Női kézi NB I: idegenbeli Érd-, hazai FKC- és Vác-siker

2012.11.03. 20:26
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a dobogóra hajtó Érd második félidei eredményesebb játékának köszönhetően idegenben nyert az újonc BSE ellen, míg a Fehérvár a Dunaújvárost, a Vác a Békéscsabát győzte le magabiztosan hazai pályán.
NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
BUDAPEST SE–ÉTV-ÉRDI VSE 24–33 (16–16)
Budapest, Népfürdő utca, 400 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
BSE: Schneck R. – Huszár 2, Schneck D., CSUKA 2, Borbás 5 (1), Fekete B. 4, Rózsa 1. Csere: KURUCZ, Hegyesi (kapusok), FUNDÁK 3, Petrovszki 1, Pácz 1, Tamás K. 3, Kovács N. 2 (2), Barczi, Baross. Edző: Papp György
ÉRD: JANURIK – Koren 3, Vukcsevics 2, Szekeres 3, Bognár B. 2, Franic 3, Balog B. 2. Csere: Gridnyeva, OGUNTOYE (kapusok), Török 2, KISFALUDY 4, KOVÁCS A. 4, Tóth T. 2, Vincze M. 2, Wolf 4 (3). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 9. p.: 2–6. 16. p.: 5–10. 20. p.: 9–10. 24. p.: 10–14. 27. p.: 14–14. 35. p.: 17–20. 39. p.: 20–20. 49. p.: 20–25. 58. p.: 22–32
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Papp György: – Ötven percig szellemesen és jól kézilabdáztunk, az Érd fizikai és tudásbeli fölénye egyértelművé tette a mérkőzést.
Szabó Edina: – Sokszor elbizonytalanítottuk magunkat a mérkőzés folyamán, de aztán sikerült rendezni sorainkat, és magabiztosan nyertünk.
FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–19 (15–11)
Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Natkai, Szalay Z.
FEHÉRVÁR: SZIKORA – AZARI 5, Emberovics 2, TILINGER 8 (3), Horváth B., Németh K., VASZARI 6. Csere: Trimmel (kapus), SITI E. 3, RÁDL 4, Zsigmond V. 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
DUNAÚJVÁROS: Knezovic – Bódi 4 (1), Vadász, FERLING 9 (2), Takács D. 1, Takács F. 1, Kővári. Csere: Gáspár 1, SÁNTA 2, Berta 1, Gera, Orbán L. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 6–5. 18. p.: 7–8. 24. p.: 12–10. 28. p.: 14–11. 34. p.:16–12. 40. p.: 18–14. 46. p.: 22–16. 52. p.: 24–17. 58. p.: 27–17
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Pal Oldrup Jensen: – Nagyon nagy eredmény számunkra, hogy tíz góllal le tudtunk győzni egy olyan csapatot, amely a Ferencváros ellen döntetlent játszott. A védekezésünket emelném ki, ez volt idáig a legjobb az idényben, de igazi csapatmunka gyümölcse volt ez a győzelem.
Mátéfi Eszter: – A mai FKC a játék minden elemében felülmúlt bennünket, védekezésben, támadásban és taktikában egyaránt. Nekem az fáj a legjobban, hogy akaratban is. Ezen a meccsen nem volt veszítenivalónk, ám nyomaiban sem tudtuk megismételni a Fradi elleni teljesítményt.
VÁCI NKSE–BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–23 (16–14)
Vác, 600 néző. Vezette: Andorka, Hucker
VÁC: Bíró – Niksics 2, BARJÁN 5, FARKAS V. 3, Mayer 1, KLIVINYI 7 (2), Szádvári 1. Csere: TRIFFA (kapus), MÉSZÁROS R., Tápai Sz. 7 (4), FÜLÖP 2, Szondi 2, Ivanics 1. Edző: Gulyás István
BÉKÉSCSABA: Veress – NYIKOLAJENKO 11 (3), Tóth K. 2, Hajduch 1, Glusica 1, Szögi 2, KELEMEN 3. Csere: Sipeki (kapus), Dombi 1, Hanczvikkel, Gávai, Csáki 2. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–3. 15. p.: 8–8. 24. p.: 12–12. 33. p.: 18–14. 42. p.: 21–16. 56. p.: 28–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Gulyás István: – Csikorogva indult a gépezet, az érdi teljesítményünk felét nyújtottuk csak. Szerencsére a mérkőzés vége felé ellenfelünk fölé kerekedtünk, és megérdemelten nyertünk.
Ökrös Csaba: – Ötven percig jól bírtuk a mozgékony váciak rohamait, aztán a hajrában elfáradtunk gondolkodásban és fizikálisan is.