Női kézi NB I: a Veszprém túl nagy előnyt adott az FTC-nek

2014.02.05. 19:32
A Ferencváros 27–24-re nyert idegenben a Veszprém ellen a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A Ferencváros nyolcgólos előnyt szerzett az első félidőben, ami talán túlságosan is megnyugtatta a vendégcsapatot. A Veszprém ugyanis a fordulás után már jobb volt ellenfelénél, ám hiába nyerte meg a második játékrészt, ez pontot nem ért.

NŐI KÉZILABDA NB I
Veszprém Barabás Duna Takarék KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 24–27
(10:18)
Veszprém, 300 néző, V: B. Pech K., Vágvölgyi M.
VESZPRÉM: Szemerey – Vesztergombi 1, TÓTH G. 5, Planéta 4 (1), TAKÁCS 5, Kurucz 1, Pelczéder 4. Csere: Pásztor (kapus), Horváth, Tóth E. 4 (2), Gulyás, Kokas. Edző: Róth Kálmán
FTC: SZIKORA – VÉRTEN 3, Zácsik 4, Szamoránsky 1, Szucsánszki 2, TOMORI 1, SUCH 5. Csere: Abramovich (kapus), Cifra 2, PENA 6 (2) , Steinbach 1, Szekerczés, Szarka 1, Mészáros 1 Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 2. p.: 0-2, 3. p.: 1-4, 6. p.: 4-5, 13. p.: 5-8, 22. p.: 7-14, 36. p.: 11-20, 41. p.: 15-22, 49. p.: 21-25, 56. p.: 24-26
Kiállítások: 5/3, ill. 6/4
Hétméteresek: 10 perc, ill. 12 perc
Róth Kálmán:
Sajnos az első félidőt nagyon gyengén kezdtük, rá is nyomta a bélyegét az egész játékrészre. A második félidőben óriási akaraterővel harcoltak a lányok, a Fradinak vissza kellett hoznia az első sorát, hogy megtartsa a győzelmet.
Elek Gábor: Az első félidőben felszabadultan játszottunk, így nagy lett az előnyünk, a második játékrészben az én hibám volt, hogy visszaesett a támadó játék, kíváncsi voltam, több figurát is kiakartam próbálni.

1. Győri Audi ETO KC 18 17 1 596–387 +209 34
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 16 2 596–435 +161 32
3. Dunaújvárosi Kohász KA 18 12 1 5 494–458 +36 25
4. Érd 17 11 1 5 486–431 +55 23
5. Ipress Center Váci NKSE 18 9 2 7 451–438 +13 20
6. Fehérvár KC 17 8 1 8 459–442 +17 17
7. Siófok KC-Galerius Fürdő 18 8 1 9 478–498 –20 17
8. DVSC-TVP 18 8 1 9 487–509 –22 17