Női kézi NB I: az ETO 9, a Fradi 19 góllal nyert idegenben

2015.09.16. 19:31
Yvette Broch az érdi védők gyűrűjében – a holland beállót nehéz volt tartani (Fotó: Teknős Miklós)
A női kézilabda NB I címvédője, a Ferencváros 41–22-re nyert idegenben a Békéscsaba ellen, míg a szintén Bajnokok Ligája-résztvevő Győri ETO 36–27-re győzött az Érd otthonában.

ÉRD–GYŐRI ETO

Már az elején lehetett sejteni ez nem az a nap lesz, amikor az Érd meg tudja szorítani a Győri ETO-t. A zöld-fehérek kemény védekezéssel és akaratos támadójátékkal kezdtek, így már az első tíz percben időkérésre kényszerítették Szabó Edinát, a hazaiak edzőjét, miután 4–0-ra elhúztak. Az első érdi gólt Klivinyi Kinga vállalta magára a 8. percben, az átlövő a folytatásban is elszántan játszott, ám sokáig csak Mariama Signaté volt segítségére a góllövésben. 4–8

A hazaiak a középkezdések utáni gyors reakcióval igyekeztek zavart okozni Ambros Martín csapatának soraiban, ez olykor sikerült is, de a Kiss Éva irányította felállt fal ellen kevés esélyük volt. Eközben a túloldalon Korsós Dorina jól kezdett, és a holland légióspáros, Nycke Groot, valamint Yvette Broch is kitett magáért, így az első percekben kiharcolt előnyét őrizte a szünetig a vendégcsapat. 11–16

Szünet után megismétlődött az, ami a meccs elején, az Érd percekig nem találta a ritmust, az ETO gyakorlatilag végleg eldöntötte a két pont sorsát, a folytatásban már csak a különbség volt kérdéses. Tomori Zsuzsanna is beszállt a legjobb góllövők közé, míg a túloldalon Julija Havronyina tűnt ki eredményességével. A győriek 36–27-re nyertek idegenben.

BÉKÉSCSABA–FTC

A Fradi hasonlóan kezdett a Viharsarokban, mint fő hazai ellenlábasa Érden: 4–0-s vezetéssel, amelyet követően Avar György, a hazaiak mestere időt is kért. A fradi.hu beszámolója szerint a hazaiakban Leposava és a visszatérő kapus, Dömény-Veress tartotta a lelket, hogy ne tudjon már ekkor nagy különbséggel ellépni a bajnokcsapat, azonban a Fradi védelmén csak nehezen jutottak át a házigazdák. 12–19

A félidei hatgólos zöld-fehére előnyt követően a második játékrész elejét is alaposan megnyomta Elek Gábor csapata, Schatzl Nadine góljai után már számolhattak is a vendég hívek. A liláknak nem volt ellenszerük a Fradi villámléptű játékosai ellen, aminek kiütéses különbsége lett a vége: Békéscsaba–FTC 22–41.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 27–36 (11–16)
Érd, 1600 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
ÉRD: JANURIK – Fekete B., Klivinyi 4, A. Bulatovics, Kisfaludy 1, M. González 3, Krpezs-Slezák 4. Csere: Győri, Gridnyeva (kapusok), HAVRONYINA 8 (3), SIGNATÉ 5, Barján 2, Takács K., Gulyás Szabó L., Vajda. Edző: Szabó Edina
GYŐRI ETO: Kiss É. – Knedlíková 3, GROOT 8 (2), E. Amorim, BROCH 5, TOMORI 5, KORSÓS 5. Csere: Sulland 2, Bódi 1, Hársfalvi 2 (1), Kovacsics 1, Löke 1, Planéta 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–5. 14. p.: 5–8. 22. p.: 7–13. 26. p.: 9–15. 35. p.: 11–21. 42. p.: 17–23. 48. p.: 17–28. 54. p.: 24–35
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/3
Szabó Edina:
– Katasztrofálisan kezdtük mind a két félidőt, csak kapaszkodni tudtunk vissza. Ez már a második mérkőzés, amelyen nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat, képtelenek vagyunk befejezni előkészítéseinket. Ennek a csapatnak nagyon hosszú lesz az út, mert rengeteg fegyelmezetlenséget tapasztaltam, sokkal szigorúbbnak kell lennünk magunkkal szemben.
Ambros Martín: – Mindkét félidőben jól kezdtünk, de utána a lendületünk csak a támadásokra maradt meg, védekezésben nem. Nem ez az út, amin mennünk kell.

9. FORDULÓ (ELŐRE HOZOTT MÉRKŐZÉS)
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–41 (12–19)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
BÉKÉSCSABA: Dömény-Veress – Kovács A., Walfisch 3, Szögi 3, SZABÓ V. 4, Glusica 4, Mézes. Csere: Futaki, Kölcze (kapusok), Tóth S., Bottó, DAJKA 5 (3), Török 2, Mihálffy 1, Deák. Edző: Avar György
FERENCVÁROS: SZIKORA – Kovacsicz 5, Hornyák D. 3, MÉSZÁROS, Szekeres 1, Szucsánszki 1, SCHATZL 6. Csere: Tomasevics (kapus), Szekerczés 5 (4), PENA 10, Cifra 2, Lukács, Szarka 3, Szamoránsky P. 1, Szöllősi-Zácsik 2, Háfra 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–4. 7. p.: 2–4. 11. p.: 2–8. 14. p.: 5–8. 19. p.: 7–13. 21. p.: 9–13. 27. p.: 10–17. 34. p.: 13–24. 45. p.: 15–32. 52. p.: 20–36. 59. p.: 22–40
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Avar György:
– Nyert a bajnok, a láz és a sérülés.
Elek Gábor: – Örülök, hogy mindenki hozzátette a magáét a sikerhez, s annak is, hogy végre simán nyertünk Békéscsabán.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 4 140–87 +53 8
2. Győri Audi ETO KC 3 3 96–73 +23 6
3. Dunaújvárosi KKA 3 3 98–76 +22 6
4. Ipress Center-Vác 3 3 84–70 +14 6
5. Fehérvár KC 3 2 1 79–64 +15 4
6. Siófok KC 3 2 1 95–81 +14 4
7. DVSC-TVP 3 1 2 87–76 +11 2
8. Érd 3 1 2 68–74 –6 2