A tartalékos ETO-nak nem jelentett gondot a Fradi a rangadón

2015.01.21. 18:57
A tartalékosan felálló győriek legyőzték a Ferencvárost (Fotó: Korponai Tamás)
A női kézilabda NB I 11. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a tartalékosan felálló, címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 31–26-ra legyőzte a Ferencvárost. A siker egyik fő letéteményese a 23 védést bemutató Herr Orsolya volt.

Gyermekvárás és sérülések miatt korántsem a legerősebb Győr fogadta a Ferencvárost. Az állapotos Görbicz Anita és Katrine Lunde mellett sérülés miatt nem állhatott Ambros Martín vezetőedző rendelkezésére Orbán Adrienn, Eduarda Amorim, Jana Knedlíková, Csapó Kyra és Jelena Grubisic sem.

Jól is kezdték a mérkőzést a vendégek, de hiába szereztek gyorsan kétgólos előnyt (0–2), a nagyszerű formában védő Herr bravúrjainak is köszönhetően a hazaiak fordítani tudtak (3–2), és kezükbe vették a mérkőzés irányítását.

Tomori bombáival tartotta magát a Ferencváros, amely az első negyedóra végén egyenlített ugyan (6–6), az újabb győri ellencsapás után leszakadni látszottak a vendégek (12–9), a szünetre pedig négygólos előnnyel mentek a hazaiak. (14–10)

A fordulást követően lassan lendültek bele a felek – bár inkább a ferencvárosiak (17–12) –, a 38. percben két gyors góllal így is zárkóztak a vendégek (17–14), de Tomori elkapkodott lövését egy 3–0-s szériával büntette a bajnok (20–14).

A fővárosiak persze ezt követően sem adták fel, Szucsánszki vezérletével megkezdték a felzárkózást, és négy perccel a vége előtt már csak kettővel vezettek a hazaiak (27–25), de a hajrát jobban bírták a győriek, így szezonbeli 15. mérkőzésüket is megnyerték (31–26).

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–26 (14–10)
Győr, 4000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
Győr: HERR O. – BÓDI 4, S. Müller 2, KOVACSICS 9 (5), H. LÖKE 8, Szeny 3, Szepesi. Csere: V. Milanovic-Litre 1, Korsós 1, Aguilar 2, Boczkó-Hornyák Á. 1
FTC: Szikora – Kovacsicz, PENA 7 (2), SZUCSÁNSZKI 6 (3), Cifra, TOMORI 6, Szarka 1. Csere: Tomasevics (kapus), Soós 1, Vérten 2, Szamoránsky P. 1, Lukács V. 2, Mészáros R.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 9. p.: 5–3. 15. p.: 6–6. 21. p.: 9–7. 25. p.: 12–9. 37. p.: 16–13. 40. p.: 20–14. 47. p.: 23–19. 52. p.: 25–22. 56. p.: 27–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5
Ambros Martín: – Jelképes értékkel bír a győzelmünk, több mint a két pont megszerzése. Az elmúlt hetekben bennünket sújtó balszerencse-sorozat ellenére csapatom megmutatta, miként kell a szívet kitéve a pályára játszani.
Elek Gábor: – Úgy gondolom, hogy a ziccereink értékesítése maradt el attól, ami egy rangadón sikerre vezet. Mindamellett képtelenek voltunk Heidi Löke kikapcsolására.

12. Szeged KKSE15114328–543–2151

60. perc: ITT A VÉGE! 31–26

60. perc: Aguilar belelendült, ellépett, majd be is fejezte az akciót. 31–26

59. perc: Azért Herrnek sem jön össze minden, Pena pattint a jobb oldalra távolról. 30–26

59. perc: Tomori azért még suhint egyet, Herr pedig 23. védését is bemutatta. Aguilar viszont megszerzi első találatát a meccsen. 30–25

58. perc: Kovacsicsra sem figyelnek a ferencvárosiak, ennyit arról, hogy szoros a meccs… 29–25

57. perc: Müller löketéről lemaradt a teljes védelem, 28–25.

56. perc: Némi tanácstalanság, majd Lukács Viktória maradt a szélen, be is lőtte, már csak kettő közte. 27–25

Győri időkérés.

