Győri riposzt: nyolcgólos győzelem a Fradi ellen

2014.01.15. 18:25
A győriek megőriznék helyüket az európai elitben (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A női kézilabda NB I 12. fordulójából elhalasztott rangadón a Győri Audi ETO KC „elégtételt vett” az FTC-Rail Cargo Hungarián a szeptemberi, Népligetben elszenvedett vereségért: a címvédő 29–21-re legyőzte hazai pályán fővárosi ellenfelét. Az ETO győzelemmel búcsúzott a Magvassy Mihály Sportcsarnoktól.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 12. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDO ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 29–21 (14–10)
Győr, 2000 néző. V:
Horváth P., Marton B.
GYŐRI ETO:
LUNDE – Orbán, Hornyák Á., Görbicz 4 (3), LÖKE 6, AMORIM 4, KOVACSICS 5 (1). Csere: Tervel, K. Bulatovics 5, Hornyák D. 1, Korsós 1, Bognár-Bódi 3, Soós. Edző: Ambros Martín
FERENCVÁROS:
Abramovics – KOVACSICZ 4, Tomori 2, Szucsánszki 1, Cifra 1, ZÁCSIK 4, Vérten 1. Csere: Szikora (kapus), Steinbach 2, Pena 3 (1), Mészáros, Szamoránsky P. 2, Szarka 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása.
5. perc: 4–0. 11. p.: 5–5. 20. p.: 10–7. 27. p.: 12–9. 35. p.: 16–11. 43. p.: 20–15. 50. p.: 24–17. 55. p.: 27–17
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 4/1
Ambros Martín:
– A legfontosabb a két bajnoki pont. Nagyon köszönöm szurkolóinknak, hogy ezen az érzelmileg fontos mérkőzésen átsegítették a csapatot a nehézségeken.
Elek Gábor:
– Két dolog pecsételte meg a sorsunkat. Egyrészt Lunde fantasztikus kapusteljesítménye, másrészről a mi felesleges kiállításaink.

12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 14 14 306–475 –169 0

Minden visszatért a régi kerékvágásba. Legalábbis ha valaki a szeptemberi, népligeti Fradi-győzelemből indult ki, és esetleg arra számított, hogy a fővárosi zöld-fehéreknek esélyük lehet Győrben, annak csalódnia kellett: az ETO könnyedén győzte le fő riválisát az NB I szerdai rangadóján – és szerezte meg így minden bizonnyal az alapszakasz első helyét.

A kisalföldiek remekül kezdtek, az FTC félszegen vágott neki a meccsnek, ráadásul Zácsik Szandra rögtön a 2. percben összeszedett egy teljesen felesleges kétpercet, az ETO pedig villámgyorsan elhúzott 4–0-ra. A meccs azonban még nem itt dőlt el, mert a Fradi összeszedte magát, a szélről remekül lövő és az egész meccsen az egyik legjobbnak bizonyuló Kovacsicz Mónika vezetésével felzárkózott. Sőt, a támadásban Tomori Zsuzsanna helyére érkező Nerea Pena is jól szállt be a meccsbe, a Fradi pedig kiegyenlített.

Az ETO kapujában Katrine Lunde viszont egyre inkább elkapta a fonalat, a hazaiak pedig állandósították a fölényüket, Görbicz Anita zseniális labdákat osztogatott, az FTC fölösleges kiállításokat szedett össze, Kovacsics Anikó góljaival pedig szünetre ismét négy góllal elhúzott a hazai csapat.

Szünet után Tomori Zsuzsanna megszerezte az első gólját, ám aztán hétperces gólcsendbe burkolózott a budapesti csapat, ez pedig megpecsételte a vendégek sorsát. Elek Gábor hiába kérte ki az 50. percre a harmadik idejét, támadásban csak-csak felvillanások jellemezték Zácsik Szandráékat, Lunde a heteseket is rendre védte, miközben a túloldalon Bognár-Bódi Bernadett és társai éltek a kínálkozó lehetőségekkel. A vége hazai örömjátékot hozott, Görbicz Anita örömjátékával, Heidi Löke gólparádéjával és győri tapsviharral. A címvédő győzelemmel búcsúzott a Magvassy csarnoktól – de az Egyetemi Csarnokban sem lesz egyszerűbb az ellenfeleknek.

