Női kézi NB I: hatgólos hátrányból fordított a Mosonmagyaróvár

2020.09.23. 19:48
Hatgólos hátrányból fordított a Mosonmagyaróvár (Fotó: Dodó Ferenc)
A Debrecen, az MTK és a Mosonmagyaróvár is idegenben nyert a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Az MTK az Érd otthonában győzött ötgólos különbséggel, a mezőny legjobbja a fővárosiakat erősítő Szekerczés Luca volt, aki 12 lövésből nyolc alkalommal volt eredményes.

A Debrecen a Dunaújváros vendégeként nyert Rácalmáson egy találattal, a sikerhez Kovács Anna kilenc góllal járult hozzá. A Mosonmagyaróvár a Kisvárda otthonában a 25. percben hatgólos hátrányban volt, de a második félidőben sikerült fordítania, és egy góllal győznie.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC SCHAFFLER 23–24 (11–11)
Rácalmás (zárt kapuk mögött). Vezette: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS: Hlogyik – Mihály P. 1, Barján 2, SZALAI B. 5, Dabevszka, FERENCZY F. 6, Kazai 2. Csere: Wéninger (kapus), Román 5 (5), Nick, Sziráki, Krupják-Molnár 1, Schatzl Natalie 1, Jovovity, Moutsogianni, Horváth G. Edző: Vágó Attila
DEBRECEN: CSAPÓ KYRA – Arany, KOVÁCS ANNA 9 (1), Tóvizi P. 3, Hornyák D. 2, VÁMOS P. 4, Vantara-Kelemen 3. Csere: Giegerich (kapus), Karsten, Bordás, Bánfai, Vámosi P. 3 (3), Petrus. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 10. p.: 1–3. 14. p.: 5–4. 20. p.: 8–5. 28. p.: 11–10. 40. p.: 15–17. 58. p.: 23–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 5/4
Vágó Attila: – Legalább az egy pontra maximálisan rászolgáltunk volna. Nagyot küzdöttünk, de a végjátékban kulcsszituációkban hibáztunk. Viszont ebből sokat tudunk tanulni. Ez az a vereség, amely papíron nem ér két pontot, hosszú távon a jövő szempontjából építő jellegű.
Köstner Vilmos: – A Dunaújváros halogató taktikájával évek óta nem tudunk mit kezdeni. Amikor kiszabadulunk a két-három perces védekezési stádiumból, öt másodperc alatt be akarjuk fejezni a támadást. Emiatt követünk el rengeteg vonal-, lépés- és ziccerhibát.

ÉRD–MTK BUDAPEST 28–33 (12–13)
Érd, 500
néző. Vezette: Őri, Pozdena
ÉRD: GYÖRKÖS – Csáki 1, Abilda 3, Szabó K. 2, PARÓCZY 6 (4), LANDI 6, Mézes 4. Csere: Győrffy (kapus), Sztankovics 2, Kóka 4, Kovács B. Vezetőedző: Horváth Roland
MTK: Győri – Dávid-Azari 4, SZEKERCZÉS 8 (3), Marincsák 2, DAKOS 5, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Pelczéder. Csere: Suba (kapus), Szabados, Pál T. 6 (4), Sári, Juhász E., Sallai 3, Bujdosó-Gerháth. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 2–5. 14. p.: 3–8. 17. p.: 5–10. 23. p.: 8–12. 26. p.: 10–13. 35. p.: 14–14. 40. p.: 17–21. 46. p.: 21–25. 51. p.: 25–27. 56. p.: 25–30.
Kiállítások:
12, ill. 10 perc
Hétméteresek:
7/4, ill. 9/7
Horváth Roland:
– Tiszta szívből elismerésem a csapatomnak azért, ahogy ma a játékosok helyt álltak ilyen fiatalon. Ez egy ilyen meccs volt, jobb volt az MTK.
Golovin Vlagyimir:
– Örülünk, hogy játszottunk már, de meglátszott az előtte lévő kihagyott két mérkőzés a nagyon szimpatikusan és jól küzdő Érd ellen, amelyet sikerült legyőzni. Örülünk a győzelemnek.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 21–22 (13–10)
Kisvárda, 490 néző. Vezette: Andorka M., Hucker
KISVÁRDA: Pásztor B. – UDVARDI 4, Szabó N. 4 (2), Karnik Sz. 4 (1), Siska 1, Dombi L. 1, MILOSEVICS 4. Csere: Mátéfi D. (kapus), Dombi K., Mihálffy 3, Zavaczki. Edző: Bakó Botond
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg – Katona F. 2, KOVÁCS P. 5, Horváth B. 1, Tóth Eszter 3, SZARKOVÁ 4, Hajtai 2. Csere: SZEMEREY (kapus), Gyimesi 1, Tilinger, Stranigg Zs. 1, Sirián 1, Lancz 2, Hudák. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 9. p.: 6–3. 14. p.: 7–6. 15. p.: 9–6. 26. p.: 13–7. 33. p.: 13–12. 37. p.: 14–14. 45. p.: 15–17. 53. p.: 18–19. 56. p.: 20–21
Hétméteresek: 3/3, ill. –

Bakó Botond:
– Elsősorban a harc, a küzdőszellem dominált. Az önbizalommal egyik oldalon sem volt gond, megdicsérem a csapatomat, mert a jelenlegi állapotunkban az „utolsó bőrt is lehúzta magáról”, az első félidei játékunkkal engem is meglepett. A sérüléseink miatt és Mihálffy Adrienn kiválása után egy mezőnycserénk maradt, elfáradtunk, de ha higgadtabbak vagyunk, döntetlenre menthettük volna a meccset.
Gyurka János:
– Rendkívül tompán kezdtünk, a támadásbefejezéseink pontatlanok voltak és lerohanásgólokat is kaptunk. A második félidőre sikerült feljavulnunk, de így is nagyon nehezen tudtuk megőrizni a megszerzett előnyt. A végjátékban szerencsénk volt, mert az egyenlítésért hajtó Kisvárda legalább háromszor adta el a labdát.

Siófok KC–Győri Audi ETO KC 21–30(12–14) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!