Női kézi NB I: Sopronyi parádézott, a DVSC 9. lett

2014.05.09. 20:31
A Debrecen a 14 gólos Sopronyi Anett vezérletével 34–26-ra nyert hazai pályán az Eszterházy KFSC ellen a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén, ezzel bebiztosította 9. helyét.

NŐI KÉZILABDA NB I, A 9–12. HELYÉRT
DVSC-TVP–ESZTERHÁZY KFSC GLOBÁL SAFE 34–26 (18–14)
Debrecen, 400
néző. V: Heim, Jolántai
DVSC: Makai – Slakta 2, SOPRONYI 14 (3), Kudor 4, Ábrahám 3, Barna, Szilágyi Á. 3. Csere: Valovics, Siska 3, Bohus-Karnik M., VARSÁNYI 5, Karalyos, Simsik. Edző: Varga József
EGER: Fekete D. – HÁRS 5, SÁRI 5 (2), Gyimesi 4, Bárány 1, Molnár N. 2, Héjjas 3. Csere: Ferenczi A. (kapus), PETROVICS 4, Todorovics 1, Benedek R., Gaskó 1, Németh L. Edző: Herczeg Béla
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 24. p.: 14–8. 32.p.: 19–14. 49. p.: 24–24. 58.p.: 33–25.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Varga József:
– Az járt jól, aki csak az utolsó tíz percet látta.
Herczeg Béla: – Elégedett lehetek a lányokkal, többet érdemeltek volna ezen a meccsen.

9. DVSC-TVP 5 5 164–135 +29 14
10. Veszprém Barabás Duna Takarék 4 3 1 128–89 +39 9
11. MTK-Budapest SE 4 1 3 90–108 –18 4
12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 5 5 124–174 –50 1