Női kézi NB I: Fehérváron is nyert a Győr, bejutott a négy közé

2016.04.15. 19:42
Yvette Brochék hozták a kötelezőt, és bejutottak a legjobb négy közé (Fotó: Hegedüs Gábor, archív)
Az alapszakaszgyőztes Győri Audi ETO KC a hazai pályán aratott tizenkét gólos győzelem (32–20) után idegenben 34–25-re győzte le a Fehérvárt, ezzel kettős győzelemmel, 66–45-ös összesítéssel bejutott a legjobb négy közé.

A mérkőzés elején a hazaiak tartották a lépést az ETO-val, az első húsz percben mindkét oldalon potyogtak a gólok, 12–12-es állásnál Ambros Martín időt is kért. A győriek védekezése ezek után stabilizálódott, a zöld-fehérek többször is kényszermegoldásokra kényszerítették a fehérváriakat, akik ennek következtében többet is hibáztak. Az ETO három góllal is ellépett, de a szünetben csak kettővel (15–17) vezetett – írja a győriek hivatalos honlapja.

A szünetben Martín sort cserélt, amivel elérte célját, hiszen a Győr a második félidőben fokozatosan húzott el a házigazdától. A zöld-fehérek kapujában Kiss Éva teljesítménye feljavult, míg támadásban Nycke Groot és Ida Alstad nyújtott extrát. A szélsők és az átlövők is jó százalékban értékesítették a helyzeteiket, egyre nőtt a különbség a két csapat között.

A Győr az utolsó tíz percben már nem tudta növelni az előnyét, de így is kilenc góllal nyert (25–34), és kettős győzelemmel, magabiztosan jutott be a legjobb négy közé. Görbicz Anitáék az elődöntőben a Siófokkal vagy az Érddel találkoznak.

NŐI KÉZILABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FEHÉRVÁR KC
GYŐRI AUDI ETO KC 25–34 (15–17)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: Sipeki – CSÁKI 4, MAYER 5, Hajduch 1, GJORGIJEVSZKA 3, Isitate 1, Tanabe2. Csere: Herr O. (kapus), Tilinger 2, Herr A. 3 (3), Hudra 1, Májer 1, Utasi, Kazai 2. Edző: Deli Rita
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 3, Sulland2, Kovacsics 1, LÖKE 7, E. AMORIM 6, Görbicz 3. Csere: Broch 1, Orbán Adrienn 1, GROOT 3, Hársfalvi 2, ALSTAD 5 (2). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 7–7. 18. p.: 11–11. 24. p.: 13–13. 28. p.: 14–16. 34. p.: 17–19. 40. p.: 19–24. 46. p.: 19–27. 52. p.: 22–31. 58. p.: 25–33
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Deli Rita: – Az első félidőben megnehezítettük a teljes csapattal játszó Győr dolgát. A mi edzésmunkánk is a következő keresztjátékra volt kialakítva, úgyhogy komoly terhelés alatt vannak a lányok, minden dicséret megilleti őket.
Ambros Martín: – Nem számítottam könnyű meccsre, a Fehérvár minden labdáért megharcolt és szorossá tette az első félidőt. A szünet után lényegesen jobban játszottunk, növelni tudtuk az előnyünket, és megérdemelten nyertünk. Teljes koncentrációt kértem a lányoktól, mert nagyon oda kellett figyelni, ellenfelünk megpróbált minél kisebb különbségű meccset játszani.
Továbbjutott:
a Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel, 66–45-ös összesítéssel

RÁJÁTSZÁS A 9–12. HELYÉRT
MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–23 (18–11)
Mosonszolnok, 300
néző. V: Bacs, Bóna
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona F. 3, CSALA 6, Bouti 2, Dombi 3, Gyimesi 1, SZEPESI6 (3). Csere: STOJAK, Csapó (kapusok), Kiss N. 2, Rajnohova 2, Morena 1, Gerháth 3, Bízik 1 (1), Bardi 1, Vékássy. Edző: Varga József
BÉKÉSCSABA:
Terenyi – Kovács A. 2, Nyikolajenko 5 (2), Dajka 1, Zöldi-Tóth 3, Tóth S., Gávai. Csere: Kölcze (kapus), Szabó V. 1, Szögi 4, LEPOSAVA 5, Diószegi 1, Bottó 1, Mézes. Edző: Szabó Károly
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 7–3. 19. p.: 11–5. 24. p.: 13–8. 36. p.: 22–13. 42. p.: 27–15. 48. p.: 30–17. 56. p.: 31–19
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Varga József: – Sikerült a régen várt győzelmet megszerezni, és ezt a vártnál könnyebb mérkőzésen.
Szabó Károly: – Leggólerősebb játékosunk, Walfisch Mercédesz nélkül és a nem teljesen egészséges Glusica Leposavával támadójátékunk gyengére sikerült. Tartalékos csapatunk csak a végére találta meg a kívánt ritmust.

A 9–12. HELYÉRT ZAJLÓ RÁJÁTSZÁS ÁLLÁSA
9. MTK Budapest 6 3 2 1 161–146 +15 8
10. Mosonmagyaróvári KC SE 7 3 1 3 179–164 +15 7
11. EUbility Group Békéscsaba 7 3 1 3 179–185 –6 7
12. Budaörs 6 2 4 136–160 –24 4