Női kézi NB I: idegenben nyert a DVSC és a Fehérvár

2015.11.20. 19:55
A DVSC 25–19-re győzött a Mosonmagyaróvár vendégeként, míg a Fehérvár 33–20-ra nyert Békéscsabán a női kézilabda NB I 11. fordulójában.

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–DVSC-TVP 19–25 (9–18)
Mosonszolnok, 350
néző. V: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak – Puhalák 2, Kiss N., HANCZVIKKEL 10 (5), Morena 1, Gerháth 2, Szepesi 2. Csere: Csapó (kapus), Gyimesi 1, Dombi, Bouti, Katona, Bízik 1, Vékássy, Csala. Edző: Hlavaty Tamás
DVSC:
Horváth-Pásztor – VARSÁNYI 4, Siska 4, KUDOR 4, B. Klikovac 3, GARBUZ 7 (2), Kelemen 1. Csere: Víg, Lajtos (kapusok), Despotovic 2, Sirián, Szilágyi, Slakta, Marincsák. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 12. p.: 4–7. 17. p.: 4–11. 24. p.: 8–16. 40. p.: 11–19. 46. p.: 12–20. 51. p.: 15–21. 56. p.: 16–24
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/2
Hlavaty Tamás:
– A mérkőzés elején semmi sem valósult meg a megbeszéltekből. Gyengén védekeztünk, átlövéseink sem voltak hatásosak, és a kapusteljesítményünk is csak a hajrában volt elfogadható.
Varga József: – Jó első félidő alapozta meg a győzelmünket. A szünet után már leálltunk, kimaradtak a ziccerek, ezért nem lett nagyobb különbségű a végeredmény.MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–DVSC-TVP 19–25 (9–18)
DVSC:

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FEHÉRVÁR KC 20–33 (8–18)
Békéscsaba, 600
néző. V: Andorka, Hucker
BÉKÉSCSABA: Terenyi – KOVÁCS A. 4, Walfisch 4, Szögi 2, Szabó V. 3, Glusica 2, Gávai 1. Csere: Futaki (kapus), Nikolajenko 2 (2), Zöldi-Tóth 1, Dajka, Mézes 1. Megbízott edző: Szabó Károly
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki 4, Herr A. 5 (1), ISITATE 6, MAYER 4, BANDELIER 6, Tanabe 2. Csere: Sipeki (kapus), Emberovics 3, Hajduch, Kazai 2 (2), Rózsás 1, Májer, Hrabovszki, Rideg. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 7. p.: 2–6. 12. p.: 3–9. 21. p.: 4–13. 29. p.: 7–17. 42. p.: 13–25. 52. p.: 19–29
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Szabó Károly:
– Az első félidőben idegesen, kapkodva játszottunk, ez rányomta bélyegét az egész találkozóra. A vendégek így felszabadultan játszottak, mi pedig a fordulás után szaladtunk az eredmény után.
Bakó Botond: – Nagyon hiányosan, de motiváltan játszottunk. A mérkőzés nagy részében remekül küzdöttek a lányok. Nagyon kellett ez a győzelem, a lányok kitették szívüket a pályára.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 10 1 345–253 +92 21
2. Győri Audi ETO KC 11 10 1 356–225 +131 20
3. Siófok KC 11 8 3 308–274 +34 16
4. Érd 11 7 4 287–251 +36 14
5. Dunaújvárosi KKA 11 6 2 3 311–280 +31 14
6. Ipress Center-Vác 10 6 4 268–256 +12 12
7. DVSC-TVP 11 5 6 292–281 +11 10
8. Fehérvár KC 11 4 1 6 261–253 +8 9