Női kézi NB I: a Veszprém meglepte az Érdet

2013.03.08. 20:22
A Veszprém hazai pályán, óriási csatában 24–23-ra legyőzte a tabellán jóval előrébb elhelyezkedő Érdet a női kézilabda NB I 20. fordulójának pénteki játéknapján.

A Veszprém a szünetben meglepetésre öt góllal vezetett (18–13), de a vendégek a második félidőben nagyon felpörögtek, és ki is egyenlítettek (22–22). Ekkor – 13 percnyi veszprémi gólcsend után – Planéta Szimonetta betalált, és az újra megszerzett előnyt a hazaiak nem engedték ki a kezükből a rendkívül feszült utolsó percekben.

A szintén pénteken lejátszott debreceni mérkőzésen a Dunaújváros 30–28-ra legyőzte a DVSC-t, és ezzel biztossá vált, hogy a rájátszásban a középmezőnyben, az 5-8. helyért vív majd. A Debrecen jól kezdett (5–1), de az első félidőt már a Dunaújváros zárta megnyugtató előnnyel (14–18), és a fordulás után végig vezetve, ha nem is könnyen, de megnyerte a mérkőzést. A DVSC 12 forduló óta nyeretlen.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ
20. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
VESZPRÉM BARABÁS KC–ÉTV-Érdi VSE 24–23 (18–13)
Veszprém, 250
néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: VÍG – Hosszu 3, PLANÉTA 6 (1), TÓTH E. 4, Takács B. 1, Tóth G. 3, SCHATZL 6. Cs: PÁSZTOR (kapus), Palotás, Pelczéder 1. Edző: Róth Kálmán
ÉRD: Janurik – Koren 3, Kovács Anna, BOGNÁR B. 2, Vukcsevics 3, Franic 3, Balog 2. Cs: Gridnyeva, OGUNTOYE (kapusok), SZEKERES 3, Wolf 5 (4), Vincze 2, Kisfaludy, Kovács G. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–5. 13. p.: 4–7. 17. p.: 7–9. 25. p.: 14–9. 29. p.: 18–12. 38. p.: 19–16. 43. p.: 22–16. 47. p.: 22–19. 54. p.: 22–22. 56. p.: 23–22. 60. p.: 24–22.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Róth Kálmán: – Nagyszerű győzelemmel ajándékozták meg magukat a lányok nőnapon. Nagyon erős ellenfelet győztünk le, így a siker különösen értékes.
Szabó Edina: – Nagyon kellett volna ez a két pont, fel is készültünk, de nem valósítottuk meg az elképzeléseinket. Fejben nem volt rendben a csapat.

DVSC-FÓRUM–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–30 (14–18)
Debrecen, 500
néző. V: Hargitai, Markó
DVSC: Makai – Slakta 3, Karnik Sz. 2, Karalyos 1, SISKA 7, Dakos 3, SZILÁGYI Á. 4. Cs: Lajtos (kapus), Kudor 4, VARSÁNYI 4 (1), Vörös B., Simsik, Bohus-Karnik. Edző: Bíró Imre
DUNAÚJVÁROS: PISÁK – GERA 4, Sánta 2, FERLING 9 (5), Takács D. 3, TAKÁCS F. 3, BERTA N. 5. Cs: Csapó K. (kapus), GÁSPÁR 2, Rádl 2, Kővári. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–1. 14. p.: 6–6. 18. p.: 10–7. 24. p.: 11–13. 34. p.: 18–19. 46. p.: 21–24. 53. p.: 23–27.
Kiállítások: 10, ill 14 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/6.
Bíró Imre: – A szokásostól eltérően ezúttal jobban kezdtük a félidőket...
Mátéfi Eszter: – Csapatom hatalmas szívvel küzdött, ezért minden dicséretet megérdemelnek a lányok. A sok betegünk ellenére sikerült óriási győzelmet aratnunk Debrecenben. Csodálatos, hogy bent vagyunk a nyolc között.

1. Győri Audi ETO KC 20 19 1 672–413 +259 39
2. FTC Rail Cargo 20 17 2 1 697–557 +140 36
3. ÉTV-Érdi VSE 20 12 2 6 568–491 +77 26
4. Váci NKSE 20 12 2 6 549–527 +22 26
5. Alcoa Fehérvár KC 19 11 8 493–496 –3 22
6. Kiskunhalas NKSE 19 10 1 8 529–534 –5 21
7. Veszprém Barabás KC 20 9 1 10 499–558 –59 19
8. Dunaújvárosi Kohász KA 20 6 4 10 549–599 –50 16