Dráma! Hetesekkel nyert és előnybe került az FTC a döntőben

2015.05.07. 17:58
Ana Szeny (fehérben) több góllal segítette az ETO-t, de ez is kevés volt (Fotó: Mirkó István)
A Ferencváros hétméteresekkel legyőzte hazai pályán a Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda NB I fináléjának első találkozóján. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc következő összecsapását május 14-én rendezik Győrben.

NŐI KÉZILABDA NB I, DÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 31–31 (16–12) – HÉTMÉTERESEKKEL 6–5
Elek Gyula-aréna, 900 néző. V: Horváth P., Marton B.
FTC: Tomasevics, Kovacsicz 2, PENA 9 (4), SZUCSÁNSZKI 14 (2), SZAMORÁNSKY 4, Tomori 1, Vérten 1. Csere: Szikora (kapus), Mészáros, Lukács, Szarka, Háfra. Edző: Elek Gábor
GYŐR: Grimsbö, BOGNÁR-BÓDI 4, Löke 3, Milanovic, SZENY 9 (1), KOVACSICS 7, Aguilar 3. Csere: LUNDE (kapus), Korsós 3 (2), Boczkó-Hornyák 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 8. p.: 2–2. 10. p.: 5–3. 12. p.: 5–6. 23. p.: 12–9. 36. p.: 17–17. 39. p.: 20–18. 47. p.: 22–22. 53. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az FTC javára

Elek Gábor: – Ezt a győzelmet a közönségünknek, valamint a ma hatvanegyedik születésnapját ünneplő Köstner Vilmos barátomnak ajánlom.
Ambros Martín: – Amiért hiányérzetem van, az az első félidő egy részében mutatott védekezésünk, de ezt leszámítva elégedett vagyok. A végén a szerencse döntött.

ÖSSZEFOGLALÓ, 1. FÉLIDŐ

A döntő első mérkőzése jó iramban és hangulatban kezdődött, de a gólokra sokáig kellett várni. A harmadik percben Kovacsics Anikó hetest hibázott, az első találatot a negyedik perc végén láthatta az Elek Gyula Aréna közönsége, amikor Nerea Pena volt eredményes. Szucsánszki Zita góljával kettővel meglépett a Ferencváros, de előnyét nem tudta megtartani. A csapatok fej fej mellett haladtak sokáig, egygólosnál nagyobb előnyre egyik fél sem tudott szert tenni.

A félidő utolsó tíz percéig. Ekkor ugyanis rákapcsolt a Ferencváros: Szucsánszki és Pena vezérletével négygólos előnyt harcolt ki a házigazda, ezzel rendesen meglepte a győri együttest. Tomasevics nagy védései is kellettek ahhoz, hogy a Fradi meglépjen. A hajrában kettős emberhátrányban is volt az ETO, de a különbség nem nőtt, a szünetben négy góllal vezetett a Ferencváros. (16–12)

2. FÉLIDŐ

Ana Szeny nagy lendülettel kezdett a második játékrészben, az orosz játékos két góllal járult hozzá az ETO felzárkózásához. A ferencvárosi előny tíz perc elteltével elolvadt, a 42. percben 20–20 volt az eredményjelzőn. Sőt, előbb Löke, majd Szeny találatával az ETO a vezetést is megszerezte, ám Szucsánszki és Pena vezérletével a házigazda rendre egyenlíteni tudott, a győriek nem tudtak ellépni Elek Gábor együttesétől.

Az utolsó öt percben úgy tűnt, az ETO állandósítani tudja kétgólos előnyét, Szeny és Aguilar is nagyon aktív volt támadásban. A győriek azonban a hajrára emberhátrányba kerültek, az utolsó perc pedig elképesztő izgalmakat hozott. Három gól is esett a 60 másodperc leforgása alatt: Pena talált be előbb, majd a túloldalon Kovacsics szerencsés gólja után a győriek már azt hitték, megvan a meccs. Ám négy másodperccel a vége előtt Szucsánszki megdobta 12. gólját a meccsen, döntetlenre alakítva a végeredményt. Jöhettek a hétméteresek. (31–31)

Az első öt párosból senki sem hibázott, mindenki magabiztosan dobta be a maga hetesét, így a kör kezdődhetett elölről, csak váltott sorrendben. Ezúttal a győri Korsós Dorina kezdett, és hetesét védte Szikora, majd jött Szucsánszki, aki nem hibázott, a jobb alsóba bombázott, ezzel megnyerte a Fradinak a mérkőzést! (6–5)

A párharc következő mérkőzését egy hét múlva rendezik Győrben.

