Női kézi NB I: idegenben kikapott az FKC és a Siófok is

2014.04.19. 19:49
A női kézilabda NB I 5–8. helyért rendezett rájátszásának harmadik fordulójában hazai pályán nyert a Vác és a Békéscsaba is, előbbi a Siófokot, utóbbi a Fehérvár KC-t győzte le öt góllal.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 3. FORDULÓ
IPRESS CENTER-VÁC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 21–16
(12–7)
Vác, 400 néző. V: Bacs, Bán
VÁC: TRIFFA – Hansághy 1, VIRÁG 4, Farkas V., Dakos 2, DRÁVAI 6, Szondi. Csere: Fülöp, KAMPER 8 (5), Hámori, Szádvári, Ertl, Ivanics. Edző: Konkoly Csaba
SIÓFOK: PASTROVICS – Lukács 2, Szamoránsky A. 2, Németh Cs. 1, Léránt, ORBÁN ANNAMÁRIA 5 (1), Erdősi 3. Csere: Futaki, Nagy É. (kapusok), Deáki 1, Dajka, Polics 2, Schneider. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–2. 15. p.: 5–6. 24. p.: 9–7. 34. p.: 13–7. 41. p.: 14–12. 50. p.: 18–13. 56. p.: 20–14.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/1
Konkoly Csaba:
– A Jézuska óta vártuk a nyuszit. Óriásit küzdött a csapat. Aki nem ismeri, milyen nehéz hétköznapjaink voltak a sikertelenség miatt, az nehezen tudja átérezni a mostani boldogságunkat.
Golovin Vlagyimir: – Nincs nagyon mit értékelnem ezen a mérkőzésen, a váciaknak viszont gratulálok.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FEHÉRVÁR KC 29–24 (13–13)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Baranyi, Szloska
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Csáki 4, Barján 1, SZÖGI 2, Szabó V. 1, GLUSICA 5, Kelemen. Csere: TERENYI (kapus), Nyikolajenko 6 (2), Hanczvikkel, GÁVAI 4, Dombi 1, WALFISCH 5, Tóth S. Kovács Anett. Edző: Bakó Botond
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Horváth B., Hajduch 1, Emberovics 4, AZARI 6, TILINGER 6 (1), Vaszari 4. Csere: Trimmel (kapus), SITI E. 3, Mayer, Benzal, Kazai. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3, 11. p.: 4–5, 15. p.: 5–8, 18. p.: 8–9, 20. p.: 8–11, 26. p.: 10–11, 28. p.: 10–13, 33. p.: 15–13, 37. p.: 15–15, 41. p.: 18–15, 43. p.: 18–17, 46. p.: 22–17, 53. p.: 26–21
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Bakó Botond:
– Az első félidőben a védekezésünk bizonytalan volt, a kapussal szemben is sok ziccert hibáztunk. A szünet után védekezést váltottunk, ami eredményesebb volt. A második játékrészt végig mi irányítottuk.
Pal Oldrup Jensen: – A fordulás után a Békéscsaba harciasságban is felül múlt bennünket.NŐI KÉZILABDA NB I