Női kézi NB I: hétgólos győri siker Vácott

2013.11.05. 21:23
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 10. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hét góllal nyert az Ipress Center Váci NKSE vendégeként. A Győr a kilencedik győzelmét aratta, a Vác a negyedik vereségét szenvedte el.

A tempót ugyan a győriek diktálták, de a lelkes, fegyelmezett és remekül felkészített Vác nem hagyta magát. A korábbi győri, jelenlegi váci edző, Konkoly Csaba az oldalvonal mellett űzte, hajtotta övéit, de olyan nagyon nem volt szükség a plusz motivációra, mentek maguktól is a házigazdák. És egyáltalán nemcsak küzdésből alkottak maradandót, hanem játékban sem kellett szégyenkezniük, még a BL-címvédővel szemben sem.

Az első félidő végére megszerzett kétgólos előnyhöz a szünet után azonnal újabb kettőt tett hozzá a Győr, félő volt, hogy átrohan vendéglátóján. A Vác azonban időben ébredt, és próbált továbbra is tapadni. Herr Orsolya kért cserét szükségből a 38. percben – három méterről „nézett bele” egy lövésbe –, Katrine Lunde azonnal meg is szabadult a melegítőjétől…

Miközben a parketten továbbra is ment a kőkemény adok-kapok, a győriek nagyobb sebességét egyre nehezebben követte le a Vác. Kovacsics Anikó szórta meg magát ebben az időszakban, megnyitott védekezésük pedig nem igazán ízlett a picit fáradni látszó házigazdáknak. Herr Orsolyának tíz perc sem kellett, hogy összeszedje magát, és visszatérjen a kapuba. Mihelyst visszavett a ritmusból a Győr – és próbálta olykor színezni a játékot –, a Vác máris lekövette ellenfelét, persze a hátrányból nem tudott annyit lefaragni, hogy egyben veszélyessé is váljon. Hiába villant a végjátékban olykor a Vác, már nem volt igazi éle a hajrának.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ

IPRESS CENTER-VÁC–GYŐRI AUDI ETO KC 25–32 (12–14)
Vác, 800
néző. Vezette: Horváth, Marton
VÁC: Triffa – Niksics, VIRÁG 4, FARKAS V. 7 (2), Fülöp, Nikcsevics 3, Szádvári 2. Csere: Bíró (kapus), KAMPER 5 (1), Dakos 2, Hámori 1, Szondi 1, Ivanics, Kaiser. Edző: Konkoly Csaba
GYŐR: Herr O. – Orbán 2, LÖKE 7, Bulatovics 3, HORNYÁK Á. 1, Görbicz 3 (2), Korsós 1. Csere: Lunde (kapus), KOVACSICS 9 (5), Bognár-Bódi 1, Szepesi 2, Soós 2, Tervel 1, Hornyák D., Sirián. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 16. p.: 5–7. 27. p.: 9–14. 35. p.: 14–16. 44. p.: 16–23. 53. p.: 20–28
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/7
Konkoly Csaba:
– A kézilabdában átlövők nélkül nem lehet eredményesen támadni, amikor felvállaltuk a játékunkat, akkor jól ment a csapatnak, a többi felejtős.
Ambros Martín: – Az első félidőben voltak problémáink a csapatjátékkal és a begyakorolt figuráinkkal, ezeket a folytatásra kijavítottuk. A mérkőzés jól szolgálta a kupafelkészülésünket.

1. Győri Audi ETO KC 10 9 1 323–214 +109 18
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 1 297–212 +85 16
3. Dunaújvárosi Kohász KA 9 6 1 2 243–216 +27 13
4. DVSC-TVP 9 6 3 244–249 –5 12
5. Ipress Center Váci NKSE 10 6 4 243–248 –5 12
6. Fehérvár KC 9 5 1 3 248–237 +11 11
7. Érd 9 5 4 237–214 +23 10
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 9 3 1 5 243–248 –5 7