Női kézi NB I: a Siófok alaposan megszorongatta a Győrt

2015.09.05. 21:42
Heidi Lökéék háromgólos sikert arattak (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda NB I 2. fordulójában a Siófok alaposan megnehezítette a házigazda Győri Audi ETO KC dolgát, a Vác pedig hazai pályán 32–28-ra legyőzte a debrecenieket.

A Balaton-partiak már a mérkőzés elején jelezték, nem vár könnyű mérkőzés Tomoriékra, hiszen a 4. percben már 4–2-re vezettek, előnyüket pedig a 10. percig tartották (5–6).

A hazaiak ezt követően fordítottak, és a játékrész hajrájában úgy tűnt, el is tudnak húzni riválisuktól (14–11), az utolsó percek azonban ismét a vendégeké volt, igaz, ehhez az sem ártott, hogy rövid idő alatt három győrit is kiállítottak (15–15).

A siófokiak viszont a fordulást követően kettős előnyből sem tudtak újabb gólt szerezni, az ínség csaknem kilenc percig tartott, ezalatt ismét ellépett az ETO (19–15). A három-négy gólos különbség a hajráig állandósult, Löke találatával viszont végleg eldőlni látszott az összecsapás (27–21).

Az utolsó percben még kozmetikáztak a vendégek, de a pontszerzésre már nem maradt esélyük (29–26).

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

IPRESS CENTER-VÁC–DVSC-TVP 32–28 (16–15)
Vác,
650 néző. Vezette: Horváth, Marton.
VÁC: BÍRÓ B. – JOVETICS 7, HÁMORI 1 , LISCSEVICS 6, Vukcsevics 1, BASIC 6, Pelczéder 1. Csere: Gregorc 1, Farkas V. 1, Soós 2, Helembai F. 1, Gróz 2 (2), Szondi 3. Edző: Uros Bregar
DVSC: Víg – Varsányi, Garbuz 4 (1), Karnik Sz., DESZPETOVICS 7(1), KUDOR 6, KELEMEN 5. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Sirián 1, Szilágyi Á. 1, Slakta 2, B. Klikovac 1, Siska 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3. 12. p.: 8-4. 22. p.: 12-8. 34. p.: 20-16. 47. p.: 27–21. 54. p.: 29-23.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Uros Bregar: –
A támadójátékunk nagy javulásával igen fontos két pontot szereztünk. Mérges vagyok ugyanakkor a védekezésünk gyengülése miatt.
Varga József: – Minden szempontból megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a hazai csapat.

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC 29–26 (15–15)
Győr, 2000néző.V:B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: Grimsbö – Bódi 1, Sulland 3 (2), Groot 3 (1), H. LÖKE 5, TOMORI 7, Korsós 2. Csere:Kiss É. (kapus), Broch2, Kovacsics3, Planéta2, Hársfalvi1. Edző:Ambros Martín
SIÓFOK: Salamaha – Such 4, Hrbková, ORBÁN ANNAMÁRIA 8 (7), el-Gaui 3, L. González 1, Erdősi 4. Csere:Pastrovics (kapus), Németh Cs.1, Nyikityina2, S. Petersen1, Deáki2. Edző:Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–4.6. p.:4–4.15. p.:9–7.19. p.:9–9.24. p.:13–10. 32.p.:17–15. 40. p.:20–16. 47. p.:23–20.54. p.:27–21
Kiállítások:12, ill. 14 perc
Hétméteresek:4/3, ill. 7/7
Ambros Martín:
– Furcsa mérkőzés volt, talán azért, mert elsősorban nem a saját játékunkra összpontosítottunk. Ezért is játszottunk valamivel halványabban, de fontos, hogy így is győzni tudtunk.
Christian Dalmose:– Jó mérkőzést játszottunk. Tekintettel arra, hogy a Győr Európa egyik topcsapata, jó eredménynek tartom a csupán háromgólos vereséget.