Női kézi NB I: a Vác idegenben, a Veszprém otthon nyert

2012.12.29. 20:23
A Veszprém a szünetben hat góllal vezetett, végül azonban csak egy találattal nyert hazai pályán a Békéscsaba ellen a női kézilabda NB I 10. fordulójában. A szombati játéknap másik mérkőzésén a Vác 26–20-ra győzött a BSE vendégeként.
NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
VESZPRÉM-BARABÁS-DUNA TAKARÉK–BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ENKSE 30–29 (19–13)
Veszprém, 600 néző. V: Pech K., Vágvölgyi
VESZPRÉM: Víg – Kokas 1, Planéta 4, TÓTH E. 7, TAKÁCS B. 5, TÓTH G. 9, Schatzl 3. Cs: Pásztor (kapus), Hosszú 1, Samu, Pelczéder. Edző: Róth Kálmán
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Hajdúch, NIKOLAJENKO 6 (1), Hanczvikkel 4, TÓTH K. 5, Glusica 2, Kelemen 4. Cs: Veress (kapus), Csáki, Szögi 1, DOMBI 6, Walfisch 1, Kovács A. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–3. 15. p.: 10–8. 25. p.: 16–12. 40. p.: 24–21. 50. p.: 26–26. 55. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1
Róth Kálmán: – Mostani teljesítményünkkel tettük fel a koronát féléves teljesítményünkre. A két Tóthtal és a nagy szívünkkel a nehézségek ellenére is megszereztük a győzelmet.
Ökrös Csaba: – A mérkőzés nagy részében a küzdelem dominált. A második félidőben megfordítottuk a mérkőzést, de nem tudtuk megtartani az előnyünket.
BUDAPEST SE–VÁCI NKSE 20–26 (12–12)
Népfürdő u., 350 néző. V: Heim, Jolántai
BSE: SCHNECK R. – Baross, BORBÁS 5 (4), PETROVSZKI 6, SCHNECK D. 3, Fekete B. 1, Rózsa 2. Cs: Kókai, Hegyesi (kapusok), Csuka 1, Fundák, Tamás K. 1, Pácz, Huszár 1. Edző: Papp György
VÁC: Bíró B. – Niksic 3, Barján 2, Farkas V. 4 (2), Mayer 1, Klivinyi 2 (1), Szádvári 4. Cs: Triffa, Juhász E. (kapusok), Tápai Sz. 3, Fülöp A. 1, VIRÁG 2, Kamper 1, Szondi 1, Ivanics 1, ERTL 1. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–2. 14. p.: 5–7. 19. p.: 9–7. 27. p.: 12–10. 34. p.: 14–13. 42. p.: 14–19. 49. p.: 15–23. 56. p.: 17–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 6/3
Papp György: – Jól küzdöttünk, de a jobb erőkből álló Vác megérdemelten győzött.
Gulyás István: – Nehezen indultunk, hét hét pihenő után erre számítottam. A második félidőben tizenhét perc alatt csak hét gólt kaptunk, ez eldöntötte a mérkőzést.