Női kézi NB I: fontos meccset nyert meg az Érd és az Újváros

2016.09.24. 19:52
A Győr–Ferencváros rangadó „árnyékában" is rendeztek érdekes mérkőzéseket a női kézilabda NB I 2. fordulójának szombati programjában. Két, dobogóra is esélyes csapat találkozott Érden, ahol a hazai együttes 27–20-ra legyőzte a Vácot, míg a Dunaújváros 24–20-ra nyert a Fehérvár ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

ÉRD–IPRESS CENTER VÁC 27–20 (13–10)
Érd,
1300 néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD: JANURIK – Krpezs-Slezák 4 (1), M. GONZÁLEZ 5, A. BULATOVICS 2, Szabó L., Signaté 4, Fekete B. 1. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Kisfaludy 1, KLIVINYI 6, BARJÁN 4, Araújo, Havronyina, Gulyás. Edző: Szabó Edina
IPRESS CENTER VÁC: ARENHART – Nascimento 4 (3), Soós 2, Temes, Sz. Vukcsevics, BASIC 9 (4), Radoszavljevics 1. Csere: Farkas V., Helembai 2, Hámori, Jovetic 2, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 14. p.: 8–4. 20. p.: 9–9. 23. p.: 12–9, 34. p.: 16–11. 39. p.: 16–15. 52. p.: 23–18
Kiállítások: 12, ill. 6 perc (Piros lap: Temes)
Hétméteresek: 3/1, ill. 9/7
Szabó Edina:
– Remek védekezéssel és kapusteljesítménnyel sikerült kiharcolnunk a győzelmet. Nagyon egységes volt ma az Érd, gratulálok a lányoknak.
Szilágyi Zoltán: – Az volt a legnagyobb probléma, hogy mind támadásban, mind védekezésben a tudásunk alatt játszottunk, szinte a teljes hatvan percen keresztül. Talán a második félidő elején, amikor visszakapaszkodtunk, akkor volt elfogadható a teljesítményünk, a kapuban viszont Barbara Arenhartot tudom dicsérni. Még hosszú út áll előttünk, megyünk tovább. Szerettünk volna szorosabb, jobb mérkőzést játszani, most így sikerült.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–FEHÉRVÁR KC 24–20 (12–12)
Dunaújváros,
800 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – DÁVID-AZARI 5, KOVÁCS ANNA 8 (4), Szalai, Cifra 2, Micijevic 3, Rácz-Vincze 2. Csere: Molnár 1, Termány 1, Hornyák B. 2 (1), Nick, Takács D. Edző: Zdravko Zovko
FEHÉRVÁR: Herr O. – Piedade 2, Zsivkovics 1, HAJDÚCH 3, BANDELIER 4, MENDY 5 (1), Pelczéder. Csere: Sipeki (kapus), Isitate, Tilinger 1 (1), Kazai 1, Djordjievszka 3 (1), Hudra. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 13. p.: 3–6. 24. p.: 9–9. 29. p.: 12–11. 44. p.: 17–14. 56. p.: 20–19
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Zdravko Zovko:
– Az első félidőben csak a védekezésünkkel lehettem elégedett. A fordulást követően még nagyobb akarattal játszottunk, és már támadásban is jobbak voltunk.
Deli Rita: – Ha az Oguntoye-fóbiát le tudja győzni csapatom, eredményesek leszünk a Dunaújváros ellen. Mayer Szabinát nem egyszerű pótolni, míg a brazil Piedade még csak most csatlakozott hozzánk. Új csapat formálódik Fehérváron, megyünk tovább.NŐI KÉZILABDA NB I