Női kézi NB I: az MTK nagyon elszúrta a Fehérvár ellen

2015.02.14. 19:27
A Fehérvár KC 20–19-re nyert az MTK otthonában, míg a DVSC 29–21-re győzött Szegeden a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az MTK–Fehérvár mérkőzés utolsó másodperceiben 19–19-nél a hazaiak támadhattak a győztes gólért, ám eladták a labdát, Emberovics Míra pedig indulásból megnyerte a meccset a fehérváriaknak.

A másik szombati mérkőzés nem volt ilyen szoros, a DVSC már a szünetben kilenc góllal vezetett.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–FEHÉRVÁR KK 19–20 (10–10)
Népfürdő u., 200
néző. V: Dobrovits, Tájok
MTK: Blazek – Török P., Valovics 3, Khoulidi, Csuka, Barna 1, SZÁDVÁRI 6. Csere: IGNÁCZ-PETHŐ (kapus), Balog B. 2 (2), Ábrahám 1, WOLF 4, Horváth T., Varga N. 2, Kovács G. Edző: Horváth Attila
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Májer 2, Hajduch 2, Bogoszavljevics 3 (1), MAYER 4, Tilinger 3 (1), Tanade. Csere: Savko (kapus), EMBEROVICS 2, Horváth B. 2, Steriová 2, Becséri. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 15. p.: 4–5. 21. p.: 7–6. 34. p.: 13–11. 44. p.: 14–16. 52. p.: 18–18
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
Hováth Attila:
– Ötvenkilenc perc ötvenkilenc másodpercig jól, aztán agy nélkül játszottunk. Csapatom pont az ellenkezőjét csinálta, amit kértem tőle. Sajnálom, hogy elveszítettük a mérkőzést, de így csak ez lehetett.
Bakó Botond: – Most már csakis a győzelemmel foglalkozunk, ami nagyon fontos, és boldog Valentin-napot kívánok minden érdekeltnek.

SZEGED KKSE–DVSC-TVP-AQUATICUM 21–29 (8–17)
Szeged, 400
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
SZEGED: Futaki – Zsilák, Termány 3, BARJÁN 6, GULYÁS 4, Lackovics 1, Szabó E. 5 (3). Csere: Dobó M. (kapus), Hódi, Aron 1, Selmeci 1, Csoknyai. Edző: Marosán György
DVSC: Horváth-Pásztor – Slakta 3, Karnik Sz. 2, SISKA 4, GORILSKA 5, KUDOR 6, KELEMEN É. 6. Csere: Vörös, Soproni 1, Varsányi 2, Bous-Karnik M. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 11. p.: 3–7. 17. p.: 4–11. 24. p.: 6–14. 33. p.: 8–19. 40. p.: 12–22. 47. p.: 17–24. 52. p.: 19–26. 57. p.: 20–27
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0