nemzetisport.hu 2017.04.29 20:33 Frissítve: 2017.04.29 23:29

Női kézi NB I: az Érd egy félidőn át szorongatta a Győrt, aztán…

A Győri Audi ETO szoros első félidőt követően magabiztosan, 34–23-ra győzött az Érd vendégeként a női kézilabda NB I 22. fordulójának szombati játéknapján, és megerősítette pozícióját a tabella élén.

Ambros Martin győzelemre vezette csapatát (Fotó: Kovács Anikó)

Az érdiek az első félidő nagy részében kiválóan tartották magukat, többször is vezettek két góllal, de a második játékrészben érvényesült a győriek klasszisa, és a vendégek végül rendkívül magabiztos győzelmet arattak.

A későbbi mérkőzéseken a vártnál kisebb különbséggel ugyan, de papírforma győzelmet aratott az FTC a Kisvárda otthonában, a Vác két góllal nyert a Debrecen vendégeként, míg a bennmaradásért harcoló Békéscsaba meglepetésre felettébb magabiztosan, hét góllal volt jobb a Székesfehérvárnál.

NŐI KÉZILABDA NB I, 22. FORDULÓ

ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 23–34 (14–16)
Érd, 2300
néző. V: Bíró, Kiss O.
ÉRD: Janurik – KRPEZS 8 (3), M. González 2, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, KLIVINYI 5, Fekete B. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté 2, Araújo, Barján, Gulyás, Kiss N. 1, Szabó L. 2 (2), Takács K. Edző: Szabó Edina
GYŐR: KISS É. – Bódi 2 (1), N. MÖRK 7, Groot 2, BROCH 6, AMORIM 4, Görbicz 4 (1). Csere: Grimsbö (kapus), TOMORI 4, Knedlíková 1, al-Gaui 1, Hársfalvi 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 7. p.: 4–5. 16. p.: 12–9. 20. p.: 13–13. 32. p.: 15–19. 43. p.: 17–24. 49. p.: 22–27. 54. p.: 22–32
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Szabó Edina:
– Gratulálunk az ellenfélnek, és sok sikert kívánunk a final fourban. Két teljesen ellentétes félidőt játszott a csapatom, most ilyen kétarcúak vagyunk.
Ambros Martín: – Nagyon kemény mérkőzést vívtunk. Az első húsz percben ellenfelünk kiválóan játszott, de a második félidőben magabiztosan, csapatként működve nyerni tudtunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–30 (12–14)
Kisvárda, 1200
néző. V: Dobrovits, Tájok
KISVÁRDA: DZSUKEVA – ORBÁN ADRIENN 5, Umanec, Liscsevics 2, Szabó V., TÓTH G. 7 (2), Rocha 3. Csere: Puscas (kapus), Yttereng, Dmitrovics 6 (6), Karacs, Mihovics, Tarjányi, Lévai 1, Gedroit 2. Edző: Dévényi János
FERENCVÁROS: Szikora – LUKÁCS 4, M. Jovanovics 3, Snelder 3, Szekeres 1, KOVACSICS 6 (4), Schatzl 1. Csere: Bíró B. (kapus), PENA 5, Mészáros R. 1, Szöllősi-Zácsik 3, HORNYÁK D. 2, Szarka A. 1. Edző: Elek Gábor
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 4/4
Dévényi János:
– Amit terveztünk, megvalósítottuk. Az volt a célunk, hogy a jövő heti debreceni meccsre megfelelően felkészüljünk. A második félidő derekán volt egy hosszabb gólcsendünk, de nem lehetek elégedetlen.
Elek Gábor: – Nagy erőbedobásra késztetett bennünket a Kisvárda a jó hangulatú mérkőzésen. A sebességünk megfelelő volt, de sok hibával játszottunk. Két pontért jöttünk, azt megszereztük.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–23 (16–14)
Békéscsaba, 800
néző. V: Hargitai Gábor, Markó Gábor
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 2, Vaszileuszkaja 5 (1), Kovacsevics 1, Glusica 1, GÁVAI 6, Vukajlovics 4. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Walfisch 5 (4), Gidai 1, ZÖLDI-TÓTH 4, Dukics 1, Mihálffy. Edző: Skaliczki László
FEHÉRVÁR: Herr O. – Májer 3, ZSIVKOVICS 5 (2), Mendy 4, B. Klikovac, Bandelier 3, Kazai 2. Csere: Sipeki (kapus), Boldizsár, Tilinger 3 (3), Hajduch, Isitate 1, Mayer 2. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 13. p.: 5–7. 21. p.: 12–8. 26. p.: 15–10. 37. p.: 19–15. 53. p.: 25–21
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Skaliczki László:
– Végig masszívan védekeztünk. Amikor helyreállt a rend a támadásainkban, már jól alakult számunkra a mérkőzés.
Deli Rita: – A Békéscsaba győzelmével nagy lépést tett NB I-es tagságának megőrzése felé. Érthetetlen számomra, hogy mind védekezésben, mind támadásban nem tudta azt nyújtani a csapat, amit egyébként tud.

DVSC-TVP–IPRESS CENTER-VÁC 27–29 (15–11)
Debrecen, 1000
néző. V: Horváth P., Marton
DEBRECEN: LAJTOS – Varsányi 1, Sirián, Punyko 5, Deszpotovics 4, SISKA 7 (1), Kelemen 4. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Pénzes, Tóvizi 3, Kenyeres, Csáki 3 (2), Tóth M.. Edző: Tone Tiselj
VÁC: ARENHART – Jovetic 2, SOÓS 6, TEMES 5 (2), Helembai 2, BASIC 9, Radoszavljevics 3. Csere: Balog J. (kapus), Hámori, Sz. Vukcsevics, Farkas V., Kácsor 1, Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 7–3. 18. p.: 10–8. 26. p.: 12–10. 38. p.: 17–17. 43.p.: 18–19. 52.p.: 21–25. 56.p.: 25–28
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
Tone Tiselj:
– Nem történt meglepetés. A Vácnak jobb a kerete és a formája is. Sok a sérültünk, ami nagy gondot jelentett. Ettől függetlenül büszke vagyok csapatomra, mert rövidebb cserepaddal, fiatalokkal is meccsben tudtunk maradni.
Szilágyi Zoltán: – Az első félidőben sokkal jobb tempót ment a Debrecen, míg mi beragadtunk. A második játékrészre jó szellemben jöttünk ki, megéreztük a fordítás lehetőségét, és ezt ki is tudtuk használni.

14. ELIOS Kispest NKK 21 1 2 18 508–776 –268  4

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.