Női kézi NB I: hattal nyert az FTC, 16-tal a Győri ETO

2013.02.23. 19:48
A női kézilabda NB I 18. fordulójában a listavezető Győri ETO 16 góllal nyert a sereghajtó BSE vendégeként, míg fő üldözője, a Ferencváros 39–33-ra győzte le hazai pályán a Dunaújvárost, amely az ősszel meglepetésre pontot rabolt tőle.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 39–33 (22–15)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Natkai, Szalay
FTC: Abramovics – SUCH 8, Szamoránsky P. 4, Cifra 1, DEÁKI 6, Szarka 1, SZUCSÁNSZKI 9. Cs: Pastrovics (kapus), DAJKA 5, Szekerczés 3 (2), TOMORI 2. Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: Pisák – BOGNÁR-BÓDI 14 (5), Sánta 3, Ferling 2, TAKÁCS D. 5, Takács F., Berta 2. Cs: Csapó (kapus), GERA 4, Rádl 1, Gáspár, Vadász, Kemény 1, Kővári 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 17. p.: 13–6. 26. p.: 21–11. 34. p.: 25–18. 49. p.: 36–25
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Mátéfi Eszter:
– A második félidei játékkal és a harminchárom lőtt gólunkkal elégedett vagyok, egyébként megérdemelten győzött a jobb csapat.

BUDAPEST SE–GYŐRI AUDI ETO KC 21–37 (11–19)
Népfürdő u., 300
néző. V: Hargitai I, Markó
BSE: Schneck R. – Barczi 1, Kopecz 1, Csuka 2, Borbás 4 (1), FEKETE B. 9 (2), Rózsa. Cs: HEGYESI, Kókai (kapusok), Pácz L. 2, Petrovszki, Fundák 1, Schneck D. 1, Kulich. Edző: Papp György
GYŐR: Herr O. – Orbán 3, Rédei-Soós 3, Lekics 4 (1), AMORIM 5, Löke 3, Korsós 3. Cs: GÖRBICZ 4, Kovacsics 3, RADICSEVICS 5, Hornyák D. 2, Sirián 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. p.: 0–6. 14. p.: 6–8. 23. p.: 6–12. 37. p.: 13–23. 40. p.: 17–24. 45. p.: 19–29. 53. p.: 19–32
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Papp György:
– Van olyan csapat, amelyik kevesebb gólt lőtt a Győrnek, mint mi.
Ambros Martín: – Nem elsősorban a megszerzett pontok miatt volt számunkra fontos a mérkőzés. Sokat harcolt a csapat, és megfelelően tudtuk gyakorolni a különböző játékszituációkat.

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 31–23 (18–13)
Békéscsaba, 1000
néző. V: Baranyi, Szloska
BÉKÉSCSABA: VERESS – Hajduch 2, Nyikolajenko 6 (3), HANCZVIKKEL 5, Tóth K. 3, GLUSICA 4 (1), Gávai 2. Cs: Sipeki (kapus), Csáki 2, Szögi 1, KELEMEN 6. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: Kiss É. – VARGA N. 3, SZALAI B. 4, Németh Cs., Seric 1, LÉRÁNT 5, Erdősi 3 (1). Cs: Futaki (kapus), Termány 2, Schneider 4 (2), Szabadfi 1, Schmidt. Szakmai igazgató: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–3, 11. p.: 5–4, 13. p.: 5–6, 21. p.: 10–6, 24. p.: 13–8, 25. p.: 13–10, 37. p.: 21–14, 50. p.: 27–17, 57. p.: 30–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Bakó Botond:
– Jó látni a mosolygós arcokat. A lányok megérdemelték a győzelmet. Sokat tettek érte, büszke vagyok rájuk.
Kiss Szilárd: – Kulcsemberünket nélkülöztük, de a csapat így is becsülettel küzdött.

FEHÉRVÁR KC–DVSC-FÓRUM 30–25 (19–10)
Székesfehérvár, 600
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FEHÉRVÁR: Szikora – AZARI 7, SITI E. 4, Horváth B. 2, Triscsuk 4 (2), VASZARI 4, TILINGER 8 (3). Cs: Trimmel (kapus), Zsigmond V. 1, Németh K., Németh N. Edző: Pal Oldrup Jensen
DEBRECEN: Lajtos – Slakta 2, HERR A. 13 (4), Karalyos 1, Bohus-Karnik M. 2, Siska, Simsiková. Cs: Király (kapus), Karnik Sz. 1, VÖRÖS 4 (1), Szilágyi 2, Dakos, Varsányi, Bálintová. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–0, 12. p.: 6–3, 18. p.: 10–6, 24. p.: 14–7, 28. p.: 17–9, 32. p.: 20–11, 38. p.: 22–13, 44. p.: 26–16, 50. p.: 28–20, 56. p.: 29–23
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6 /5, ill. 6/5
Pal Oldrup Jensen:
– Nagyon jó első félidőt játszottunk, míg a második félidőben alábbhagyott az összpontosításunk, valamint a játékunk intenzitása. Az volt a célunk, hogy a második félidőt is megnyerjük, végül ez nem sikerült, de győztünk, és ezzel teljesítettük az elvártakat.
Bíró Imre: – Az első félidőben minden eldőlt, a második játékrészben már jobban rámentünk a Fehérvárra, de akkor nem az a csapat játszott, mint az első harminc percben. Mindig szimpatikusak azok az edzői nyilatkozatok, amikor azt olvassuk, hogy magas színvonalú játékvezetés volt…NŐI KÉZILABDA NB I