Női kézi NB I: Görbicz visszatért, gólt is szerzett

2015.09.27. 19:43
Görbicz Anita 329 nap után tért vissza (Fotó: gyorietokc.hu/Csonka Tamás)
A Győri Audi ETO KC 36–19-re győzött a Budaörs otthonában a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján. A Békéscsaba nagy vereségbe szaladt bele Mosonszolnokon a Mosonmagyaróvár ellen, míg a Dunaújváros ezúttal nem engedte ki kezéből jelentős előnyét. Az MTK egy félidőn át bírta az Érd tempóját.

A Budaörs elleni találkozón tért vissza a pályára tétmérkőzésen Görbicz Anita, aki elkönyvelhette anyukaként szerzett első NB I-es gólját is. A Győr már a szünetben 13 góllal vezetett, és a fordulás után is komolyan vette a mérkőzést.

„Izgulni nem izgultam ugyan, de vártam már nagyon, hogy pályára léphessek. Kíváncsi voltam, milyen újra meccset játszani, és nem BL-mérkőzésen szerettem volna kipróbálni, hol tartok. A mai meccset szerintem végig is bírtam volna, de azért dinamikában, gyorsaságban még érzem, hogy nem vagyok a régi. Azt még nem tudom megmondani, hogy mikor leszek százszázalékos, dolgozom rajta, bízom benne, hogy mielőbb. A közönség fogadtatása nagyon jól esett, már a köszöntésnél és utána a gólnál is” – nyilatkozta klubja honlapjának Görbicz Anita, aki 329 nap után lépett újra pályára.

Szintén egyoldalú csatát hozott a Békéscsaba mosonszolnoki vendégjátéka, az óváriak 30–19-re nyertek, legjobbjuk a 12 gólos Szepesi Ivett volt.

A két skalpvadász együttes (a Vác egy félidőn át állta a sarat a legutóbbi ezüstérmes Győr ellen, a Dunaújváros döntetlent ért el a bajnok FTC ellen a legutóbbi fordulóban) csatáját remekül, három gyors góllal kezdték a vendégek, majd parádésan, 9–1-es szériával folytatták a hazaiak. A váciaknak – elsősorban Basic és Jovetic jóvoltából – akadtak eredményes periódusaik, ám a mérkőzés túlnyomó részében a hazaiak uralták a parkettet. Oguntoye kapus időnként megbabonázta a váci lövőket, míg Bulath, Vincze és Triscsuk parádés támadásokat mutatott be. A magas színvonalú játékvezetést hozó összecsapás hajrájában, biztos vezetésük tudatában kissé kiengedtek az újvárosiak. A váciak ekkor csökkenteni tudták hátrányukat, de a megszolgált hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Az MTK a szünetben még csak egygólos hátrányban volt, a második játékrészben viszont már nem tudta feltartóztatni az Érdet, amelyben Katarina Krpesz 12 gólig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 19–36 (6–19)
Budaörs, 800
néző. Vezette: Buza, Cseszregi
BUDAÖRS: Andrási – Földes K. 2, IVANICS 3, Bárdi 1, Szabadfi, Zsigmond 2 (1), Földes V. 2 (2). Csere: Györkös (kapus), KARALYOS 3, Hatala 2, Szabó A. 1, Kiskartali 1, Szamoránsky A. 1, Németh N. 1, Kamuti. Edző: Mihály Attila
GYŐR: GRIMSBÖ – Korsós 3 (2), E. Amorim 2, Groot 1, BROCH 4, Planéta 3, BÓDI 6. Csere: Kiss É. (kapus), Görbicz 1, LÖKE 5, Sulland 3 (1), Knedlíková 4, Tomori 2, Kovacsics 1, Hársfalvi 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–5. 15. p.: 5–9. 26. p.: 5–17. 36. p.: 9–19. 45. p.: 13–25. 57p.: 17–34.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG:
Mihály Attila:
– Most kicsit összeszedettebbek voltunk. A végeredményhez nem fér kétség, de örülök, hogy jobban koncentráltunk. Volt sok jó megoldásunk, amelyekből tudunk építkezni.
Ambros Martín: – Megnyertük a meccset és komolyan vettük ellenfelünket. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez.

