Női kézi NB I: a Vác nyert, de elveszítette egyik legjobbját

2017.03.29. 19:34
A debreceni Karina Jezsikava lő kapura időn túli szabaddobásból (Fotó: Koncz György)
Az esélyesek győzelmét hozta a K&H női kézilabdaliga szerdai játéknapján. A Vác Siófokon nyert, megsérült azonban egyik legjobbja, a brazil Alexandra do Nascimento.

HÉTVÉGÉN MK-DÖNTŐ
Ezen a hétvégén a Magyar Kupa kerül a középpontba a női kézilabdázóknál. A kecskeméti négyes döntő első, szombati napján az elődöntő mérkőzéseit, vasárnap pedig a bronzmérkőzést és a finálét rendezik meg.

NŐI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KECSKEMÉT
Április 1., szombat, elődöntő:

14.10: Győri Audi ETO–DVSC TVP (Tv: M4 Sport)
16.10: FTC-Rail Cargo Hungaria–Dunaújvárosi KKA (Tv: M4 Sport)
Április 2., vasárnap:
13.45: a 3. helyért
16.00: döntő (Tv: M4 Sport)

A Győr és a Ferencváros gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzését, az Érd–DVSC találkozó viszont 8–7-re állt a szünetben. A második félidőben majdnem tíz percet kellett várni az első debreceni gólra, ami megpecsételte a vendégek sorsát, nem tudták ledolgozni az ekkor összeszedett hátrányt.

A Siófok ezúttal sem bírt az utóbbi években a mumusává váló Váccal. A Duna-partiakat a második félidő elején ugyan megzavarta Alexandra do Nascimento súlyosnak tűnő sérülése, de a brazil klasszis nélkül is sikerült elhúzniuk és sorozatban negyedszer legyőzniük a Siófokot.

A Budaörs az őszi 18 gólos veresége után ezúttal már csak 8 góllal kapott ki a Dunaújvárostól, pont persze ezért sem járt, mármint a budaörsieknek. A szintén a bennmaradásért küzdő Kisvárda az első félidő után még két góllal vezetett Székesfehérváron, a második játékrészben azonban hét góllal az Alba Fehérvár volt a jobb.

A nap fővárosi derbijén az MTK könnyedén legyőzte a Kispestet, így már a nyolcadik helyen található.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ÉRD–DVSC-TVP 23–19 (8–7)
Érd, 1300
néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD: JANURIK – Krpezs 3, M. González, A. Bulatovics 3, Kisfaludy, KLIVINYI 6, ARAÚJO 4. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté, Kiss N. 4, Fekete B. 1, Gulyás, Szabó L. 2 (1). Edző: Szabó Edina
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi, Garbuz, Deszpotovics 2, Sirián 1, JEZSIKAVA 4, Kelemen 1. Csere: Lajtos (kapus), Siska 3 (1), CSÁKI 6 (3), Marincsák, Tóth M. 1, Tóvizi 1, Punko. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–2. 15. p.: 5–2. 20. p.: 7–4. 25. p.: 7–7. 39. p.: 13–7. 42. p.: 13–10. 46. p.: 16–10. 51. p.: 19–16. 57. p.: 21–17
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill 6/4
Szabó Edina:
– Fontos két pontot szerzett a csapat, nagyon jó védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel.
Tone Tiselj: – Mindenekelőtt gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten nyert, de a saját lányaimnak is gratulálnom kell, mert jól játszottak. A második félidő elején hibáztam, amikor a sérült Anna Punykót a pályára küldtem, a lányok akkor elvesztették a ritmust és csak akkor játszottunk rosszul. A csapatot próbáltam forgatni, mert hétvégén a Magyar Kupa vár ránk.

GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENK SE 33–16 (18–7)
Győr, 2000
néző. V: Sándor, Szikszay
GYŐR: Grimsbö – Bódi 2, NORA MÖRK 6 (3), Görbicz 3, Broch 3, Tomori 2, PUHALÁK 7. Csere: Kiss É. (kapus), al-Gaui 2, Amorim 4 (1), Moharos, GROOT 4 (1), Pál T., Hudák. Edző: Ambros Martín
BÉKÉSCSABA: Triffa – Diószegi 1, Vaszileuszkaja 2, Gidai, Dukics 1, Walfisch 4 (1), Gávai 3. Csere: Kölcze (kapus), Kovacsevics, Vukajlovics 1, Zöldi-Tóth, Mihálffy 3, Bottó 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 7. p.: 3–2. 15. p.: 7–2. 25. p.: 16–6. 37. p.: 22–9. 45. p.: 26–11. 50. p.: 27–13. 55. p.: 30–15
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Négy nap alatt a második mérkőzést játszottuk úgy, hogy közben a hét végi kupadöntőre is készülnünk kellett. Ennek tükrében a csapat a vártnál jobb teljesítményt nyújtott.
Skaliczki László: – Sok sikert kívánunk a Győrnek a Magyar Kupa döntőjére. Sajnos nem tudtunk akkora ellenállást kifejteni, mint amekkorát szerettünk volna.

FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 34–20 (16–11)
Elek Gyula Aréna, 300
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
FTC: Szikora – Faluvégi 3, Jovanovics 2, Snelder 3, Szekeres, Kovacsics 4 (1), Szarka A. 2. Csere: Bíró, Suba (kapusok), Pena 2 (1), Mészáros R. 2, MONORI 5 (1), Szöllősi-Zácsik 2, SZUCSÁNSZKI 6 (2), Mód 1, Lukács 2. Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Wéninger – Vukojevic 1, CSALA 4, Bardi, BOUTI 3 (1), Kopecz 3, Bízik R. 2 (2). Csere: SZEMEREY (kapus), Gyimesi 4, Horváth P., Hajtai 1, Bízik B., Katona, Élő 2. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–0. 14. p.: 9–2. 22. p.: 12–8. 39. p.: 23–13
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Sokat tudtak játszani a fiatalok, ez mindenképpen pozitívuma a mérkőzésnek.
Varga József: – A Bajnokok Ligájában szereplő Ferencváros más szintet képvisel, mint mi, meg is látszott. Sok sikert kívánok nekik a Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében.

ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 28–23 (12–14)
Székesfehérvár, 500
néző. V: Bíró, Kiss O.
FEHÉRVÁR: Herr O.– Májer 2, Piedade, Hajduch 2, MENDY 6, BANDELIER 9, Pelczéder 1. Csere: SIPEKI (kapus), Tilinger 2 (1), ZSIVKOVICS 3 (2), Boldizsár 1, Klikovac, Kazai 1, Isitate 1. Edző: Deli Rita
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 2, Dmitrovics 3, Liscsevics, Szabó V. 1, Umanec, ROCHA 6. Csere: Scholtz (kapus), Tóth G. 4, Kucherova, GEDROIT 6 (4), Karacs, TARJÁNYI 1. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–5. 18. p.: 8–8. 23. p.: 10–12. 28. p.: 12–13. 34. p.: 13–15. 40. p.: 14–19. 46. p.: 18–21. 52. p.: 22–22. 54. p.: 24–23. 58. p.: 26–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Deli Rita:
– Nagyon nagy nyomás alatt játszottunk. Készültünk rá, hogy lerohanásból próbáljunk meg előnyt szerezni, azonban sok ziccer maradt kihasználatlanul, ami kissé demoralizálta a csapatot. A második félidőben a hatos falunk nem működött olyan keményen, mint kellett volna. Ezután feljavult a védekezésünk, amiből erőt tudtunk meríteni, valamint sokat számítottak Biljana Bandelier átlövésből elért találatai. Igazi csapatmunka volt, teljes szívvel és akarattal játszottak a lányok
Dévényi János: – Mindkét csapat elég sok technikai hibával játszott, rengeteg ziccer maradt ki. Mi jöttünk ki ebből talán jobban a félidőre. A szünet után is tudtuk folytatni, majd Sipeki Flóra beszállását és a fehérváriak védekezésváltását követően már nem sikerült megoldani a helyzeteket. Több volt a mérkőzésben.