Elek Gábor: a Fradi-szív sem tud mindent kompenzálni

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

1–5. perc: A zöld mezes győriek kezdték a mérkőzést Kovacsics, Amorim, Görbicz, Löke, Hornyák Á., Orbán felállásban. Hosszan támadott az ETO, majd végül Hornyák lövése után a kapufáról pattant ki a labda. A Fradi Kovacsicz, Tomori, Szucsánszki, Cifra, Zácsik, Vérten formációban állt fel. Az első rossz vendégtámadás után Orbán indult gyorsan, ziccerben Zácsik szabálytalankodott, hetes és kétperc – szólt az ítélet, Görbicz pedig értékesítette a büntetőt. Előnyben a friss világbajnok, Amorim két góllal is észrevétette magát. A vendégek egyenlő létszámnál sem tudtak túljárni Lunde eszén, Görbicz kitűnő indítását pedig Löke váltotta gólra. 4–0

6–10. perc: Az FTC első találatát Zácsik jegyezte, amikor passzívnál, szabaddobás után helyezte a jobb felsőbe a labdát, majd Kovacsicz hozta még közelebb a fővárosiakat. A másik oldalon Kovacsicsnak is sikerült az első lövése, Szucsánszki viszont villámgyorsan válaszolt. Görbicz rossz passza után ismét jöhetett a Fradi, Hornyák Ágnes pedig kétpercet kapott a Tomori elleni fault miatt. A fórt Kovacsiczra játszotta ki az Elek-csapat, a jobbszélső pedig nem hibázott. 5–4

11–15. perc: Tomorit le kellett cserélni, a helyére érkezett Pena pedig rögtön betalált és kiegyenlített. Amorim emberhátrányból lőtt bombagólt, Zácsik pedig ellépte az akciót, így kiegészült a győri csapat. Abramovics védte Löke ziccerét, Pena pedig másodszor is megtréfálta jobb kettőből Lundét. Görbicz csodás passza után Kovacsics lőtt gólt beállóból, majd a következő ETO-támadásnál is ő kapott remek indítást a hazai vezértől, ám Abramovics védett, nem úgy Lökével szemben, aki kettőre növelte az előnyt. 8–6

16–20. perc: Bulatovics először középről villant, amire Cifra válaszolt a Fradi részéről. A montenegrói átlövő hiába szerzett labdát, senkitől sem zavartatva lépéshibát vétett. A támadásban Tomorit váltó Pena hetest harcolt ki, Szucsánszki lövését viszont kivédte Lunde. Bulatovics átlövésből javított, ráadásul Cifrát kiállították a játékvezetők. 10–7

21–25. perc: Lunde nagyon belejött, Szucsánszki átlövését is védte, ám az ETO sem tudott gólt szerezni emberelőnyből. Pena passza után Vérten pattintott a léc alá, a hazaiak viszont állandósították a különbséget, Amorim verte meg egy az egyben Cifrát, majd talált be ziccerből. Vértennek pocsék ejtésével esélye sem volt Lundével szemben, Kovacsicz viszont ismét visszahúzta a rövidbe a labdát. 11–9

26–30. perc: Támadásban megrekedt az ETO, Korsós azonban hetest tudott kiharcolni, amit Kovacsics be is vágott a jobb alsóba. Tervel zseniálisan irányította a győri védekezést, a francia rövid időn belül kétszer is betakarta Steinbachot, Kovacsics pedig újra négyre növelte a Fradi-előnyt. Másfél perccel a szünet előtt Elek Gábor időt kért. Zácsik Lunde lába között találta meg a rést, a Fradi viszont emberhátrányban fejezte be a félidőt, miután Tomorit kiállították (hozzátehetjük: Löke rutinja erősen benne volt a szigorú ítéletben). Ambros Martín is időt kért fél perccel a játékrész vége előtt, Korsós pedig ki is használta az előnyt. 14–10-zel fordultak a csapatok a második félidőre.

