Női kézi NB I: az Érd a szünet után átrobogott az Újvároson

2015.11.01. 19:37
Az Érd 14–14-es első félidő után 33–26-ra győzött hazai pályán a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Az első játékrészben semmi sem utalt arra, hogy a mérkőzés végére nem maradnak izgalmak, ám a második 30 percben az érdiek 19 gólt szereztek, így sima győzelmet arattak. A Győr és a Ferencváros mögött négy 12 pontos csapat található.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ

ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KKA 33–26 (14–14)
Érd Aréna, 1700
néző. V: Bonifert, Oláh.
ÉRD: JANURIK – Fekete B., KLIVINYI 6, Barján 1, KISFALUDY 4, M. GONZÁLEZ 6, Krpezs-Slezák 9 (3). Csere: Gridnyeva (kapus), SIGNATÉ 5, Szabó L. 2 (2), Takács K. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – AZARI 4, KOVÁCS ANNA 9 (1), Bulath 2 (1), Takács D. 1, TRISCSUK 8, Vincze 2. Csere: Triffa (kapus), Szalai B., Kamper, Takács B. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–1. 11. p.: 4–5. 20. p.: 9–9. 26. p.: 11–12. 34. p.: 17–15. 40. p.: 20–18. 52. p.: 26–22. 57. p.: 31–24.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Szabó Edina:
– Ez szép győzelem volt. Igazi csapatmunka.
Zdravko Zovko: – Gratulálok az Érdnek. A második félidőben nagyon jól játszottak. Sajnos mi csak negyvenöt percig játszottunk, az utolsó tizenötben pedig nem voltunk a legjobbak.

1. Győri Audi ETO KC 9 9 300–176 +124 18
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 1 280–200 +80 17
3. Érd 9 6 3 242–209 +33 12
4. Siófok KC 9 6 3 257–227 +30 12
5. Dunaújvárosi KKA 9 5 2 2 254–230 +24 12
6. Ipress Center-Vác 9 6 3 245–230 +15 12
7. Fehérvár KC 9 3 1 5 211–212 –1 7
8. DVSC-TVP 9 3 6 234–249 –15 6