Női kézi NB I: az 59. percben még vezetett az Érd Győrben

2016.01.12. 20:03
Ida Alstad rögtön vezéregyéniséggé lépett elő a Győrben (Fotó: gyorietokc.hu)
A Győri ETO 27–26-ra győzött hazai pályán az Érd ellen a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén, úgy, hogy az utolsó előtti percben még a vendégek vezetettek.

Az Érd remekül kezdte a mérkőzést, négy góllal elhúzott, a Győr nehezen pörgött fel a Buducsnoszt elleni BL-sikere után. De végül csak felpörgött, leginkább a nem rég igazolt Ida Alstadnak köszönhetően. A norvég játékos hiba nélkül értékesítette a büntetőket, a második félidőben pedig már több jó teljesítmény is akadt az ETO-nál, az Érd ráadásul elveszítette a harmadik kétperces kiállítását begyűjtő Mariama Signatét.

Úgy tűnt, a fordító hazaiak végleg kezükbe veszik az irányítást, még kettős emberhátrányban is gólokat szereztek. Az érdiek kitartását azonban (rész)siker koronázta, egyenlíteni tudtak, sőt a véghajrában már újra előnyben voltak.

Az utolsó előtti percben Eduarda Amorim egyenlített, majd az emberfórba kerülő ETO a győztes gólt is megszerezte, Alstad hetesből döntött.

NŐI KÉZILABDA NB IGYŐRI AUDI ETO–ÉRD 27–26 (14–14)
Győr, 2217
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, Sulland 4, Groot 3, Broch 2, E. Amorim 4, Korsós 2 (1). Csere: GRIMSBÖ (kapus), ALSTAD 8 (4), Knedlíková 2, Löke 1, Hársfalvi, Orbán Adrienn. Edző: Ambros Martín
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 5 (1), M. González-Álvarez 4, KLIVINYI 5, Kisfaludy 1, Signaté 3, Fekete B. 4. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Gulyás V. 1, Barján, Szabó L. 2 (2), Havronyina 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 9. p.: 2–7. 13. p.: 6–8. 21. p.: 8–12. 27. p.: 12–13. 34. p.: 16–15. 41. p.: 20–16. 48. p.: 22–19. 52. p.: 24–23. 57. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Nehéz mérkőzésre számítottam, de ennyire nehézre nem. Túl rövid volt az idő két megmérettetés között, de végül is megvolt csapatomban a kellő önbizalom a győzelemhez.
Szabó Edina: – Mindkét félidőben akadt egy hullámvölgyünk, amit aztán nem tudtunk helyrehozni. Signaté kiesésével túl nagy teher hárult a többiekre. Azon kívül, hogy pontot nem szereztünk, szépen megoldottuk a feladatot.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 12 1 415–293 +122 25
2. Győri Audi ETO KC 13 12 1 415–275 +140 24
3. Dunaújvárosi KKA 13 8 2 3 378–326 +52 18
4. Siófok KC 12 9 3 337–294 +43 18
5. Érd 13 8 5 340–298 +42 16
6. DVSC-TVP 13 6 7 342–329 +13 12
7. Ipress Center-Vác 13 6 7 329–332 –3 12
8. MTK Budapest 13 5 1 7 285–370 –85 11