HÉTMÉTERESEK

12. hetes: VÉGE! Szucsánszki eldönti! A jobb alsóba lő, ezzel vége! 6–5
11. hetes: MEGVAN AZ ELSŐ VÉDÉS! Szikora a kapuban, és kivédi Korsós lövését!

2. FÉLIDŐ

60. perc: EGÁL! Pena lövése levágódik, a kipattanót Kovacsicz dobja be. ŐRÜLET! Kovacsics betalál, a túloldalon Szucsánszki egyenlít három másodperccel a vége előtt! 31–31 DÖNTETLEN A VÉGE, HETESEK DÖNTIK EL, HOGY MELYIK CSAPAT NYER!
59. perc: NINCS MEGÁLLÁS! Szamoránsky ziccerből eredményes, Lunde hiába spárgázik. Ambros Martín időt kér, még 15 másodpercig emberhátrányban az ETO. MICSODA GÓL! Kovacsics lövése a lécről Tomasevics hátára pattan, onnan a hálóba!29–30
58. perc: Gyorsan kihasználja a fórt az FTC, Pena középről ragaszt hatalmas gólt a jobb felsőbe, egál! Emberhátrányban szerez gólt az ETO, Aguilar eredményes.28–29
57. perc: TOMASEVICS! Lunde után a Fradi kapusa is véd egy nagyot, Korsós ziccerét hárítja. KÉT PERC! Szeny löki Szucsánszkit, nehéz két perc vár az ETO-ra a hajrában.
56. perc:BRAVÚR! Nagy Lunde-védés, nagyon fontos pillanatban Pena lövését fogja. A túloldalon Hornyák nem hibázik, ismét kettő közte. Hetes a Fradinak, a győri kapuban most Grimsbö, de Szucsánszki bevágja.27–28
55. perc: Pena bejátszása után Szamoránsky eredményes, zárkózik az FTC. Lökét kell ápolni közben, a bal bokáját fájlalja egy Szucsánszkival való ütközés után. A beálló lebiceg a pályáról, nem valószínű, hogy folytatni tudja a játékot.26–27
54. perc: Szucsánszki két védő szorításában is kilövi a jobb alsót. Aguilartól jön gyorsan a győri válasz.25–27
53. perc: Passzívnál Szeny lő talpról a bal alsóba, nagyon nagy gól. Ferencvárosi időkérés.24–26
52. perc: Korsós nem tud túljárni Szikora eszén, a túloldalon Tomori lő a blokkba.
51. perc: Lunde spárgázva véd egy megpattanó lövést Szucsánszkitól. A túloldalon Bognár-Bódi ismét lő egy gólt szép csendesen. Penának nincs szerencséje, a lécről kipattan a lövése.24–25
50. perc: Ambros Martín időt kér. Egyenlít gyorsan az ETO, Bognár-Bódi eredményes a jobb oldalról. 24–24
49. perc: Hornyák harcol ki büntetőt Tomori és Szucsánszki között. Kovacsics nagyot hibázik, jócskán fölé emel. Hatalmas góllal felel a Fradi, Szucsánszki (ki más?) bombáz a hálóba. 24–23
48. perc: BOMBAGÓL! Szucsánszki kipókhálózza a bal felsőt, ez a 10. gólja a találkozón. Mészáros Rea lerántja Szenyt, két percet kap.23–23
