Női kézi NB I: többi érdi gól, mint amennyi Siófokon született

2016.02.06. 20:42
Az Érd hazai pályán 37–30-ra legyőzte az MTK-t a női kézilabda NB I 17. fordulójának szombati játéknapján. A Dunaújváros négy góllal nyert Vácon, a Békéscsaba otthon megverte a Mosonmagyaróvárt, míg a Siófok és a DVSC meccsén (18–17) összesen 35 gól született – kevesebb, mint amennyit az Érd szerzett.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
ÉRD–MTK BUDAPEST 37–30 (19–14)
Érd, 800
néző. V: Felhő, Öcsi
ÉRD:
JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 10 (4), M. González 1, SIGNATÉ 8, KISFALUDY 2, KLIVINYI 5, Fekete B. 3. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Gulyás 1, Havronyina 2, Barján 2, O. Vukcsevics, Szabó L. 1 (1), Vajda 2, Takács K. Edző: Szabó Edina
MTK: Ignácz-Pethő – Hosszu 3, Valovics 2, Kovács G. 1, DAKOS 2, Barna 2, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Balog 4 (1), TERMÁNY 7, Baciková 1, Horváth D., Gorilska 3, Gera 3, Török, Tóth M. 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 8. p.: 4–6. 16. p.: 10–9. 23. p.: 13–14. 33. p.: 20–17. 40. p.: 27–20. 48. p.: 32–22. 54. p.: 35–25
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG:
Szabó Edina:
– Nehezen indult be, mert a helyzeteinket elpuskáztuk, de nagy akarattal és fegyelmezetten játszottak a lányok, ennek köszönhető a nagy különbségű győzelem.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidő utolsó öt perce nem úgy sikerült, mint ahogy terveztük, ötgólos előnyt szerzett az Érd, könnyű lőtt gólokból lett hét a különbség közte. NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
Érd, 800
ÉRD:

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 29–27 (15–14)
Békéscsaba, 800
néző. V: Dobrovits, Tájok
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Kovács A. 2, NYIKOLAJENKO 12 (5), SZÖGI 3, Zöldi-Tóth 2, Walfisch 6 (1), Gávai 3. Csere: FUTAKI, Kölcze (kapusok), Szabó V. 1, Tóth S., Dajka, Török. Megbízott edző: Szabó Károly
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona, KISS N. 6, Araujo 2, GYIMESI 4, Hanczvikkel, Szepesi 4 (2). Csere: Sztojak (kapus), DOMBI 3, Gerháth 2 (1), Filipovics 4, Bouti, Puhalák 1, Bízik 1, Vékássy. Edző: Hlavaty Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 11. p.: 4–6. 14. p.: 7–6. 17. p.: 8–9. 25. p.: 13–11. 35. p.: 16–16. 40. p.: 21–16. 47. p.: 23–21. 51. p.: 27–22. 55. p.: 28–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/3
Szabó Károly:
– Kiélezett küzdelmet hozott a találkozó, a második játékrészben kerekedtünk fölül, mert innen kezdve mi irányítottuk a játékot. A biztos előny birtokában nyugodtabban kézilabdáztunk, ami meghozta a győzelmet.
Hlavaty Tamás: – A mai napon kapusunk a fontos pillanatokban nem fogta a békéscsabaiak lövéseit, de a védekezésünk is hagyott némi kívánnivalót maga után. Ez a két momentum döntött a hazaiak javára.

IPRESS CENTER-VÁC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 24–28 (11–15)
Vác, 500
néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC:
Bíró B. – Jovetic 3, SOÓS 4, Liscsevics 3, Vukcsevics, Basics 1, Szondi 3. Csere: FARKAS V. 3, Tóth E. 2, Helembai 2, Hámori 1, Gróz 2 (2). Edző: Ottó Katalin
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari 1, Kovács Anna 3 (2), Bulath, TRISCSUK 5, SZALAI 7, VINCZE 7. Csere: TRIFFA (kapus), Takács D. 4, Horváth B., Klujber 1, Nick, Hajtai, Ferenczy. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása: 10. perc: 4–4. 17. p.: 4–11. 22. p.: 8–14. 36. p.: 15–19. 47. p.: 18–23. 53. p.: 22–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc + piros lap (Bulath)
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Ottó Katalin:
– A mérkőzésen már látszott a csapaton a közös munka. Sajnos, a helyzeteink nagy részét kihagytuk, de öröm, hogy ilyen erős ellenféllel szemben is voltak helyzeteink.
Zdravko Zovko: – Nagyon jó mérkőzésen nyertünk fontos pontokat az erős hazaiak ellen. A második félidőben nagyon kellett figyelnünk, mert átlövő poszton kevesen voltunk. Az első félidő végi időn túli szabaddobásnál Bulath Anita a labdával fejbe találta Dijana Joveticet, ezért piros lappal egyből kiállították.

SIÓFOK KC–DVSC-TVP 18–17 (10–10)
Siófok 300
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
SIÓFOK:
Pastrovics – Such 1, ORBÁN ANNAMÁRIA 8 (3), Aguilar, el-Gaui, S. Petersen 1, Erdősi 4. Csere: SZALAMAHA (kapus), Németh Cs., PIEDADE 1, Deáki, L. González 3, Maláti. Edző: Christian Dalmose
DVSC:
Lajtos – Varsányi, KARNIK SZ. 5, Kudor 3, B. Klikovac 1, GARBUZ 4, Kelemen 1. Csere: Deszpotovics, Siska 2 (2), Sirián, Marincsák 1, Slakta. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása.
7. perc: 1–1. 11. p.: 2–4. 20. p.: 6–6. 26. p.: 7–9. 40. p.: 11–13. 53. p.: 17–15. 57. p.: 17–17
Kiállítások:
4, ill. 14 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/2
Christian Dalmose:
– A legfontosabb a két pont megszerzése volt. Remélem, ez a győzelem átlendíti a csapatot a holtponton.
Tone Tiselj:
– Büszke vagyok a lányokra, mert nagyszerűen játszottak az erős Siófok ellen. Már nem sok hiányzik ahhoz, hogy idegenben is eredményesek legyünk.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 552–352 +200 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 16 15 1 513–356 +157 31
3. Érd 17 12 5 483–399 +84 24
4. Dunaújvárosi KKA 17 11 2 4 484–428 +56 24
5. Siófok KC 16 11 1 4 429–400 +29 23
6. Fehérvár KC 16 7 1 8 381–372 +9 15
7. DVSC-TVP 17 7 10 422–424 –2 14
8. MTK Budapest 17 5 2 10 385–485 –100 12