Női kézi NB I: Dunaújvárosban hagyott egy pontot az Érd

2013.01.13. 19:37
A női kézilabda NB I 13. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a dobogóra hajtó Érd 27–27-es döntetlent játszott a Dunaújváros vendégeként, míg a jelenleg a harmadik helyen tanyázó Vác meglepően sima vereséget szenvedett Székesfehérváron.
NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
FEHÉRVÁR KC–VÁCI NKSE 31–25 (19–10)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Horváth P., Marton B.
FEHÉRVÁR: SZIKORA – AZARI 5, EMBEROVICS 4, TILINGER 5, HORVÁTH B. 4, Triscsuk 7 (5), VASZARI 3. Cs: Siti E. 3. Edző: Pal Oldrup Jensen
VÁC: Bíró B. – Niksics, Kamper 2, FARKAS V. 5, Fülöp A. 1, TÁPAI SZ. 7 (1), Szádvári 2. Cs: Triffa, Juhász E. (kapusok), Mayer 4, Barján 1, Virág, Ertl 2, Ivanics 1 (1). Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása: 6. p.: 6–0, 12. p: 9–4, 18. p.: 13–6, 24. p.: 15–9, 28. p.: 18–10, 33. p.: 19–12, 39. p.: 22–14, 45. p.: 24–18, 51. p.: 26–22, 58. p.: 29–25.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/2
Pal Oldrup Jensen: Hatalmas győzelmet arattunk, az első félidő játékára nem is találok szavakat, egyszerűen fantasztikus volt! Nemcsak jól, hanem taktikusan is játszottunk, a második félidőben ugyan eladtunk néhány labdát, de közel sem annyit, mint korábban, éreztem, hogy ma nem veszíthetünk, mert éretten, és okosan kézilabdáztunk.
Gulyás István: Gyalázatosan kezdtük a mérkőzést és, ebből nem is tudtunk kilábalni. Elsősorban akarati tényezőkön múlott ez a vereség, fejben nem voltunk felkészülve a meccsre.
13. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ÉTV-ÉRD VSE 27–27 (14–16)
Dunaújváros, 500 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAÚJVÁROS: PISÁK –BOGNÁR-BÓDI 7 (2), Sánta 1, TAKÁCS D. 5, GÁSPÁR 2, FERLING 6, Berta 3. Cs: Takács F. 2, Gera, Kővári, Rádl 1. Edző: Mátéfi Eszter
ÉRD: JANURIK – KOVÁCS ANNA 9, Elez 3, WOLF 4, Vukcsevics, Szekeres 1, BALOG B. 3. Cs: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Bognár B. 3, Koren 3, Kisfaludy 1, Vincze M., Török P. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása.10. p.: 3–3. 14. p.: 4–6. 21. p.: 10–9. 41. p.: 17–21. 53. p.: 23–23. 58. p.: 26–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/0
Mátéfi Eszter: – Hatalmasat küzdöttünk, óriási gratuláció jár ezért csapatomnak. Egy már elúszni látszó mérkőzést sikerült megmenteni, és kiharcolni a döntetlent.
Szabó Edina: – A mérkőzés közben megnyert két pontot sikerült elveszteni, aztán egyet ebből újra megnyerni.
1. Győri Audi ETO KC 13 13 431–268 +163 26