47. perc: Pena tarthatatlan, egyenlít. A túloldalon Szeny eredményes.22–23
46. perc: Kiegészül a Fradi. Nem jó a passz Tomorinak, Kovacsics megszerzi a labdát és a bal alsóba lövi a ziccert. 21–22
45. perc: VEZET AZ ETO! Kovacsics passzát megfogja Löke, befordul a beálló és a bal felsőbe helyez. Szucsánszki harcol ki hetest, majd ő maga be is dobja, a jobb alsóba pattint.21–21
44. perc: Labdát veszít az FTC, megiramodik az ETO, Löke Pena mellett lő, Tomasevics hárít, de hetes az ETO-nak és két perc a fővárosiak spanyoljának. KORSÓS KIHAGYJA A HETEST! Az FTC ismét eladja a labdát támadásban, most kapkodnak a hazaiak.
43. perc: Aguilar hiába lő a hazai kapuba, belemenés miatt a Fradié a labda.
42. perc: Aguilar megy el védője mellett és bombáz a jobb felsőbe, egál. Pena távoli lövését Lunde lábbal hárítja hatalmasat spárgázva.20–20
41. perc: Belemenés az eddig nagyon halovány Tomori ellen.
40. perc: Pena, majd Szucsánszki a labda útja, utóbbi lövése a bal oldali kapufáról Lundéra pattan, a norvég kapusról pedig a kapuba. Löke meggyógyul, visszaáll, és gólt lő, beállóból, ahogy szokta.20–19
39. perc: Kovacsics bombáz fölé középről. Közben Lökét kell ápolni, vérzik a lába.
38. perc: Löke harcol ki hetest Mészáros mellett, Szeny a jobb alsóba pattint. Gyors válasz a túloldalon, Vérten lő a rövidbe a bal szélről. 19–18
37. perc: EGYENLÍT AZ ETO! Kovacsics fantasztikus bejátszása után Szeny fordul be és bombáz a kapuba. Jön a ferencvárosi válasz, Szucsánszki lövi ki a bal alsót középről.18–17
36. perc: Elolvad a ferencvárosi előny, Kovacsics ismét a kapu jobb oldalába helyez, egy gólra felhozva a vendégeket. Szucsánszki lapos lövését védi Lunde Elek Gábor időkérése után.17–16
35. perc: Nincs megállás, Szeny ragaszt óriási gólt a ferencvárosi kapuba. 17–15
34. perc: NAGY GÓL! Kovacsics középről bombáz a jobb felsőbe. Gyorsan jön a válasz, Pena eredményes.17–14
33. perc: Pena távoli lövését védi Lunde, a kipattanót szabálytalanul szerzik meg a győriek, így marad a Fradinál. Kovacsicz lövése sikertelen.
32. perc: Szucsánszki lép be lövés közben, jöhet az ETO. Pena lövését védi Lunde. Ana Szeny negyedik góljával zárkózik a győri csapat. 16–13
31. perc: FOLYTATÓDOTT A TALÁLKOZÓ! Rögtön egy Tomasevics-védés, Kovacsics gyengécske lövését hárítja.

