Női kézi NB I: gólzáporos győri siker az első hazai meccsen

2012.09.09. 20:15
A címvédő Győri Audi ETO KC magabiztosan megnyerte első hazai meccsét a női kézilabda NB I 2012–13-s idényében, miután 34–18-ra legyőzte az első körben a Siófokot meglepetésre felülmúló Kiskunhalast.

Az első félidő közepén állandósult a hazaiak hatgólos előnye, majd az Ambros Martin edző által sokat sulykolt védekezés eredményeképp egy közel negyedórás halasi gólszünet következett.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–KISKUNHALASI NKSE 34–18 (16–8)
Győr, 1400 néző. V: Heim, Jolántai
GYŐR: HERR O. – RADICSEVICS 7, Hornyák Á. 2, KOVACSICS 5 (3), Löke 5, AMORIM 4, Szepesi 1. Cs: LUNDE HARALDSEN (kapus), Rédei-Soós 2, Görbicz, LEKICS 7, Tervel, Sirián, Korsós 1. Edző: Ambros Martin
KISKUNHALAS: Lengyel – Földes K., Drávai 2, Valovics, Szamoránsky A. 1, BARNA 4, Fehér. Cs: TAKÁCS B. 5 (3), Borkowska 3, Sterbik 1, Varga D. 2, Tápai A., Fauszt, Selmeci. Edző: Vlagyimir Golovin
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–2. 15. p.: 9–3. 26. p.: 14–8. 37. p.: 21–8. 50. p.: 25–14
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Ambros Martin: – A legfontosabb célunk a kapott gólok számának alacsony szinten tartása volt, és ezt a második sikeres mérkőzésünket követően is folytatni szeretnénk. Úgy érzem, jó úton haladunk.
Vlagyimir Golovin: – Óriásit küzdöttünk. Remélem, kicsit megnehezítettük a Győr dolgát.
1. FTC Rail Cargo 3 3 104–74 +30 6
2. Győri Audi ETO KC 2 2 74–41 +33 4
3. Veszprém Barabás KC 3 2 1 77–79 –2 4
4. ÉTV-Érdi VSE 2 1 1 61–55 +6 3
5. Váci NKSE 2 1 1 59–54 +5 2
6. DVSC-FÓRUM 2 2 49–49 0 2
7. Alcoa Fehérvár KC 2 1 1 50–56 –6 2