Női kézi NB I: a stabil védekezés volt a győri siker kulcsa

2014.11.12. 19:50
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság kilencedik fordulójában a címvédő Győri Audi ETO hazai környezetben nyolcgólos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Kohász ellen.

A másodosztályú Haladással teljes a női Magyar Kupa negyeddöntőjének mezőnye – korábban az Érd, az FTC, a DVSC, a Győr, a Dunaújváros, a Kecskemét és az MTK biztosította a helyét a legjobb nyolc között –, a szombathelyiek az élvonalbeli szegedieket búcsúztatták.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KKA 27–19 (14–9)
Győr, 1500
néző. V: Horváth P., Marton
GYŐR: J. GRUBISIC – KORSÓS 5 (3), Planéta 4, Kovacsics 2 (1), V. Milanovic-Litre 1, Amorim, SZEPESI 4. Cs: SZENY 5 (1), H. Löke 4, Boczkó-Hornyák 1, Baracskai 1. Edző: Ambros Martín
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Azari 1, Triscsuk 3 (2), KAMPER 6, Takács D. 1, Bulath 2, Vincze M. 2. Cs: Víg (kapus), Berta N. 1, Takács Bianka, Hosszu 2, Ferenczy 1, Ács, Rádl. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 15. p.: 6–2. 21. p.: 9–5. 25. p.: 12–7. 35. p.: 17–11. 44. p.: 21–13. 52. p.: 25–15
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
Ambros Martín:
– Ilyen sok probléma mellett nem könnyű magas szinten kézilabdázni. A csapat erejét és tartását bizonyítja, hogy biztosan hozta ezt a mérkőzést is.
Mátéfi Eszter: – Reális eredmény született, csapatom végig becsülettel küzdött. Remélem, hogy ezzel a játékkal jól fel tudtunk készülni a hét végi EHF-kupa-mérkőzésre.