváth D. 2 (1). Edző: Golovin Vlagyimir
FEHÉRVÁR: HERR O. – Csáki 2, Horváth B., Hajduch, Isitate, Bandelier 2, Tanabe. Csere: Sipeki (kapus), Tápai Sz. 5 (5), Herr A. 3 (3), Mayer 1, Kazai 3, MÁJER 3. Edző: Bakó Botond
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 8/8
Golovin Vlagyimir:
– Ez a mérkőzés a küzdelemről szólt. Az első félidőben kiválóan játszottunk, a negyvenedik percben elfogyott az erőnk, de mindig volt valaki, aki vitte tovább a csapatot. A végjáték pedig a szív diadala volt.
Bakó Botond: – Egy félidőnyi hátrányból nem lehet mérkőzést nyerni. Kihagyott ziccereinknek és az első félidei játékunk miatt szenvedtünk vereséget.

BUDAÖRS–ÉRD 22–34 (9–19)
Budaörs, 650 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
BUDAÖRS: Andrási, FÖLDES K. 8 (5), Földes V. 1, Szabadfi 1, Zsigmond 1, Ivanics 3 (2), Bárdi. Csere: Györkös (kapus), KARALYOS 5, Szamoránsky A., Szabó A., Kiskartali 1, Hatala 2, Kamuti, Németh N. Edző: Mihály Attila
ÉRD: Janurik, KLIVINYI 7, Signaté 4, BARJÁN 5, Kisfaludy, Havronyina 2, KRPEZS-SLEZÁK 8 (4). Csere: Gridnyeva (kapus), M. González 5 (2), Fekete 2, Gulyás, Bernát 1, Takács K., Szabó L., Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–2. 12. p.: 1–9. 20. p.: 4–16. 26. p.: 8–17. 36. p.: 15–20. 44. p.: 16–27 55. p.: 19–32.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 7/6
:
Mihály Attila:
– Úgy látszik, hogy nekünk meg kell küzdenünk a hazai pálya hátrányaival. Az első és a második félidő végén is elég sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, így alakult ki a különbség.
Szabó Edina: – Nagyon fegyelmezetten kezdtük a mérkőzést, aminek meg is lett az eredménye. Külön örülök annak, hogy a fiataljaink nagyon sok lehetőséget kaptak. Ez a győzelem egy lépés volt előre, ahova el akarunk jutni.