Női kézi NB I: egy gól döntött a Siófok–Fehérváron

2016.05.04. 19:56
A női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén a Siófok és a Budaörs is minimális különbséggel nyert hazai pályán. A Fehérvár hat góllal vezetett a szünetben a Balaton-parton, ám végül 27–26-ra alulmaradt. A Budaörs az első játékrészben volt hétgólos hátrányban is a Békéscsabával szemben, ám a második félidőben megfordította a meccset, és végül nyert is.

NŐI KÉZILABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

SIÓFOK KC–FEHÉRVÁR KC 27–26 (11–17)
Siófok, 300
néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
SIÓFOK:
Salamakha – Such 3, S. Petersen, Aguilar 1, el-Gaui 4 (2), L. González 3, Erdősi 10. Csere: Pastrovics (kapus), Németh Cs. 1, Piedade 4, Nyikityina 1, Deáki, Maláti. Edző: Christian Dalmose
FEHÉRVÁR:
Herr O. 1 – Hajduch 3, Gjorgjevszka 1, Herr A. 7 (5), Mayer 4, Tilinger 4, Kazai 4. Csere: Sipeki (kapus), Isitate 2, Utasi, Májer, Filipovics-Bandelier, Tanabe, Hudra. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–3. 15. p.: 5–10. 20. p.: 8–11. 35. p.:16–19. 45. p.:19–21. 50. p.: 24–24. 55. p.: 25–26
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 5/5
Christian Dalmose:
– Nagyon nehéz visszavágóra számítok. Minden dicséretet megérdemel Deli Rita, aki remekül felkészítette a csapatát. Mayer Szabinára jobban oda kellett volna figyelnünk.
Deli Rita:
– Ellentétes félidőket láthattunk. Az első a miénk volt, a második a Siófoké. Erdősi Ildikó klasszisteljesítményének köszönhetően győzött a hazai csapat.

RÁJÁTSZÁS A 9–12. HELYÉRT
BUDAÖRS–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–27
(14–17)
Budaörs, 200
néző. Vezette: Bán, Szloska
BUDAÖRS:
Andrási – FÖLDES K. 9 (2), Karalyos 2, Bárdi, SZABADFI 4, Szabó A., Kiskartali 1. Csere: GYÖRKÖS (kapus), Földes V. 3 (2), Zsigmond 2, IVANICS 5, Hatala 2, Kamuti. Edző: Mihály Attila
BÉKÉSCSABA:
Terenyi – DIÓSZEGI 5, NYIKOLAJENKO 6 (2), Dajka 2, Zöldi-Tóth 3, GLUSICA 5, Gávai 4. Csere: Futaki, Misajlovics (kapusok), Szabó V., Kovács Anett 2. Edző: Szabó Károly
Az eredmény alakulása. 7. perc:
1–6. 16. p.: 5–12. 28. p.: 13–15. 37. p.: 19–18. 46. p.: 24–22. 54. p.: 26–26.
4, ill. 2 perc
5/4, ill. 3/2
Mihály Attila: –
Tetemes hátrányból fordítottuk meg a meccset, de azt gondolom, hogy teljesen mindegy, mi lett volna a vége, ám így egy nagyon jó hazai zárása volt a szezonunknak.