Női kézi NB I: egyenlített a Csaba, de még volt 13 másodperc

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.02. 20:09
A Kisvárda 30–29-re nyert Békéscsabán a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Már csak 13 másodperc volt hátra, amikor a hazaiak – a mezőny legeredményesebb játékosa, a szerb Alekszandra Vukajlovics 11. góljával – egyenlítettek, de az angolai balátlövő, Isabel Guialo két másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt a Kisvárdának.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-SCHAEFFLER–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 28–18 (13–11)
Debrecen, 1300 néző. Vezette: Héjjas, Kránitz
DEBRECEN: OGUNTOYE – VARSÁNYI 2, Deszpotovics, Tóvizi 3, Zamfirescu, GRIGEL 5 (2), VANTARA-KELEMEN 6. Csere: Szabó D. (kapus), KOVÁCS ANNA 6, Bulath 1, Bordás 2, ARANY 2, Szabó P., Borgyos 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
MOSONMAGYARÓVÁR: Gubíková – Kovacsicz 2, GYIMESI 4, Horváth B. 1, VUKCSEVICS 3, Farkas V. 3, Bízik R. 2 (2). Csere: Scholtz (kapus), Bardi, Márczy, Domokos 1, Hajtai, Bízik B. 2, Szalai Zs. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 10. p.: 5–6. 19. p.: 7–9. 22. p.: 8–11. 25. p.: 11–11. 36. p.: 17–12. 46. p.: 23–16. 49. p.: 25–17.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.
Pal Oldrup Jensen:
– Tudtam, hogy a Mosonmagyaróvár jó csapat, védekezésben kellett taktikát váltanunk a mérkőzés közben, hogy át tudjuk venni az irányítást, a második félidőben ez sikerült is.
Bognár Róbert: – Megérdemelten győzött a Debrecen. Nem szeretnék panaszkodni, de meglátszott, hogy két alapemberem is hiányzott. Az első félidőben rendbe volt minden, a második félidőre elfáradtunk, de haladunk tovább a megkezdett úton.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 29–30 (13–16)
Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Horváth P., Marton
BÉKÉSCSABA: Balog J. – KOVÁCS V. 4, VUKAJLOVICS 11 (1), Szögi, ZÖLDI-TÓTH 4, Walfisch 7 (2), Djokovics 1. Csere: Horvát D. (kapus), Bottó 1, Dombi, Agbaba 1, Giricz. Edző: Horváth Roland
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán Adrienn 1, A. Klikovac, Hakunova, Milanovic-Litre 3, GUIALO 7, Benko 1. Csere: Kordowiecka (kapus), DRAGUT 7, RADOJEVICS 9 (5), Morena 2, Milosevics. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 14. p.: 6–9. 18. p.: 9–9. 25. p.: 11–14. 34. p.: 14–18. 40. p.: 18–19. 51. p.: 24–23. 56. p.: 27–27. 58. p.: 27–29
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
Horváth Roland:
– Gratulálok a lányoknak! Nagyon jól küzdöttek, de a szerencse nem állt mellénk. Ha rutinosabbak vagyunk, megvan az egy pont.
Vlatko Djonovics: – Ezt vártuk a Békéscsabától. Pontot veszítettünk a Fehérvár és a Debrecen ellen is, de ma – ha a végén némi szerencsével is – sikerült győznünk. A védekezésünkkel nem vagyok elégedett, azon változtatnunk kell.