Női kézi NB I: az ETO érvényesítette a papírformát

2013.11.23. 20:09
A Győri ETO 33–26-ra legyőzte hazai pályán a DVSC-t a női kézilabda NB I 11. fordulójában. Szoros meccsen nyert a Békéscsaba a Vác ellen, az Érd a Dunaújváros otthonából vitte el a pontokat.

A három kulcsjátékosát (Görbicz Anita, Heidi Löke, Eduarda Amorim) pihentető ETO nem érezte meg legjobbjai hiányát, hétgólos győzelmet arattak a DVSC ellen. Az első félidőben jól tartotta magát a debreceni csapat, szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek, a szünetben 13–13 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a kapuba beálló Herr Orsolya mutatott be két fontos védést a gyorietokc.hu beszámolója alapján, majd Szepesi Ivett növelte a győriek előnyét, Kovacsics Anikó két akciógóljával pedig már négygólos fórban voltak a hazaiak. Az ETO kettős emberhátrányban is betalált Hornyák Ágnes révén, s végül magabiztosan behúzta a mérkőzést. A győriek legjobbja Szepesi Ivett volt, aki kilencszer volt eredményes a találkozón.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

Dunaújvárosi KA–Érd 27–34 (14–17)
MTK Budapest–Veszprém Barabás-Duna Takarék 19–27 (13–11)
Győri Audi ETO KC–DVSC-TVP 33–26 (13–13)

Siófok KC-Galerius Fürdő–Eszterházy KFSC-Global Safe 31–20 (13–10)
Siófok, 300 néző. Vezette: Dr. Kozák, Wenzel
SIÓFOK: FUTAKI – Varga N., Drávai 2, Szamoránsky, LÉRÁNT 5, Bogdanovic 4, ERDŐSI 12. Csere: Nagy É. (kapus), Schneider 3, Szalai B. 3, Polics 1, Szabadfi 1, Deáki, Németh Cs., Termány. Edző: Golovin Vlagyimir
EGER: FEKETE D. – Hárs 1, Gyimesi 1, Pados 5, Trbovics 2, Bárány 4 (2), HÉJJAS 4. Csere: Fehér V. 2, Molnár N. 1, Bárkai, Todorovics. Edző: Herczeg Béla
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2, 10. perc: 5–5, 17. perc: 8–7, 22. perc: 11-8, 27. perc: 11–10, 33. perc: 15–11, 41. perc: 20–11, 44. perc: 23–13, 50. perc: 25–17, 57. perc: 28–20.
Kiállítások: 2 perc illetve 2 perc
Hétméteresek: – illetve 3/2
Golovin Vlagyimir:
– Hittel és erővel nyertük meg a mérkőzést, melyen sokat számított a második félidei remek kezdésünk.
Herczeg Béla: – Nem tudtunk mit kezdeni a siófokiak hatosfalával, valamint az átlövőjátékunk is gyengére sikeredett ezen a napon, így nem is lehetett más a vége, mint súlyos vereség.

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–IPRESS CENTER VÁC 23–21 (14–12)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
Békéscsaba: Sipeki – Csáki 3, Barján 3, Szabó V. 2, GLUSICA 5, Hanczvikkel, KELEMEN 6. Cs.: VERESS (kapus), Nyikolajenko 2 (2), Walfisch, Dombi, Szögi 2. Vezetőedző: Bakó Botond
Vác: Triffa – NIKSICS 4, Virág 1, FARKAS 6 (3), Fülöp 2, Nikcsevics 4, Szádvári. Cs.: Bíró (kapus), Kamper 1, Szondi 2, Hámori, Dakos 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2, 7. p.: 3–3, 15. p.: 7–5, 22. p.: 8–9, 25. p.: 11–9, 37. p.: 18–12, 40. p.: 18–14, 57. p.: 22–20, 59. p.: 22–21
Kiállítások: 4, ill. 0 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Bakó Botond:
– A védelmek domináltak a mérkőzésen. A viszonylag magabiztos előnyünket majdnem leadtuk, de helyén volt a lányok szíve, és nyertünk.
Konkoly Csaba: – Sajnos, néha tanácstalanok voltunk a támadójátékban, az eladott labdák megpecsételték sorsunkat.

1. Győri Audi ETO KC 11 10 1 356–240 +116 20
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 9 1 337–235 +102 18
3. Dunaújvárosi Kohász KA 11 7 1 3 306–276 +30 15
4. Érd 11 7 4 309–264 +45 14
5. Fehérvár KC 10 6 1 3 271–258 +13 13
6. Ipress Center Váci NKSE 11 6 5 264–271 –7 12
7. DVSC-TVP 12 6 6 313–339 –26 12
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 11 4 1 6 297–308 –11 9