Női kézi NB I: fordulatos meccsen nyert a DVSC

2014.11.21. 21:00
Fordulatos meccsen, 27–25-re nyert a DVSC a női kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén.

A dvsckezilabda.hu beszámolója szerint a hazaiaknál Lajtos Nóra térdsérülése miatt nem vállalhatta a játékot, így nagyobb teher hárult Horváth-Pásztor Bettinára. Az első félidő végén három góllal vezettek a vendégek, de a szünet után nagyot javuló Kudor Kitti vezérletével fordított a DVSC, s már 21–19-re is elment. A meccs azonban még nem dőlt el, ezután a Mosonmagyaróvár fordított, és kétgólos előnnyel kezdhette a végjátékot. A hajrában hatalmasat harcolt a Loki, fontos gólokat lőtt Karnik Szabina, Sopronyi Anett, a legfontosabbat pedig Slakta Petra, 27–25-re győzött a DVSC. dvsckezilabda.hu beszámolója szerint a hazaiaknál Lajtos Nóra térdsérülése miatt nem vállalhatta a játékot, így nagyobb teher hárult Horváth-Pásztor Bettinára. Az első félidő végén három góllal vezettek a vendégek, de a szünet után nagyot javuló Kudor Kitti vezérletével fordított a DVSC, s már 21–19-re is elment. A meccs azonban még nem dőlt el, ezután a Mosonmagyaróvár fordított, és kétgólos előnnyel kezdhette a végjátékot. A hajrában hatalmasat harcolt a Loki, fontos gólokat lőtt Karnik Szabina, Sopronyi Anett, a legfontosabbat pedig Slakta Petra, 27–25-re győzött a DVSC.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-VP-AQUATICUM–MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE 27–25 (12-15)
Debrecen,
1100 néző. V: Hargitai, Markó.
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 3, KARNIK SZ. 4 (2), GORILSZKA 4, SISKA 4, KUDOR 3, Kelemen 1. Csere: Makai (kapus), SOPRONYI 6 (1), Klikovac, Szilágyi Á. 1, Slakta 1, Bárány. Edző: Varga József
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Knedliková 1, HANCZVIKKEL 7 (6), TÓTH G. 6 (1), Nádasdi 2, Filipovics 3, Hajtai 1. Csere: Schneck (kapus), GYIMESI 5, Kopecz, Csala, Marincsák, Kiss K. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3-2. 15. p.: 6-5. 24. p.: 8-11. 38. p.: 16-18. 44. p.: 21-19. 53. p.: 21-23. 56. p.: 25-23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7
Varga József:
– A lányok ötvenkét percig megpróbálták elveszíteni a mérkőzést, szerencsére a hajrában helyén volt az eszünk és a szívünk.
Róth Kálmán: – Csapatom nagyot küzdött győzelmet érdemelt volna, de a végjátékban néhányan túl sokat hibáztak...

1. Győri Audi ETO KC 10 10 322–194 +128 20
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 9 1 330–220 +110 19
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 10 6 2 2 295–262 +33 14
4. Fehérvár KC 10 6 1 3 250–238 +12 13
5. Dunaújváros Kohász KA 10 6 4 248–226 +22 12
6. Érd 10 4 1 5 249–220 +29 9
7. DVSC-TVP-AQUATICUM 10 4 6 242–273 –31 8
8. Eubility Group Békéscsaba 10 4 6 240–292 –52 8