BUDAÖRS HANDBALL–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 25–33 (13–18)
Budaörs, 600
néző. V: Felhő, Öcsi
BUDAÖRS: Schneck – Juhos 3 (3), Horváth B. 1, HORNYÁK Á. 6, Zsigmond 2, PÁLOS-BOGNÁR 4, Mézes 2. Csere: Andrási, Györkös (kapusok), Ivanics 1, Szabadfi 2, Hatala, Karalyos, Kovács Alexandra, Ertl, MALÁTI 4. Edző: Mihály Attila
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Klujber 2 (1), KOVÁCS ANNA 6 (1), Cifra 1, SZALAI 4, MICIJEVIC 9, Rácz-Vincze 4. Csere: Pálinkás (kapus), TAKÁCS D. 4, Grosch 1, Hornyák B., Kemény, Karnik, Gindeli, Nick, Kudor 2. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 11. p.: 6–7. 23. p.: 12–14. 34. p.: 15–18. 51. p.: 19–25
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Mihály Attila:
– Sajnos kijött a csapatok közötti különbség, az ellenfél kontroll alatt tartotta a játékunkat, ezért simán győzött.
György László: – A nyolcgólos különbség ellenére nehéz mérkőzés volt, stabil védekezésünknek köszönhetjük a megnyugtató különbségű győzelmet.

SIÓFOK KC–IPRESS CENTER–VÁC 29–35 (17–20)
Siófok, 400
néző. V: Bán, Sloszka
SIÓFOK: Pastrovics – Such, J. Agbaba 3, Janjusevics 4, Ferenczy 3 (1), TRISCSUK 10 (3), ERDŐSI 8. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs. 1, M. Agbaba, Farkas E., Brettner, Duzsik, Sárosi. Edző: Horváth Roland
VÁC: ARENHART – Nascimento 6 (2), SOÓS 6, Temes 4 (1), Helembai 5, BASIC 7, Radoszavljevics 1. Csere: Balog J. (kapus), Kácsor, Szondi 1, Farkas V. 2, Hámori 3, Sz. Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–9. 21. p.: 12–15. 26. p.: 13–17. 35. p.: 20–23. 42. p.: 25–26. 49. p.: 27–29. 54. p.: 27–33
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Horváth Roland:
– Fiatal játékosaink küzdöttek, amíg csak bírtak, de a végére elfogytunk. A védekezés volt ma a nagy probléma, egyáltalán nem működött. Vannak sérültjeink, akikről egyelőre nem tudjuk, hogy mikor térhetnek vissza. Nem vagyunk könnyű helyzetben.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon örülünk a két pontnak, tudtuk, hogy még a tartalékos Siófok ellen is nagyon nehéz dolgunk lesz. A támadójáték kifogástalan volt, a védekezés már nem annyira. Remélem, hogy Nascimento sérülése nem súlyos.

KISPEST NKK–MTK BUDAPEST 21–30 (10–13)
Soroksári sportcsarnok, 300
néző. V: Herczeg, Südi
KISPEST: Brunner – BALOG B. 10 (6), SZERZŐ 5, Fundák, Trizno 3, Polics, Tamás 1. Csere: Nenezics (kapus), Vadász, Kosik, Petrovszki 2, Kiss K., Felső, Bárdi, Balogh V., Pintér. Edző: Béki Nagy Bertalan
MTK: ABRAMOVICS – Slakta 1, Háfra 4, Kovács G. 1, Dakos 1, TERMÁNY 7 (1), Szádvári 2. Csere: Hlogyik (kapus), Tóth E. 2, NIKOLAJENKO 7 (2), Hosszu 2, Gorilszka 1, Márton 2, Horváth D., Blaubacher. Edző: Golovin Vlagyimir
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3
Béki Nagy Bertalan:
– A különbség nagyobb lett, mint ami a játék alapján indokolt lett volna, bár a kapuban jobb volt az MTK, mint mi, és ez sokat jelentett. Csak egy ideig sikerült akadályt képeznünk az ellenfél előtt.
Golovin Vlagyimir: – Túlizgultuk a meccs elejét, sokat hibáztunk, de apránként sikerült ellépnünk a Kispesttől. Nem volt benne a mérkőzésben ekkora különbség, a második félidő közepén még bárki nyerhetett volna, de a végét jobban bírtuk erővel.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 628–399 +229 37
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 15 1 2 583–430 +153 31
3. Érd 18 13 2 3 492–442 +50 28
4. Ipress Center-Vác 18 12 1 5 523–465 +58 25
5. Dunaújvárosi Kohász KA 18 12 1 5 532–448 +84 25
6. DVSC-TVP 18 8 3 7 486–456 +30 19
7. Alba Fehérvár KC 18 9 9 479–473 +6 18
8. MTK Budapest 18 7 1 10 451–524 –73 15