Női kézi NB I: az Érd egy félidőn át szorongatta a Győrt, aztán…

2017.04.29. 20:33
Ambros Martin győzelemre vezette csapatát (Fotó: Kovács Anikó)
A Győri Audi ETO szoros első félidőt követően magabiztosan, 34–23-ra győzött az Érd vendégeként a női kézilabda NB I 22. fordulójának szombati játéknapján, és megerősítette pozícióját a tabella élén.

Az érdiek az első félidő nagy részében kiválóan tartották magukat, többször is vezettek két góllal, de a második játékrészben érvényesült a győriek klasszisa, és a vendégek végül rendkívül magabiztos győzelmet arattak.

A későbbi mérkőzéseken a vártnál kisebb különbséggel ugyan, de papírforma győzelmet aratott az FTC a Kisvárda otthonában, a Vác két góllal nyert a Debrecen vendégeként, míg a bennmaradásért harcoló Békéscsaba meglepetésre felettébb magabiztosan, hét góllal volt jobb a Székesfehérvárnál.

NŐI KÉZILABDA NB I, 22. FORDULÓ

ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 23–34 (14–16)
Érd, 2300
néző. V: Bíró, Kiss O.
ÉRD: Janurik – KRPEZS 8 (3), M. González 2, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, KLIVINYI 5, Fekete B. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté 2, Araújo, Barján, Gulyás, Kiss N. 1, Szabó L. 2 (2), Takács K. Edző: Szabó Edina
GYŐR: KISS É. – Bódi 2 (1), N. MÖRK 7, Groot 2, BROCH 6, AMORIM 4, Görbicz 4 (1). Csere: Grimsbö (kapus), TOMORI 4, Knedlíková 1, al-Gaui 1, Hársfalvi 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 7. p.: 4–5. 16. p.: 12–9. 20. p.: 13–13. 32. p.: 15–19. 43. p.: 17–24. 49. p.: 22–27. 54. p.: 22–32
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Szabó Edina:
– Gratulálunk az ellenfélnek, és sok sikert kívánunk a final fourban. Két teljesen ellentétes félidőt játszott a csapatom, most ilyen kétarcúak vagyunk.
Ambros Martín: – Nagyon kemény mérkőzést vívtunk. Az első húsz percben ellenfelünk kiválóan játszott, de a második félidőben magabiztosan, csapatként működve nyerni tudtunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–30 (12–14)
Kisvárda, 1200
néző. V: Dobrovits, Tájok
KISVÁRDA: DZSUKEVA – ORBÁN ADRIENN 5, Umanec, Liscsevics 2, Szabó V., TÓTH G. 7 (2), Rocha 3. Csere: Puscas (kapus), Yttereng, Dmitrovics 6 (6), Karacs, Mihovics, Tarjányi, Lévai 1, Gedroit 2. Edző: Dévényi János
FERENCVÁROS: Szikora – LUKÁCS 4, M. Jovanovics 3, Snelder 3, Szekeres 1, KOVACSICS 6 (4), Schatzl 1. Csere: Bíró B. (kapus), PENA 5, Mészáros R. 1, Szöllősi-Zácsik 3, HORNYÁK D. 2, Szarka A. 1. Edző: Elek Gábor
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 4/4
Dévényi János:
– Amit terveztünk, megvalósítottuk. Az volt a célunk, hogy a jövő heti debreceni meccsre megfelelően felkészüljünk. A második félidő derekán volt egy hosszabb gólcsendünk, de nem lehetek elégedetlen.
Elek Gábor: – Nagy erőbedobásra késztetett bennünket a Kisvárda a jó hangulatú mérkőzésen. A sebességünk megfelelő volt, de sok hibával játszottunk. Két pontért jöttünk, azt megszereztük.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–23 (16–14)
Békéscsaba, 800
néző. V: Hargitai Gábor, Markó Gábor
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 2, Vaszileuszkaja 5 (1), Kovacsevics 1, Glusica 1, GÁVAI 6, Vukajlovics 4. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Walfisch 5 (4), Gidai 1, ZÖLDI-TÓTH 4, Dukics 1, Mihálffy. Edző: Skaliczki László
FEHÉRVÁR: Herr O. – Májer 3, ZSIVKOVICS 5 (2), Mendy 4, B. Klikovac, Bandelier 3, Kazai 2. Csere: Sipeki (kapus), Boldizsár, Tilinger 3 (3), Hajduch, Isitate 1, Mayer 2. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 13. p.: 5–7. 21. p.: 12–8. 26. p.: 15–10. 37. p.: 19–15. 53. p.: 25–21
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Skaliczki László:
– Végig masszívan védekeztünk. Amikor helyreállt a rend a támadásainkban, már jól alakult számunkra a mérkőzés.
Deli Rita: – A Békéscsaba győzelmével nagy lépést tett NB I-es tagságának megőrzése felé. Érthetetlen számomra, hogy mind védekezésben, mind támadásban nem tudta azt nyújtani a csapat, amit egyébként tud.

DVSC-TVP–IPRESS CENTER-VÁC 27–29 (15–11)
Debrecen, 1000
néző. V: Horváth P., Marton
DEBRECEN: LAJTOS – Varsányi 1, Sirián, Punyko 5, Deszpotovics 4, SISKA 7 (1), Kelemen 4. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Pénzes, Tóvizi 3, Kenyeres, Csáki 3 (2), Tóth M.. Edző: Tone Tiselj
VÁC: ARENHART – Jovetic 2, SOÓS 6, TEMES 5 (2), Helembai 2, BASIC 9, Radoszavljevics 3. Csere: Balog J. (kapus), Hámori, Sz. Vukcsevics, Farkas V., Kácsor 1, Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 7–3. 18. p.: 10–8. 26. p.: 12–10. 38. p.: 17–17. 43.p.: 18–19. 52.p.: 21–25. 56.p.: 25–28
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
Tone Tiselj:
– Nem történt meglepetés. A Vácnak jobb a kerete és a formája is. Sok a sérültünk, ami nagy gondot jelentett. Ettől függetlenül büszke vagyok csapatomra, mert rövidebb cserepaddal, fiatalokkal is meccsben tudtunk maradni.
Szilágyi Zoltán: – Az első félidőben sokkal jobb tempót ment a Debrecen, míg mi beragadtunk. A második játékrészre jó szellemben jöttünk ki, megéreztük a fordítás lehetőségét, és ezt ki is tudtuk használni.

1. Győri Audi ETO KC 21 20 1 708–447 +261 41
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 18 1 2 688–504 +184 37
3. Érd 22 15 3 4 602–542 +60 33
4. Dunaújvárosi Kohász KA 20 14 1 5 592–499 +93 29
5. Ipress Center-Vác 22 14 1 7 638–588 +50 29
6. Alba Fehérvár KC 22 10 12 582–591 –9 20
7. MTK Budapest 21 9 2 10 530–593 –63 20
8. DVSC-TVP 22 8 4 10 588–569 +19 20