Női kézi NB I: fontos mosonmagyaróvári győzelem

2016.05.13. 20:51
Békéscsabán nyert egy góllal, így átvette a vezetést az alsóházban a Mosonmagyaróvár a női kézilabda NB I-ben.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALSÓHÁZ

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 24–25 (10–14)
Békéscsaba, 200 néző. V: Bócz László, Wiedemann Viktor
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Kovács A. 1, ZÖLDI-TÓTH 4, Szabó V. 1, Glusica 4, Gávai 2, Dajka 2. Csere: Futaki (kapus), NYIKOLAJENKO 9 (4), Bottó, Deák 1. Megbízott edző: Szabó Károly
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona 1, Kiss N. 2, RAJNOHOVÁ 4, DOMBI 5, Gyimesi 4, BÍZIK 5. Csere: Stojak (kapus), Szepesi, Araujo, Csala 1, Gerháth 3. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 2–4. 16. p.: 4–7. 18. p.: 6–7. 23. p.: 7–10. 29. p.: 9–14. 34. p.: 13–15. 45. p.: 17–16. 51. p: 19–20. 57. p.: 21–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0
Szabó Károly: – A kezdés után az öt ziccer és egy hétméteres kihagyásával nagy előnyt adtunk az ellenfélnek. A második félidőben mindent megpróbált a csapat, sajnos Glusica végleges kiállítása után már nem tudtunk újra visszakapaszkodni.
Varga József: – Egy küzdelmes mérkőzésen sikerült nyernünk Békéscsabán, amivel megőriztük veretlenségünket a rájátszás során. Azzal nőttünk a hazaiak fölé, hogy csapatként teljesített a gárda.