Női kézi NB I: hattal nyert a Fehérvár, kilenccel a Siófok

2015.09.12. 19:53
Továbbra is őrzi hibátlan mérlegét a Dunaújváros (Fotó: kohaszkezi.hu)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában az esélyeknek megfelelően biztos hazai győzelmet aratott otthon a Dunaújváros, a Fehérvár, a Siófok és a Vác.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

SIÓFOK KC–BUDAÖRS 35–26 (19–10)
Siófok, 480
néző. V: Halázs, Tarnavölgyi
SIÓFOK: Pastrovics – SUCH 7, L. González 4, Nyiktyina 1, EL-GAUI 3, Orbán Annamária 2 (1), ERDŐSI 8. Cs: Szalamaha, Gercsó (kapusok), NÉMETH CS. 1, S. Petersen 2, Deáki 1, PIEDADE 3, Mihályi, Maláti 3, Hamburger. Edző: Christian Dalmose
BUDAÖRS: Andrási – Németh N. 2, Ivanics 3, Földes V. 3, SZABADFI 4, Hatala, ZSIGMOND 4 (4). Cs: Vesztergombi, Szabó A., FÖLDES K. 4, Karalyos 1, Bárdi 4, Kamuti 1, Wahid. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–3. 15. p.: 10–3. 19. p.: 11–6. 43. p.: 21–11
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméterek: 2/1, ill. 4/4
Christian Dalmose:
– Ezt a mérkőzést a lefújás után el is felejtem, mert nem vagyok elégedett a látottakkal, ezt az öltözőben el is mondtam a lányoknak. Ennél sokkal több kell!
Mihály Attila: – Ami sikerült ezen a találkozón, annak örülünk, ami nem, azt megpróbáljuk kijavítani.

FEHÉRVÁR KC–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 2519 (89)
Székesfehérvár, 400
néző. V: B. Pech K., Vágvölgyi M.
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki 1, Hajduch 3, Tápai Sz. 4 (3), MAYER 4, FILIPOVICS-BANDELIER 4, Tanabe 3. Cs: Cziráky (kapus), Szemenyei, Májer 1, Horváth B. 1, Rózsás, Herr A. 1, Isitate 3, Kazai, Emberovics. Edző: Bakó Botond
MOSONMAGYARÓVÁR: STOJAK – Katona, KISS N. 5, Rajnohová 4, Dombi 2, Sz. Filipovics 1, SZEPESI 4 (1). Cs: Csapó (kapus), De Araujo 1 (1), Bouti, Bízik 2, Gyimesi, Vékássy, Hanczvikkel. Edző: Hlavaty Tamás
Az eredmény alakulása: 8. perc: 2–4, 20. p.: 4–7, 39. p.: 12–12, 51. p.: 19–14.
Kiállítások: 10, ill.10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Bakó Botond:
– A mérkőzés első felében azt hittük, hogy a bab is hús. Rossz felfogásban, rossz szemlélettel léptünk pályára, és szembe találtuk magunkat egy agresszív, jó ritmusban játszó ellenféllel. Ekkor az átlövő játékunk sem működött, viszont a második félidőben a védelmünk és a kapusunk is kiemelkedően teljesített. Ekkor már a távoli zónákból is betaláltunk, szerencsére volt még időnk és rutinunk ahhoz, hogy meglepjük az ellenfelet. Nehéz meccsen értékes győzelmet arattunk.
Hlavaty Tamás: – Az első félidőben jól küzdöttünk, akaratosak voltunk, és a játékunk is megfelelő volt. A szünet után azonban sok technikai hibát vétettünk, ezt a hazai csapat kihasználta, aminek köszönhetően hatgólos vereséget szenvedtünk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MTK BUDAPEST 33–23 (13–16)
Dunaújváros, 500
néző. V: Altmár, Horváth M.
DUNAÚJVÁROS: Nagy É. – Azari 1, KOVÁCS A. 7, Vincze 3, Takács D., BULATH 8 (4), Szalai B. 3. Cs: OGUNTOYE (kapus), TRISCSUK 6, Takács Bianka 3, Klujber, Termány 2, Nick, Ferenczy. Edző: Mátéfi Eszter
MTK: Ignácz-Pethő – Hosszu 2, VALOVICS 4, Wolf 2 (1), GORLISZKA 6, Barna 2, Szádvári 2. Cs: Putz (kapus), Gera 1, Kovács G. 2 (2), Baciková, Faluvégi, Tóth M. 1, Dakos 1, Horváth D. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 11. p.: 4–7. 14. p.: 7–7. 20. p.: 8–12. 34. p.: 17–16. 44. p.: 26–19. 59. p.: 33–22
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Mátéfi Eszter:
– Két ellentétes félidőt játszottunk. A másodikban már azt nyújtotta a csapat, amit tud. Győzelmünkön kívül annak is örülök, hogy a végén fiataljaink éltek a kapott lehetőséggel
Golovin Vlagyimir: – Kiválóan játszottunk az első félidőben, a második játékrész viszont nem csak rajtunk múlott…

IPRESS CENTER-VÁC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–26 (13–12)
Vác, 550
néző. V: Bonifert, Oláh V.
VÁC: BÍRÓ B. – Jovetic 4, SOÓS 4, Liscsevics 3, Sz. Vukcsevics 4, BASIC 4, Pelczéder 1. Cs: Balog J. (kapus), GREGORC 1, Tóth E. 2, Gróz 3 (3), Hámori 3, Farkas V. 1, Helembay F. 2, Szondi 1, Ertl 1 (1). Edző: Uros Bregar
BÉKÉSCSABA: Dömény-Veress – KOVÁCS ANETT 6, Nikolajenko 3, Szabó V. 1, GLUSICA 5, Szögi 2, Mézes. Cs: Kölcze, Futaki (kapusok), Walfisch 2, Dajka 3, Bottó 1, Deák V. 1 (1), Tóth S. 2 (2). Edző: Avar György
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Uros Bregar:
– Tudtuk, hogy lesznek problémáink a jól küzdő Békéscsaba ellen, és hogy sok gól esik. Az első félidőben támadásban nagy gondjaink voltak, de a szünet után stabil védekezésből gyors és pontos játékra törekedtünk, amely már eredményes is volt.
Avar György: – Ameddig bírtuk erővel, pariban voltunk. Sajnos a második félidőben megtörtünk – ez döntött.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 3 3 99–65 +34 6
2. Dunaújvárosi KKA 3 3 98–76 +22 6
3. Ipress Center-Vác 3 3 84–70 +14 6
4. Fehérvár KC 3 2 1 79–64 +15 4
5. Siófok KC 3 2 1 95–81 +14 4
6. Győri Audi ETO KC 2 2 60–46 +14 4
7. DVSC-TVP 3 1 2 87–76 +11 2
8. Érd 2 1 1 41–38 +3 2