Női kézi NB I: a Vác mínusz hatról fordított az MTK ellen

2016.03.29. 20:06
A Vác az első félidőben hatgólos hátrányban is volt már az MTK vendégeként, ám 29–26-ra nyerni tudott a női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában.

MTK BUDAPEST–IPRESS CENTER VÁC 26–29 (14–10)
Népfürdő u., 350
néző. V: Herczeg, Südi
MTK: Ignácz-Pethő – Faluvégi, Valovics 3, Kovács G. 7, Dakos 4, Barna 6, Tóth M. 2. Csere: Putz (kapus), Horváth D., Gera 1, Szádvári, Gorilska, Beciková, Termány 3 (1). Edző: Golovin Vlagyimir
VÁC: Bíró – Jovetic 7, Soós, Liscsevics 2, Helembai 6, Basic 5 (3), Gróz. Csere: Balog J. (kapus), Vukcsevics 1, Hámori 4, Tóth E. 2, Szondi 2, Farkas. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 11. p.: 6–4. 16. p.: 8–8. 24. p.: 14–8. 35. p.: 14–13. 38. p.: 18–14. 51. p.: 21–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Golovin Vlagyimir:
– Amit elterveztünk, azt sikerült megvalósítanunk, de ahogy elkezdtünk fáradni, a Vácnak sikerült fölénk nőnie.
Ottó Katalin: – A második félidőre sikerült megtalálnunk azt a csapatot, amely a mai mérkőzésen a legjobb formában tudott játszani, és megfordította az eredményt.MTK BUDAPEST–IPRESS CENTER VÁC 26–29 (14–10)

A LEBONYOLÍTÁS

A női bajnokság lebonyolítása megváltozott. A 12 csapatos, oda-vissza vágós alapszakaszt követően az 1–8. helyezett oda-vissza vágós alapon negyeddöntőt vív egymással, az 1. a 8-kal (A), a 2. a 7-kel (B), a 3. a 6-kal (C) a 4. pozíciót elérő klub pedig az 5-kel (D) találkozik.

A párharcok győztesei szintén oda-vissza vágós elődöntőben folytatják (A–D és B–C ágon), a győztesek ugyanilyen rendszerben vívják a döntőt, a vesztesek pedig a 3. helyért folytathatják.

A negyeddöntő vesztesei az 5–8. helyért játszhatnak (A–D és B–C ágon, oda-vissza vágó), a párharcok nyertesei az 5., a vesztesek a 7. helyért küzdhetnek.

Az alsóházban az alapszakasz 9–12. helyezettjei az egymás elleni eredményeik továbbvitelével 6 fordulós, körmérkőzéses, oda-vissza vágós alapon fejezik be a bajnokságot.