Női kézi NB I: izgalmak a lelátón, sima Fradi-siker a pályán

2016.01.05. 19:37
A Ferencváros 36–22-ra nyert hazai pályán az MTK ellen a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A mérkőzésen a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy a második félidőben rosszul lett a lelátón egy idősebb úr, akit a mentő vitt el.

Az első félidő után tíz góllal vezetett a Ferencváros, amely a szünetben kapust cserélt, Szikora helyett Tomasevics folytatta. Az MTK a második játékrészben hat gólra is feljött, de az utolsó 15 percre visszaálltak a Fradiba a válogatott játékosok, és fölényessé tették a hazai sikert.

A találkozó krónikájához hozzátartozik még, hogy Kovacsicz Mónika, a hazaiak jobbszélsője a meccs első percében bokasérülést szenvedett, ami után nem tudta folytatni a játékot.

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MTK BUDAPEST 36–22 (18–8)
Elek Gyula-aréna,
350 néző. V: Haraszti, Nachtmann
FTC: SZIKORA – Kovacsicz, Pena 2, Szamoránsky 3, SZUCSÁNSZKI 9 (1), Zácsik 2, SCHATZL 5. Csere: Tomasevics (kapus), Lukács 4, Szekeres, Mészáros, Szekerczés 5 (1), Hornyák D. 4, Cifra 1, Szarka, Mód 1. Edző: Elek Gábor
MTK: Ignácz-Pethő – Faluvégi 2, Dakos 2, Horváth D., Kovács G. 2, Termány 4, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Balog B. 5 (2), Baciková 2, Valovics 1, Blaubacher, Hosszu 2, Sztankovics, Gera 1, Török. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0. 13. p.: 10–2. 18. p.: 10–5. 25. p.: 15–5. 40. p.: 21–15. 50. p.: 29–19
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Az első félidőben ismételten nem volt problémánk, de a második játékrészben roppant gyengén kézilabdáztunk.
Golovin Vlagyimir: – Nehezebb mérkőzés volt, mint a vasárnapi.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 12 1 415–293 +122 25
2. Győri Audi ETO KC 12 11 1 388–249 +139 22
3. Siófok KC 12 9 3 337–294 +43 18
4. Érd 12 8 4 314–271 +43 16
5. Dunaújvárosi KKA 12 7 2 3 347–302 +45 16
6. Ipress Center-Vác 12 6 6 308–304 +4 12
7. MTK Budapest 13 5 1 7 285–370 –85 11