1. FÉLIDŐ

30. perc: A kiegészülő ETO Bognár-Bódi góljával felzárkózik, Tomori gyenge lövése után fordul az ETO. Szamoránsky góljával zárul az első félidő. 16–12
29. perc: Gyorsan jön a hazai válasz, Szucsánszki lő a kapu közepébe az elmozduló Lunde mellett. 15–11
28. perc: Emberhátrányban kap gólt a Ferencváros, Szeny a jobb oldalról tör be és lő a hálóba. 14–11
27. perc: HATALMAS VÉDÉS! Szép kínai figura a győriektől, melynek végén Kovacsics lő, de Tomasevics útját állja a labdának. ÚJABB KÉT PERC! Bognár-Bódit küldik le, amiért megrángatja Penát. Lunde védi a bal oldali ziccert, a kipattanót Tomori húzza kapura, de lerántja közben Korsós, hetes. Pena fölé vágja a hetest!
26. perc: Szucsánszki szerez labdát és végigfut vele a bal oldalon, kapufát lő, de Löke löki lövés közben, így hetes és két perc a győri beállónak. Pena ezúttal bedobja Lundének, ez a hatodik gólja a meccsen. 14–10
25. perc: BRAVÚR! Szeny ziccerben fordulhat be, de Tomasevics védi a lövést!
24. perc: Penával nem bírnak a győriek, két védő között lő a bal alsóba középről. 13–10
23. perc: Időt kér Ambros Martín is. Hornyák egy szép csel után lő a jobb alsóba. 12–10
22. perc: Pena gólját nem adják meg, majd ismét lő a spanyol, ezúttal a rövid alsóba a bal oldalról, Grimsbö nem ér oda. 12–9
21. perc: ÓRIÁSI GÓL! Szucsánszki lövi át középen a győri falat és kipókhálózza a bal felsőt. 11–9
20. perc: A túloldalon Szamoránsky megszerzi első gólját a meccsen, így már az FTC vezet. Korsós lövését fogja Tomasevics, nagyon belejön a hazai kapus.10–9
19. perc: Elek Gábor időt kér. A rövid szünet jót tesz a hazaiaknak, Szucsánszki egyenlít. Tomasevics védi Szeny távoli lövését.9–9
18. perc: Szép ferencvárosi figura, melynek végén Pena középről lő a jobb felső felé, de Grimsbö véd. Passzívnál Löke lövését védi Tomasevics könnyedén.
17. perc: Szeny fordul le Szamoránskyról, de odaüt közben, így a ferencvárosiaké a labda.
16. perc: Löke ziccere a kapufáról pattan ki, a kipattanót Szeny gyűjti be és dobja a kapu bal oldalába. 8–9
15. perc: Tomori bombagóljával ismét előnyben az FTC. Nem sokáig, Szeny egyenlít, középről lövi ki a bal alsót.8–8
14. perc: Szép ferencvárosi támadás góllal a végén: Pena húzza le a jobb szélre Kovacsicz Mónikának, aki a hosszú felsőbe lő. 7–7
13. perc: Bognár-Bódi harcol ki hetest, Tomori túl kemény. Korsós a jobb alsóba vágja a hetest a balra mozduló Tomasevics mellett. 6–7
12. perc: Szucsánszki ragaszt nagy gólt a győri kapu közepébe. 6–6
11. perc: Egyenlít az ETO, Mészáros bejátszásával Löke fordul be és vágja be a ziccert. Sőt, fordít az ETO, Bognár-Bódi a jobb szélről talál be.5–6
10. perc: Milanovic-Litre rántja le Tomorit, sárga. Ismét lerántják Tomorit, ezúttal hetes a Fradinak, Szeny szabálytalan. KIMARAD A HETES! Erre a hetesre Lunde a győri kapuban, Pena pedig mellé lő!
9. perc: Szucsánszki harcol ki hetest Löke és Bognár-Bódi között, a győri kapuban Herr Orsolya ezúttal, de Pena az ő eszén is túljár. Gyönyörű gól a túloldalon, Kovacsics Szamoránskyról lefordulva lő a jobb alsóba.5–4
8. perc: Tomasovics újabb fontos védése, a kontrából Szucsánszki eredményes. Ezúttal gyorsan jön a válasz, Korsós talál be a bal szélről.4–3
7. perc: Újabb hetes a Fradinak, Pena ezt is bevágja. 3–2
6. perc: Vérten borítja fel Aguilart, sárga lap és hetes az ETO-nak. Korsós Dorina bedobja a hetest, méghozzá a bal alsóba. SŐT! Emberhátrányban egyenlít az ETO, Kovacsics szerez labdát és végigviszi, majd a kapu bal oldalába dobja a ziccert. 2–2
5. perc: Tomasevics védi Szeny lövését, a kontrából Szucsánszki bombáz a jobb felsőbe. Ráadásul Löke a nyakánál fogva löki lövés közben, így kiállítás. 2–0
4. perc: Hetes a túloldalon is, Szucsánszki harcolja ki. VEZET A FRADI!Nerea Pena a bal alsóba vágja a hetest, megvan az első gól a meccsen. 1–0
3. perc: KIMARAD A HETES! Kovacsics végzi el a hetest, a bal oldali kapufáról azonban kifelé pattan a labda.
2. perc: Kovacsics szerez labdát védekezésben. Löke hetest harcol ki, Mészáros szabálytalan, sárga is.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A házigazda támad először, Tomori lövése elakad a győri falban, Milanovic-Litre védekezik jól. A túloldalon Szeny lő a lécre.

A győriek fehérben lépnek parkettre, a Ferencváros zöldben.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Ferencváros–Győri ETO KC találkozó, a női kézilabda NB I döntőjének első felvonása. Tartsanak velünk!