Női kézi NB I: fontos csabai siker a Veszprém ellen

2014.03.01. 19:56
A női kézilabda NB I 21. fordulójában a Békéscsaba kiváló hajrájának köszönhetően négygólos győzelmet aratott a Veszprém ellen, így a nyolcadik helyről várhatja az alapszakasz utolsó fordulóját. Az Érd tíz góllal nyert az MTK otthonában, a Dunaújváros könnyedén érvényesítette a papírformát az Eszterházy KFSC-vel szemben.

A vége előtt bő tíz perccel még döntetlenre állt a Békéscsaba és a Veszprém ütközete, amely a hazai csapat számára volt különösen fontos, hiszen egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a DVSC-t, és feljöhetett volna a nyolcadik helyre. Nos, végül teljesítette a kitűzött célt a hazai együttes, hiszen a hajrában egy 4–0-s szériának köszönhetően magabiztos előnyt harcolt ki magának az utolsó percekre, amelyből nem is adott lejjebb (28–24).Békéscsaba és a Veszprém ütközete, amely a hazai csapat számára volt különösen fontos, hiszen egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a DVSC-t, és feljöhetett volna a nyolcadik helyre. Nos, végül teljesítette a kitűzött célt a hazai együttes, hiszen a hajrában egy 4–0-s szériának köszönhetően magabiztos előnyt harcolt ki magának az utolsó percekre, amelyből nem is adott lejjebb (28–24).

A Dunaújváros könnyed sikeréhez nem sokáig férhetett kétség, hiszen már a tizedik percben nyolc góllal vezetett a sereghajtó Eszterházy KFSC ellen, míg a második félidőben tovább növelte előnyét, és bár már 15 góllal is ment, meg kellett elégednie a tízgólos különbséggel (36–26).

Az MTK szűk húsz percig tudta tartani a lépést az Érddel (6–6), amely a folytatásban tovább növelte az előnyét. A második félidő elején állandósult a négy-ötgólos különbség, de a hajrában ismét nőtt a differencia, így végül tíz gól lett a két csapat közti különbség (18–28).

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABA–VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK 28–24
(13–14)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Dobrovits Csaba, Tájok Péter
BÉKÉSCSSABA: Sipeki – CSÁKI 4, Nyikolajenko 6 (4), Szögi 2, SZABÓ V. 5, Walfisch 2, GÁVAI 3. Cs: Dömény-Veress, Terenyi (kapusok), GLUSICA 6, Dombi, Hanczvikkel, Barján, Kelemen. Vezetőedző: Bakó Botond
VESZPRÉM: Pásztor – Vesztergombi 2, Tóth E. 6 (5), PLANÉTA 7, Kurucz 2, TÓTH G. 4, Pelczéder. Cs: SZEMEREY (kapus), Takács B. 2, Hajtai, Marincsák 1, Horváth D. Vezetőedző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1, 10. p.: 6–3, 15. p.: 9–6, 19. p.: 10–9, 26. p.: 13–11, 31. p.: 13–15, 35. p.: 16–15, 42. p.: 17–19, 46. p.: 20–19, 47. p.: 20–20, 51. p.: 24–20, 57. p.: 25–23, 59. p.: 27–23
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5
Bakó Botond:
– A szívünk a helyükön volt. A nagyon harcosan küzdő lányok mindent megtettek a győzelemért. Fordulatos, nagy taktikai csatában nyertünk.
Róth Kálmán: – Ma a rutin és az agresszivitás döntött. Ennyi hibával nem lehet egy ilyen fontos mérkőzést megnyerni.

DUNAÚJVÁROSI KKA–ESZTERHÁZY KFSC-GLOBÁL SAFE 36–26 (22–13)
Dunaújváros, 600
néző. V: Őri, Szalayné
DUNAÚJVÁROS: Vígh – Hosszú 4, Gera, FERLING 6 (1), TAKÁCS D. 5, BULATH 9 (4), VINCZE 8. Csere: Csapó, Pisák (kapusok), Rádl, Vadász, Kopecz 1, Kővári 1, Ács 1, Palotás, Grosch 1. Edző: Mátéfi Eszter
EGER: Fekete – Héjjas, PETROVICS 2, Bárány 4, Gyimesi 3, SÁRI 10 (4), Hárs 2. Csere: FERENCZI (kapus), Todorovics 1, Bárkai 2, Benedek, Molnár, Németh 1, Baskova 1, Balázs. Edző: Herczeg Béla
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 15. p.: 15–5. 19. p.: 17–8. 34. p.: 26–13. 50. p.: 35–20
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Mátéfi Eszter:
– A győzelemmel elégedett vagyok, fiataljaink ezúttal több játéklehetőséget kaptak. Mostantól az Érd elleni találkozóra készülünk.
Herczeg Béla: – Huszonhat lőtt gólunk a Kohász ellen mindenképpen sikernek könyvelhető el. Viszont vannak a játékunknak olyan elemei, védekezés, visszarendeződés, amelyek még az első osztály szintje alatt vannak.

MTK BUDAPEST–ÉRD 18–28 (8–12)
Népfürdő u., 300
néző. V: Horváth Z., Simó A.
MTK:
SCHNECK – TAKÁCS F. 4, Borbás 2, Barczi 3, Petrovszki 2 (1), Despotovic 4, Buzsáki 1. Csere: Kurucz (kapus), Pácz, Fundák 1, Fekete 1. Edző: Majoros Gusztáv
ÉRD: Oguntoye – Koren 3, Kovács A. 3, Bognár 1, KISFALUDY 3, Triscsuk 4, SCHATZL 3- Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Szekeres 1, KLIVINYI 6, Wolf 2, Oláh 2 (1). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 5–2. 19. p.: 6–7. 24. p.: 6–10. 40. p.: 12–15. 45. p.: 12–18. 52. p.: 15–22
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
Majoros Gusztáv:
– Ötven percig szorossá tudtuk tenni a mérkőzést, köszönhetően a jó kapusteljesítményünknek és védekezésünknek. A támadójátékunkon még javítani kell.
Szabó Edina: – Nagy különbséggel, viszont nagy küzdelemben szereztük meg a két pontot.