Női kézi NB I: a Veszprémnek nem volt esélye Dunaújvárosban

2013.02.08. 19:53
A Dunaújváros hazai pályán pazar első félidőt produkált, és végül 31–25-re nyert a Veszprém ellen a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I, 7. FORDULÓNŐI KÉZILABDA NB I, 7. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–VESZPRÉM BARABÁS DTKC 31–25 (20–11)
Dunaújváros, 700 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: Pisák – BÓDI 7 (2), Sánta 3, Takács F., TAKÁCS D. 4, FERLING 5 (2), BERTA 8. Cs: CSAPÓ (kapus), Gáspár, Gera 1, Vadász, Rádl 1, Kemény 1, Orbán, Kővári 1. Edző: Mátéfi Eszter
VESZPRÉM: Víg – Hosszu 2, Tóth E. 1, PLANÉTA 12 (3), Tóth G. 5 (1), Kovács K., Schatzl 4. Cs: Pásztor (kapus), Takács B. 1, Pelczéder, Kokas. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2. 14. p.: 7–6. 25. p.: 18–10. 40. p.: 22–14. 44. p.: 25–15. 51. p.: 27–20
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 5/4
Mátéfi Eszter: – A bajnokság meglepetéscsapata ellen két újabb igen értékes pontot szereztünk. A találkozó egyes szakaszaiban nagyon jól kézilabdáztunk.
Róth Kálmán: – Az első félidei nyomást tapasztalatlan csapatom nem bírta elviselni, és ezen sajnos a szünet után sem tudott túllépni.

1. Győri Audi ETO KC 17 17 564–337 +227 34
2. FTC Rail Cargo 17 15 1 1 589–463 +126 31
3. Váci NKSE 16 9 2 5 437–415 +22 20
4. ÉTV-Érdi VSE 16 9 2 5 452–402 +50 20
5. Kiskunhalas NKSE 15 8 1 6 399–419 –20 17
6. Veszprém Barabás KC 17 8 1 8 429–460 –31 17
7. Alcoa Fehérvár KC 16 8 8 414–428 –14 16
8. Dunaújvárosi Kohász KA 17 5 4 8 468–511 –43 14