Női kézi NB I: FTC-siker a rangadón; 12 gólt kapott az ETO

2015.10.21. 19:32
Szikora Melinda 49 százalékos hatékonysággal védte a Fradi kapuját (Fotó: Földi Imre)
A Ferencváros 30–19-re győzött hazai pályán az Érd ellen a női kézilabda NB I 8. fordulójában, míg a Győri ETO 27–12-re verte meg idegenben az MTK-t.

Az első helyen álló fogadta a harmadikat, a népligeti mérkőzés azonban nem igazán emlékeztetett rangadóra. A Ferencváros már a meccs elején elhúzott, ebben főszerepet játszott Schatzl Nadine, aki a nyáron éppen az Érdből igazolt a zöld-fehérekhez. Szikora Melinda jól viselte a Katarina Tomasevics sérülésével ránehezedő terhet, biztos pont volt a Fradi kapujában. A montenegrói Andjela Bulatovicsot hosszabb időre elveszítő vendégeknél igazából csak Fekete Bozsanát lehetett dicsérni – Janurik Kinga nem védett rosszul, de kevés segítséget kapott társaitól –, a szünetben 16–9-re vezetett az FTC.

A hazaiak pocsékul lőtték a büntetőket (nyolcból négyet kihagytak), ám előnyük így sem csökkent. Sőt, hat perccel a vége előtt már tízzel vezettek (27–17), a vége 30–19 lett.

A Győr a 9. percben már 6–1-re vezetett az MTK otthonában, és bár a támadójátéka kicsit visszaesett ezután, a védekezése végig magas színvonalú volt, amit a 12 kapott gól is bizonyít. A vendégeknél Görbicz Anita kezdőként lépett pályára, és a rá jellemző klasszis megoldásokkal színesítette a játékot. Remélhetőleg hamarosan BL-mérkőzéseken is újra főszerepet kaphat.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–ÉRD 30–19 (16–9)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Bacs J., Bóna Sz.
FTC: SZIKORA – Kovacsicz, Hornyák D. 5, Szamoránsky P., SZUCSÁNSZKI 7 (1), Pena 4 (3), SCHATZL 4. Csere: Mészáros, Szekeres, Szekerczés 3, Zácsik 2, Szarka 1, Lukács 1, Cifra 3. Edző: Elek Gábor
ÉRD: JANURIK – Krpezs-Slezak 1 (1), Szabó L. 2 (2), Kisfaludy 1, Signaté 2, Klivinyi 5, FEKETE 5. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Havronyina 3, Barján, Mireya González, Gulyás, Takács, Bernát, Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–3. 18. p.: 10–5. 36. p.: 19–14. 48. p.: 23–15
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Nagyon hektikus mérkőzésen rengeteget hibázva tudtunk magabiztos győzelmet aratni.
Szabó Edina: – Fejben nagyon szétszórt Érd volt ma a pályán, rengeteg ki nem kényszerített hibával játszottunk, aminek meg is lett az eredménye.

MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 12–27 (6–13)
Népfürdő utca, 397
néző. V: Medve R., Nagy L.
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – Hosszú, Kovács G., Korilska 2, VALOVICS 3, Barna, BALOG B. 4 (3). Csere: Putz (kapus), Dakos 1, Daciková, Török P., Horváth D. 1, Gera 1, Blaubacher, Szandai. Edző: Golovin Vlagyimir
GYŐR: KISS É. – KNEDLÍKOVÁ 4, Sulland 2 (1), Görbicz 3, Broch 3, AMORIM 3, KOVACSICS 3 (1). Csere: Wéninger (kapus), Groot, Korsós 1, Planéta 2, Löke 2, Bódi 3, Hársfalvi 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–7. 13. p.: 4–8. 27. p.: 4–13. 35. p.: 7–17. 44. p.: 8–21. 51. p.: 11–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Glovin Vlagyimir:
– Huszonhét gólt kaptunk Európa egyik legjobb csapatától, pontosan annyit, mint a hétvégén a Vardar, ezért pozitívan nézek a vereségre.
Ambros Martín: – Azzal vagyok elégedett, ahogy kiharcolta a csapat ezt a győzelmet. A pontoknál fontosabb volt a rendkívül pozitív hozzáállás.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 1 280–200 +80 17
2. Győri Audi ETO KC 8 8 266–159 +107 16
3. Siófok KC 7 5 2 213–178 +35 10
4. Érd 8 5 3 209–183 +26 10
5. Dunaújvárosi KKA 7 4 2 1 200–177 +23 10
6. Ipress Center-Vác 7 4 3 184–182 +2 8
7. Fehérvár KC 7 3 1 3 167–160 +7 7
8. MTK Budapest 9 2 1 6 191–269 –78 5