Női kézi NB I: egy gól döntött az Érd–Ferencváros meccsen

2016.03.23. 19:34
Klivinyi Kinga (labdával) gólerős játéka nem ért pontot az Érdnek a Fradi ellen (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros 27–26-ra nyert Érden a női kézilabda NB I szerdai játéknapján, míg a Siófok 27–25-re nyert hazai pályán a Dunaújváros ellen.

Érden a hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, Elek Gábornak időt is kellett kérnie. A Ferencváros ezután rendezte sorait, és a szünetre már előnnyel vonulhatott.

Fordulatban a második félidőben sem volt hiány, a hajrában például 25–22-re elhúzott a Fradi, de az Érd Klivinyi Kinga góljaival és Janurik Kinga védéseivel visszajött egálra. Bő fél perccel a vége előtt hétmétereshez jutottak a zöld-fehérek, és Szekerczés Luca ezúttal sem hibázott. Ezzel pedig megnyerte a mérkőzést a Ferencváros, ugyanis kivédekezte az Érd utolsó támadását.

A 27–25-ös eredmény a másik szerdai mérkőzésen is szoros küzdelmet sejtet, ám a Siófok valójában végig kézben tartotta a találkozót, a Dunaújváros csak a végén tudott felzárkózni.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–27 (13–14)
Érd, 1600
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 8 (2), M. GONZÁLEZ 6, A. Bulatovics 1, Kisfaludy, KLIVINYI 7, Fekete B. 2. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Signaté, Barján, O. Vukcsevics, Gulyás, Havronyina, Szabó L. 2 (2). Edző: Szabó Edina
FTC: SZIKORA – SCHATZL 5, Zácsik, PENA 4, Szamoránsky P. 2, SZUCSÁNSZKI 5, Kovacsicz 2. Csere: Szekeres, Mészáros R., Szekerczés 5 (5), Hornyák D. 2, Lukács V. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 6. perc: 5–2. 11. p.: 6–5. 21. p.: 10–11. 25. p.: 12–12. 35. p.: 17–15. 43. p.: 18–19. 49. p.: 21–20. 53. p.: 22–24.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Kiállítások: –, ill. 10 perc
Szabó Edina:
– Remek védekezés, még annál is remekebb kapusteljesítmény. Közel voltunk a pontszerzéshez, ha ez sikerült volna, akkor nem lett volna érdemtelen. Sajnos ez így alakult, megpróbálunk ebből a remek teljesítményből erőt meríteni. Egy biztos, csak gratulálni tudok a csapatomnak. A hibákat megpróbáljuk kijavítani, hogy még jobbak legyünk.
Elek Gábor:
– Óriási szerencsével győztünk, nagyon jó, küzdelmes mérkőzés volt, de sok hibával. Meglátszott rajtunk a két és fél-háromhetes szünet. Kevés időnk volt, de ennél azért jobb teljesítmény kellett volna. Annak örülök, hogy ezek ellenére tudtunk nyerni, de csak nagy szerencsével. Gratulálok az Érdnek, mert nagyon jól kézilabdázott ma, nagy harcra késztetett minket.

SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 27–25 (17–12)
Siófok, 350
néző. V: Dobrovits, Tájok
SIÓFOK: Pasrovics – Such 3, el-Gaui 5 (2), S. Petersen 2, Aguilar 1, Nyikityina 2, Erdősi 3. Csere: Szalamaha (kapus), Németh Cs. 4, Deáki, Piedade 1, L. González 6, Maláti. Edző: Christian Dalmose
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari 3, Kovács Anna 5 (2), Triscsuk 5, Takács D. 1, Bulath 3, Vincze 4. Csere: Triffa (kapus), Szalai B., Horváth B. 3, Nick 1, Klujber, Hajtai, Gindeli, Kovács K. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 10. p.: 4–3. 15. p.: 9–4. 25. p.: 15–10. 40. p.: 19–15. 50. p.: 25–20. 55. p.: 26–24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Christian Dalmose:
– Nem mi voltunk a mérkőzés esélyese, ezért különösen boldog vagyok. A nagybetűs csapatteljesítmény döntött.
Zdravko Zovko: – Az első fél órában nyújtott teljesítményünknek tudható be a vereség.

1. Győri Audi ETO KC 20 19 1 659–408 +251 38
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 19 18 1 608–429 +179 37
3. Dunaújvárosi KKA 20 13 2 5 558–501 +57 28
4. Siófok KC 20 13 1 6 536–507 +29 27
5. Érd 20 13 7 558–475 +83 26
6. Ipress Center-Vác 20 9 11 518–541 –23 18
7. Fehérvár KC 19 8 1 10 461–450 +11 17
8. DVSC-TVP 20 8 12 499–509 –10 16