31–35. perc: Bulatovics belemenése után a Fradi megúszta újabb gól nélkül az emberhátrányt. Tomori visszajött, és meg is szerezte az első találatát. Bognár-Bódi hetest harcolt ki, Görbicz bedobta Szikorának. Lunde újabb ziccert védett, ezúttal Cifráét, Bognár-Bódi ismét hetest kapott, Görbicz ezt is értékesítette, Szucsánszkit pedig kiküldték a játékvezetők. 16–11

36–40. perc: Görbicz szép egyegyezése ellenére nem született gól, mert Szikora nagyot védett, támadásban viszont szárnyaszegett volt a Fradi, Zácsik és Tomori is vérszegényen próbálkozott. Újabb hetes jött, amikor Cifra rántotta vissza Lökét, Görbicz viszont fölé dobta. A Fradi támadása újra passzív volt, ám Zácsik gólt szerzett a végén. Hét perc után talált be újra a Fradi! Amorim belement, Zácsik pedig háromra csökkentette a különbséget. Az ETO minikrízisét Löke feledtette. 17–13

41–45. perc: Tomori Lunde feje felett talált utat a hálóba, a túloldalon viszont ismét Löke volt a befejező, majd Bulatovics varázsolta pillanatok alatt ismét simává a meccset. Elek Gábor újra magához intette lányait. Kovacsicz továbbra sem hibázott, a Fradi egyik legjobbja volt, a túloldalon viszont Bognár-Bódi is eredményes volt a szélről. Tomori betörése hetest és kétpercet – Hornyák Ágnesnek – eredményezett, Pena lövését azonban kirúgta Lunde, Cifra révén viszont így is betalált a vendégcsapat. Emberhátrányban Görbicz villant, így egyre inkább szélmalomharccá vált a fővárosi küzdelem. 21–16

46–50. perc: Bognár-Bódi másodszor is megetette Szikorát a szélről, miközben Lunde újra lehúzta a rolót. Amikor pedig Bognár-Bódi harmadszor is bevágta Szikorának a szélről, vissza is cserélte Abramovicsot Elek Gábor. Szamoránsky gólját követően Löke gyors indulása után a Fradi-edző kikérte harmadik idejét is. 24–17

51–55. perc: Bulatovics átlövése után Hornyák Ágnes kapott piros lapot, mivel ƒ„kigyűlt” a három kétperce, azonban hiába kapott hetest a Fradi, Tomori is kihagyta. Bulatovics gólja emberhátrányból demoralizáló hatással lehetett a vendégekre, a Fradi-szurkolók arcára ki is ült a letargia. És nem akárhogy lett meg a közte tíz: Görbicz a háta mögött passzolt Lökének, s miközben a vendégvédők szájtátva néztek, a beállós már a kapuba is helyezte a labdát. 27–17

55–60. perc: Orbán is összeszedett egy kiállítást, Pena pedig megtörte Lunde hetesszériáját, és a hálóba passzolt, majd Szarka is kozmetikázni tudott még az eredményen. Ambros Martín három perccel a vége előtt, gyakorlatilag győztes hadvezérként kérhetett időt. A hajrában Hornyák Dóra is megszerezte első gólját, Soós lövését viszont védte Abramovics. Steinbach faarccal vette tudomásul a gólját, nem úgy Kovacsics a túloldalon. A végeredményt Steinbach állította be: az ETO 29–21-re legyőzte az FTC-t.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A női kézilabda NB I nyitó fordulójában, szeptember 1-jén az FTC-Rail Cargo Hungaria emlékezetes mérkőzésen 20–17-re győzött a sérült Görbicz Anitát nélkülöző Győri ETO ellen, és kizárólag azt a meccset figyelembe véve akár úgy is tűnhetett, szűkül az olló a két hazai élcsapat között. Aztán azonban kiderült, hogy nem eszik olyan forrón a kását: az ETO az ősszel bizonyította, hogy Európa legjobb csapata, a Ferencváros meg momentán az utóbbi esztendők legnagyobb hullámvölgyéből igyekszik kikászálódni...

Nem lesz könnyű dolga, ugyanis olyan kihívás előtt áll, amelybe majd’ tíz éve minden magyar csapatnak beletörik a bicskája: legutóbb a Dunaferr tudott nyerni vendégként az ETO ellen a bajnokságban, még 2004 szeptemberében. A bajnokságban jelenleg – 13 mérkőzés után – mindkét csapat 24 ponttal áll, így ez a meccs az alapszakasz első helye szempontjából is döntő jelentőséggel bír.

A hazai zöld-fehérek egyébként a bajnoki rangadón búcsúznak egy időre a Magvassy csarnoktól: Görbiczék az új, év végi Európa-bajnokságra készülő multifunkcionális csarnok felépüléséig az Egyetemi Csarnokban fogadják ellenfeleiket.