56. perc: Szamoránsky és Korsós akadt össze, kiállítás nincs, kakaskodás van.

55. perc: Szarka is megszerzi első találatát, a szélről akasztotta a hosszú felsőbe a labdát. 27–24

54. perc: Tomori morcosan talpról bevágta, a válasz pedig Susan Müllertől érkezik. A német első gólja ma. 27–23

53. perc: Löke? Löke! Ha nála a labda, az gólt jelent ezen a meccsen. Most sem szakította meg ezt a sorozatot. 26–22

52. perc: Tomori kicsit eltűnt a második játékrészben, most azonban góllal jelentkezett újra, majd Szucsánszki nézte meg a bal felsőt. 25–22

51. perc: A válasz büntetőből jön, Kovacsics értékesítette a hetest magabiztosan. 25–20

50. perc: Lemásolva a támadás a másik oldalon, a változatosság kedvéért Szucsánszki a befejezőember. 24–20

49. perc: Bognár-Bódi maradt teljesen egyedül a szélen, élt is a lehetőséggel. 24–19

48. perc: Szucsánszki unta meg a tili-tolit, és emelkedett, majd bombázott a jobb alsóba. Ő tartja életben a Fradit. 23–19

47. perc: A második félidőre érezhetően feljavult a győriek védelme, de a hetessel ők sem tudnak mit kezdeni, Szucsánszki csavart az alsóba. 23–18

46. perc: Szucsánszki pattintott a kapuba, Löke pedig a másik oldalon nagyon él, fordulásból, megint estében pöccint. 23–17

45. perc:Szenyt lehetetlen középen megfogni, legalábbis a ferencvárosiaknak nem megy. 22–16

44. perc: Gyors bejátszás, Szamoránsky fordult kapura, és csavarta el a labdát Herr mellett. 21–16

43. perc: Szépen kijátszott akció, majd Löke durrantott estében, eldöntené a meccset a Győr. 21–15

42. perc: Büntető, Szucsánszki pedig nem hibázza el, újra öt közte. 20–15

40. perc: Herr ott folytatja, ahol a szünet előtt abbahagyta, megint véd, a kontrából pedig Kovacsics teker a kapuba. 20–14

39. perc: Kovacsics fejezte be megint az akciót, majd jött azonnal az időkérés. 19–14

38. perc: Szépen jön fel a Fradi, Soós és Pena bombázott, majd Löke talált be egy kontrából. 18–14

37. perc: Gyors passz, gyors betörés, gyors gól, a befejezés újra Szeny nevéhez fűződik. 17–12

36. perc: Pena a fellegek felett, mindenkit túlugrott a légiós, a jobb felsőben végezte a lökete. 16–12

36. perc: Bognár-Bódi csapott le, szó szerint, két perces pihenő jár neki.

35. perc: Tomasevics védéssel mutatkozott be a második félidőben, Herr pedig továbbra is szárnyal, sőt, már a gólpasszok is mennek, Löke pattintott a kapuba. 16–11

34. perc: HERR! Tomori bombáját szedte ki a remeklő ETO-kapus.

33. perc: Lassan lendülnek bele a felek, de Szeny gondoskodik az izgalmakról, újabb hetes Löke lökése után.

32. perc: Pena is góllal jelentkezik, a bal felső bánta. 15–11

31. perc: A ferencvárosiak elpuskázták az első lehetőséget, a győriek viszont nem kegyelmeznek, Kovacsics pattintott a kapuba egy kontra végén.15–10

31. perc: Megkezdődött a második félidő!

30. perc: Tomori a kapu fölé vágta a labdát, ezzel pedig véget ért a félidő! Az állás 14–10!

30. perc: Bognár-Bódinak középről is megy, Szikora lábai között pattintott a hálóba a győri szélső. 14–10

29. perc: Nem, nem, nem és nem! Herr hatalmasat véd Szamoránsky lökete után, ráadásul a visszatett kipattanót is fogta. Tomori dühöng.