MTK BUDAPEST–ÉRD 19–33 (13–14)
Népfürdő u., 300
néző. V: Dobrovits, Tájok
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – Hosszu, Valovics 3, Gorilszka 3 (2), Kovács G. 2, Barna 4, Tóth M. 2. Csere: Putz (kapus), Balog B. 3 (2), Blaubacher 1, Gera, Dakos, Faluvégi 1, Horváth D. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 12 (1), Havronyina 3, Kisfaludy 2, Signaté 3, KLIVINYI 4, Fekete B. 1. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Barján 3, A. Bulatovics 1, Takács K. 2 (1), Gulyás 1, Bernát 1, Szabó L. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 13. p.: 8–5. 19. p.: 12–7. 26. p.: 12–12. 38. p.: 13–18. 43. p.: 14–21. 50. p.: 16–26. 54. p.: 16–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir:
– Két ellentétes félidőt játszottunk, az elsőben tele önbizalommal jó játékot mutattunk, a másodikban kevés volt az agresszivitás, és az is önbizalom nélküli.
Szabó Edina: – A nagy akarás rányomta bélyegét a játékunkra a mérkőzés elején, rengeteget hibáztunk, utána viszont jó játékkal magabiztos győzelmet arattunk.

DUNAÚJVÁROSI KA–IPRESS CENTER VÁC 29–26 (16–10)
Dunaújváros, 700
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Azari 3, Kovács Anna 3, TRISCSUK 6, Takács D., SZALAI B. 3, VINCZE 5. Csere: Nagy É. (kapus), BULATH 7 (4), Ferenczy, Takács B. 2, Klujber, Nick. Edző: Mátéfi Eszter
VÁC: Bíró – JOVETIC 7, Soós 4, Farkas V., Vukcsevics 2, BASIC 6, LISCSEVICS 5 (1). Csere: Gróz, Hámori, Pelczéder, Gregorc, Szondi 1, Helembai 1, Tóth E. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 16. p.: 9–4. 25. p.: 14–7. 35. p.: 17–13. 46. p.: 23–18. 55. p.: 29–23
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Mátéfi Eszter:
– Egy héten belül két remek mérkőzést játszott csapatom, ma, az első öt percet leszámítva, végig a mi akaratunk érvényesült, így nagyszerű győzelmet arattunk a jó erőkből álló Vác ellen.
Uros Bregar: – Előzetesen is tudtuk, hogy kiváló a Dunaújváros, erről most testközelből is meggyőződhettünk. Sajnos sok ziccert elhibáztunk, ez nem fér bele egy ilyen találkozón.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 30–19 (14–8)
Mosonszolnok, 350
néző. V: Horváth P., Marton
MOSONMAGYARÓVÁR: STOJAK – Katona, KISS N. 5, RAJNOHOVÁ 3, Dombi, Sz. Filipovics 5, SZEPESI 12 (5). Csere: Morena 2, Hanczvikkel 1 (1), Puhalák 1, Bízik, Gyimesi, Gerhát, Bouti 1, Vékássy. Edző: Hlavaty Tamás
BÉKÉSCSABA: Futaki – Kovács Anett 1, NIKOLAJENKO 4, Szögi 4, Szabó V. 2, Glusica, Dajka 3. Csere: Terenyi (kapus), Zöldi-Tóth 1, Walfisch, Török G. 2, Deák 1 (1), Mézes 1 (1). Edző: Avar György
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 7/2
Hlavaty Tamás:
– Az első sikerünk rajt-cél győzelem volt. A védekezésünk kezdettől jól működött, támadójátékunk erejét a harminc gól bizonyítja.
Avar György: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, ami rányomta a bélyegét a játékunkra.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 6 1 224–157 +67 13
2. Győri Audi ETO KC 6 6 204–131 +73 12
3. Dunaújvárosi KKA 6 4 1 1 180–157 +23 9
4. Siófok KC 5 4 1 159–131 +28 8
5. Érd 6 4 2 158–133 +25 8
6. Fehérvár KC 6 3 3 147–140 +7 6
7. Ipress Center-Vác 6 3 3 151–159 –8 6
8. DVSC-TVP 5 2 3 140–129 +11 4