Női kézi NB I: egy híján hússzal nyert a Győri ETO

2014.01.28. 19:29
A Győri Audi ETO a papírformának megfelelően idegenben 39–20-ra legyőzte a sereghajtó Eszterházy KFSC-t a női kézilabda NB I 18. fordulójának keddi mérkőzésén.

A bajnokságban egyelőre pont nélkül álló egriek 2–2-ig tartották a lépést, onnantól kezdve a győriek fokozatosan elhúztak, már az első félidőben tíz gól fölé tornászták előnyüket, és végül egy híján hússzal nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ

ESZTERHÁZY KFSC-GLOBAL SAFE–GYŐRI AUDI ETO KC 20–39 (12–24)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750
néző. V: Horváth Z., Simó A.
ESZTERHÁZY KFSC: Fekete – Hárs 2, Sári 1, Gyimesi 4, Bárány 4, PADOS 5, Héjjas 1. Csere: FERENCZI (kapus), Molnár N. 3, Kovács V., Bárkai, Benedek, Gasková. Mb. edző: Hegedűs Tibor
GYŐR: Herr O. – Bognár-Bódi 1, Soós 5, GÖRBICZ 12 (6), Sirián 4, Hornyák D. 3, Korsós 3. Csere: Hornyák Á., Tervel, Bulatovics, AMORIM 3, ORBÁN 6, Kovacsics 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 6–10. 18. p.: 8–14. 24. p.: 9–20. 36. p.: 15–26. 42. p.: 15–30. 48. p.: 16–33. 54. p.: 17–36
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: –, ill. 6/6
Hegedűs Tibor:
– Az összkép pozitív, kis csapatunk kihozta magából, amit tud, mi is hozzátettük a magunkét, nem volt teljesen egyoldalú a mérkőzés.
Ambros Martín: – Elégedett vagyok a látottakkal, jól szolgálta a mérkőzés felkészülésünket a Podrogica elleni hét végi BL-mérkőzésre.

1. Győri Audi ETO KC 18 17 1 596–387 +209 34
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 17 15 2 569–411 +158 30
3. Érd 17 11 1 5 486–431 +55 23
4. Dunaújvárosi Kohász KA 17 11 1 5 469–441 +28 23
5. Ipress Center Váci NKSE 17 9 1 7 423–410 +13 19
6. Fehérvár KC 17 8 1 8 459–442 +17 17
7. DVSC-TVP 17 8 9 459–481 –22 16
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 17 7 1 9 453–474 –21 15