28. perc:
De Tomori most is segít, betört, majd szépített újra a ferencvárosi. 13–10

27. perc: Kezd ellépni a Győr, most Löke vágta a labdát a kapuba beállóból, négy közte. 13–9

25. perc: Büntető itt is, ott is, Kovacsics nem hibázott, Herr mellett azonban nem ment el a labda Pena lövésénél, a kapufa is segített. 12–9

24. perc: Megint sikerült megkerülni a Fradi-védők, most Hornyák maradt a vonalon, és tekerte el a labdát Szikora mellett. 11–9

24. perc:
Tomasevics a kapuban, de ezt sem segít, a büntetőt Kovacsics értékesítette, majd Vérten volt eredményes a szélen kontrából. 10–9

23. perc: Szucsánszki is mehet pihenni két percre, Lökét birkózta le, jön a hetes is.

22. perc: Emberelőnyben támadott a Fradi, szépen kijátszották a szélre a labdát a vendégek Vértennek, aki pedig lazán átemelte Herrt. 9–8

21. perc: Tomori megint a földre gyötörve, Milanovic-Litre az „elkövető”, kap gyorsan két percet.

21. perc: Löke halkan besurrant a védők mögé a vonalra, ahol azonnal kapta a labdát Müllertől, nem volt nehéz dolga, meg is oldotta. 9–7

20. perc: Tomori egy percet sem pihen, megint a kapu előtt találta magát a ferencvárosi, majd talpról kipókhálózta a bal felsőt. 8–7

18. perc: Gyors támadás, szép passzok, Korsós szállt a szélről, és lőtte ki a bal felsőt. 8–6

17. perc: Kovacsics
ijesztgetett, majd helyezte a labdát a leülő Szikora feje mellé. 7–6

17. perc:
Szikora is véd, de ennyivel nem ússza meg, Aguilar a földön, hetes.

16. perc: HERR! Belelendült a győriek kapusa, most nem lehet neki gólt lőni!

15. perc: Ezt már Herr sem védhette, Tomori ütemtelenül, a jobb felsőbe bombázott talpról. 6–6

14. perc: Hatalmas védés! Herr Orsolya csapott bele Tomori felső sarokba tartó bombájába.

13. perc:Pena pedig most is értékesíti a hetest, a bal alsóba helyezte. 6–5

13. perc: Tomorit nem kímélik, újabb betörés, újabb lökés. Kiállítás nincs, büntető van.

Ferencvárosi időkérés.

12. perc:
Soós Viktória besárgult, a kapusok pedig bombaformában, Szikora és Herr hatalmas védései miatt nem változott az eredmény.

11. perc: Bognár-Bódi
a szélről nem tud hibázni, a hosszú alsóban pihen a labda. 6–4

10. perc: Emberhátrányban is megy, Szucsánszki lőtte ki a jobb alsót. 5–4

9. perc: Löke
fordult le gyönyörűen Cifráról, majd bombázott, ez is bent van, Cifra pedig két percre kiáll. 5–3

8. perc: Pena
talált be hetesből, majd Bognár-Bódi kapta a labdát a szélen, és pattintott a kapuba. 4–3

8. perc:
Először vezet a Győr, egy gyönyörű átlövéssel Szeny juttatta előnybe a hazai csapatot. 3–2

7. perc: Tomori bombázott középről, Herr véd, de már lökték a Fradi-játékost, villan a sárga Milanovic-Litrének.

7. perc:
Szépen kijátszott akció, a végén Szakra lökése után Bognár-Bódi huppant a földre, áll az óra, hatalmasat koppant a szélső feje a földön.

6. perc: Milanovic-Litre
egyenlít beállóból. 2–2

5. perc: Kovacsics
magabiztos, Szikora lába mellé dobta a labdát. 1–2

4. perc: Egy-egy mellépattintott löket után belülvédekezés miatt büntető az ETO-nak.

3. perc: Ott a második is, Pena lépett be, és bombázott a bal alsóba. 0–2

3. perc:
Tomori a földön, belemenés, megint a Fradinál a labda, és áll az óra.

3. perc: Cifráé az első sárga.

2. perc:Tomori pattintott az alsó sarokba egy gyors betörés után, vezet a Fradi. 0–1

1. perc: Kovacsics durrantott mellé, az első akcióból nincs gól.

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a Győr indította útjára a labdát!

A tíz éve, 2005. január 19-én autóbalesetben elhunyt Kulcsár Anitára emlékeznek Győrben.

Apró csúszás, hat perccel később kezdődik a korábban ígért időponthoz képest a találkozó.